PSP STARY GÓZD

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWYUCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY

starygozdtymianka.pl.tl

 

 

 

Sobota 21.07.2018

Gmina Stara Błotnica

http://starablotnica.pl/

Dzwonki

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2017-18Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2017-18

Ustalane przez dyrektora szkoły dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Goździe w roku szkolnym 2017/2018:

Dni wolne - data

Dzień tygodnia

2 listopada 2017 r.

czwartek

22 grudnia 2017 r.

piątek

2 stycznia 2017 r.

wtorek

20 kwietnia 2018 r.

piątek

30 kwietnia 2018 r.

poniedziałek

2 maja 2018 r.

środa

4 maja 2018 r.

piatek

1 czerwca 2018 r.

piątek

Mapa

Statistics

liczba odwiedzin: 660376

Galeria zdjęć

Rok szkolny:

Witamy na stronie

Publicznej Szkoły Podstawowej

im. Marii Konopnickiej

w Starym Goździe

Wiadomości

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
  22.06.2018

  Po dziesięciu miesiącach wytrwałej pracy, doczekaliśmy się wreszcie finału – zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Był to dzień szczególny - pełen przeżyć dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Punktualnie o godzinie 8:00 wszyscy zgromadzili się w kościele parafialnym pw. Św. Józefa Robotnika na Mszy Świętej, którą odprawił Ksiądz Proboszcz JANUSZ KUREK, po czym wszyscy udali się do szkoły. Na sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Starym Goździe odbyła się uroczysta akademia z okazji Zakończenia Roku Szkolnego 2017/18, w której gościliśmy: Dyrektora Biura Organizacyjnego Ministerstwa Edukacji Narodowej Pana SŁAWOMIRA ADAMCA, Wójta Gminy Stara Błotnica Pana MARCINA KOZDRACHA oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Teodorę Moskwę i przedstawiciela Rady Gminy, jednocześnie pracownika szkoły Pana Mirosława Barszcza. Młodzież szkolna doskonale zaprezentowała się na początku w krótkim słowno – muzycznym programie artystycznym, po czym Pani Dyrektor ANNA ZIOMEK, podsumowała cały rok szkolny przedstawiając zarys wydarzeń, które miały miejsce, gratulując dzieciom udziału i sukcesów w różnorodnych konkursach, turniejach i festiwalach. Złożyła szczególne podziękowania przybyłym gościom i rodzicom za całoroczną pomoc, współpracę i doradztwo w podejmowanych działaniach. Wspólnie z nimi wręczyła puchary, dyplomy oraz nagrody książkowe Licznie zgromadzona publiczność, nauczyciele, uczniowe, rodzice i zaproszeni goście, mieli okazję podziwiać najlepszych spośród najlepszych.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I ETAPU KSZTAŁCENIA
  21.06.2018

  21 czerwca 2018 roku odbyło się w naszej szkole zakończenie pierwszego etapu kształcenia w klasach młodszych. Dla tych najstarszych tego etapu to był szczególny dzień, gdyż uczniowie żegnali się ze swoimi wychowawczyniami , z którymi spędzili trzy pierwsze lata swojej nauki. Dyrektor Szkoły Pani ANNA ZIOMEK  w swoim przemówieniu serdecznie  pogratulowała uczniom oraz ich rodzicom promocji do wyższych klas, podziękowała za trud, zaangażowanie oraz godne reprezentowanie swojej szkoły w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe, które odbierali z rąk Pani dyrektor oraz swoich wychowawców. Zdjęcia z imprezy w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

   ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  W dniu 22 czerwca br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Goździe odbędzie się uroczyste  zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Godzina 8:00  -  msza święta w Kościele Parafialnym pw. Św. Józefa Robotnika w Starym Goździe.

  Godzina 8:45  -  przejście klas pod opieką wychowawców i nauczycieli do szkoły.

  Godzina 9:00   – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w sali gimnastycznej.

  Spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach:

 • BAL GIMNAZJALISTY 2018
  14.06.2018

  W czwartek 14 czerwca 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej odbył się coroczny BAL GIMNAZJALISTY 2018. Uroczystość przybrała uroczysty charakter, uczniowie klas trzecich zameldowali się o godz. 16:30 w szkole, by punktualnie o 17:00 rozpocząć akademię. Z ramienia Urzędu Gminy w Starej Błotnicy gościł w naszych murach Pan Sekretarz SYLWESTER KORGUL, członkowie Rady Rodziców, rodzice oraz uczniowie klas drugich. „Poloneza czas zacząć”, po tych słowach wszyscy aktorzy dzisiejszej imprezy rozpoczęli krokami naszego tańca narodowego spektakl. Trzecioklasiści zaprezentowali wspaniały program słowno muzyczny, który nie jednemu słuchaczowi poruszył łezkę w oku. Na zakończenie dyrektor gimnazjum Pani ANNA ZIOMEK podczas swego wystąpienia podkreśliła, jak dużo wysiłku i czasu trzeba poświęcić, aby osiągnąć dobre i wspaniałe wyniki. Ze strony rodziców wystąpiła Pani Woźniak, która serdecznie podziękowała wszystkim pedagogom za wkład włożony w wychowanie dzieci oraz zaprosiła wszystkich uczestników na słodki poczęstunek. Zdjęcia z imprezy  w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

 • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ 2018
  12.06.2018

  We wtorek w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową w którym brały udział uczniowie klas 4 i 5 szkoły podstawowej. Głównym egzaminatorem był Pan Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach. Po części teoretycznej którą uczniowie pisali w sali lekcyjnej wszyscy którzy zdali pozytywnie udali się na szkolne boisko wielofunkcyjne, gdzie odbvyła się część praktyczna jazdy na rowerze. Uczniowie mieli do pokonania slalom między pachołkami, równie pochyłą oraz skrzyżowanie. Całe zachowanie zdających uczniów na torze odbywało się pod bacznym okiem egzaminatora. Zdjęcia z egzaminu w albumie fotograficznym.

 • BIAŁOBRZESKI TALENCIK WOKALNY 2018

  Doskonale zaprezentowała się uczennica klasy V naszej szkoły OLGA SOCHACZEWSKA w silnie obsadzonym białobrzeskim festiwalu wokalnym pt. "BIAŁOBRZESKI TALENCIK WOKALNY 2018". Wszystkich swoich rywali pozostawiła w tyle zajmując bezapelacyjnie pierwsze miejsce. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na wokalnych estradach.

 • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM
  08.06.2018

  Dnia 8 czerwca o godzinie 10:00 po raz trzeci uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania pt. Jak nie czytam, jak czytam. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej. Wszyscy przyszli z książkami i każda klasa miała transparent z hasłami. Akcja zaczęła się od „Tworzenia Absurdalnego Tekstu”. Następnie wszyscy przeszli na boisko szkolne tworząc „Książkowy łańcuch”, który mierzył 249 metrów. Tam siadając po turecku zaczęli wspólnie czytać po cichu przez 5 minut każdy swoją książkę. Po zakończeniu czytania  uczniowie naszej szkoły ustawili się w kształt napisu CZYTAMY i taki napis został sfotografowany. Nauczyciele i uczniowie udali się na salę gimnastyczną  układali swoje książki jedna na drugiej, w jak najwyższą  „Wieżę książkową”, która  miała  2 metry 3 centymetry wysokości.

 • NABÓR NA STANOWISKO URZĘDNICZE
  30.05.2018

  Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Goździe ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze – młodszego referenta.

  W załączeniu:

  1. Zarządzenie nr 158/2018/2019 z dnia 29 maja 2018 roku w sprawie wprowadzenia Regulaminu na wolne stanowiska urzędnicze w Publicznej Szkole Podstawowej w Starym Goździe;
  2. Załącznik do Zarządzenia nr 158/2018/2019 Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Goździe – Regulamin przeprowadzania naboru na wolnestanowiska urzędn
 • DZIEŃ PATRONA
  23.05.2018

  23 maja obchodziliśmy urodziny Patronki naszej szkoły, Marii Konopnickiej. W tym roku postanowiliśmy uczcić je w nietypowy sposób – zorganizowaliśmy terenową grę literacką – podchody.  Zmagania przebiegały w dwóch grupach wiekowych: 0 –III i IV – VII. Dla każdej z nich przygotowaliśmy po trzy zadania, a drogę do każdego z nich oznaczyliśmy niebieskimi, czerwonymi, różowymi , żółtymi wstążeczkami. Zadania ukryliśmy w szkolnej bibliotece, w bibliotece publicznej oraz w plenerze, na terenie placu szkolnego. Młodsze dzieci miały za zadanie ułożyć puzzle (postać krasnoludka) i nauczyć się śpiewać piosenkę „My jesteśmy krasnoludki”, następnie z rozsypanek wyrazowych ułożyć tytuły utworów Patronki  i dobrać jak najwięcej rymów do wyrazów: patronka, urodziny, podchody, a także przygotować dramę do podanego wiersza (w pudłach odnaleźli odpowiednie rekwizyty). Starsi uczniowie rozwiązywali krzyżówkę sprawdzającą wiedzę o życiu i twórczości Marii Konopnickiej, rysowali jej portret,  rozpoznawali tytuły utworów na podstawie znalezionego „skarbu – rekwizytu” oraz śpiewali „Rotę” – utwór –przysięgę narodu polskiego.

 • FINAŁ WOJEWÓDZKI W TENISIE STOŁOWYM 2018
  22.05.2018

  Doskonale spisali się uczniowie naszej szkoły w XX Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które odbywały się w tym roku 22 maja  w Jeżewie w powiecie Sierpieckim. W ścisłym finale wojewódzkim uczniowie zajęli 8 miejsce przegrywając w ćwierćfinale ze szkołą z Piaseczna. Reprezentowali nas uczniowie: BARTŁOMIEJ MAJCHER, KUBA KUJAWIAK oraz ADAM SUŁKOWSKI. Należy dodać, że wcześniej w Grodzisku Mazowieckim w finałach wojewódzkich region nasz reprezentowali młodsi uczniowie naszej szkoły. Relacja z zawodów w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

Aktualności

Kontakt

 • PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. MARII KONOPNICKIEJ w STARYM GOŹDZIE
  STARY GÓZD 90
  26-806 STARA BŁOTNICA
 • (48) 6198005
  fax: 6198005

Galeria zdjęć