PSP STARY GÓZD

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWYUCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY

starygozdtymianka.pl.tl

 

 

 

Wtorek 16.10.2018

Gmina Stara Błotnica

http://starablotnica.pl/

Dzwonki

1) 7:30 - 8:15

2) 8:25 - 9:10

3) 9:20 - 10:05

4) 10:15 - 11:00

5) 11:15 - 12:00

6) 12:10 - 12:55

7) 13:05 - 13:50

8) 14:00 - 14:45

9) 14:55 - 15:40

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2017-18Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2017-18

Ustalane przez dyrektora szkoły dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Goździe w roku szkolnym 2018/2019:

Dni wolne - data

Dzień tygodnia

2 listopada 2018 r.

piątek

10 - 17 kwietnia 2018r.

 

2 maja 2018 r.

czwartek

 

Mapa

Statistics

liczba odwiedzin: 680402

Galeria zdjęć

Rok szkolny:

Witamy na stronie

Publicznej Szkoły Podstawowej

im. Marii Konopnickiej

w Starym Goździe

Wiadomości

 • DZIEŃ NAUCZYCIELA 2018
  12.10.2018

  Dzień 14 października  to święto wszystkich pracowników oświaty – nauczycieli, wychowawców, pracowników obsługi. W przeddzień tego święta  dziękowaliśmy tym, którzy  kształtują umysły i serc młodych pokoleń..

  Być nauczycielem to wyróżnienie, ale jednocześnie ogromna odpowiedzialność. „Nauczyciel” to osoba, która jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale także jest sprawnym pedagogiem i psychologiem, wychowawcą nie tylko swoich uczniów, ale bardzo często osobą pomocną także ich rodzicom. Jak mało kto musi  sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów. A przy tym wszystkim to zwykle człowiek – pogodny, życzliwy i wyrozumiały. Tradycją stało się, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole młodzież  szkolna organizuje uroczysty apel. W tym roku każda z klas IV – VIII oraz III gimnazjum zaprezentowała się w piosence o tematyce nauczycielskiej, były również życzenia i laurki dla naszych pedagogów. Przedstawiciele Komitetu Rodzicielskiego przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich solenizantów. Cieszy fakt, że takie spotkania są zawsze miłym i radosnym wydarzeniem, które dostarczają wiele satysfakcji i na długo pozostają w pamięci zarówno nauczycieli jak i uczniów. Zdjęcia z imprezy w zakładce album fotograficzny.

 • Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Nożnej Szkół Podstawowych

  Doskonale zaprezentowały się nasze dziewczęta reprezentujące gminę Stara Błotnica w Powiatowych Zawodach Mini Piłki Nożnej Szkół Podstawowych odbywających się w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczyny zajęły pierwsze miejsce w powiecie białobrzeskim i będą reprezentowały naszą gminę i powiat na arenie zawodów międzypowiatowych. Oto końcowe wyniki klasyfikacji:

  1 m-ce: PSP Stary Gózd

  2 m-ce: PSP Przybyszew

  3 m-ce: PSP Bukówno

  Rozkład meczów i wyniki:

  PSP Bukówno   - PSP Przybyszew          1   :   2

 • SZTAFETOWE POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
  04.10.2018

  Trzeci raz z rzędu drużyna gimnazjalistów kwalifikuje się do dalszego etapu, eliminacji międzypowiatowych Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców. Jedenastu naszych uczniów nie dało żadnych szans trzem pozostałym ekipom z powiatu białobrzeskiego zajmując bezapelacyjnie pierwsze miejsce w swojej kategorii. Szkołę naszą reprezentowali następujący uczniowie: DAMIAN GÓRKA, MICHAŁ WIATRAK, KACPER GACZYŃSKI, MATEUSZ KĘPKA, PATRYK WĄGRODZKI, KACPER KRAWCZYK, KRYSTIAN PRAŻNOWSKI, FILIP WÓJCIK, KUBA PAŃCZAK, MIŁOSZ MOSKWA oraz rezerwowy KRYSTIAN ROMANOWSKI. Końcowa klasyfikacja szkół w tej kategorii wyglądała następująco. 1) PSP Stary Gózd, 2) PSP Stara Błotnica, 3) PSP Adamów, 4) PSP Białobrzegi, 5) PSP Przybyszew. Wszystkim uczestniką dzisiejszej imprezy sportowej serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Zdjęcia dostępne w zakładce Album fotograficzny

 • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
  26.09.2018

  W środę 26 września nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Z tej okazji przygotowaliśmy program artystyczny pt. „Warto uczyć się języków obcych” i pokazać, jak trudno jest podróżować po świecie nie znając języków, a przy tej okazji podkreślić ważność nauki języka angielskiego i niemieckiego.

  Podczas akademii uczniowie pięknie wyrecytowali wiersze oraz zaprezentowali zabawne scenki językowe, których celem było zwrócenie uwagi na konieczność znajomości języków obcych w życiu codziennym. Przedstawione przez uczniów scenki miały udowodnić, iż bez znajomości języka może być naprawdę trudno we współczesnym świecie i nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność nam się przyda.

 • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018

  Jak co roku, we wrześniu w naszej szkole odbyła się kampania wyborcza kandydatów do samorządu uczniowskiego. Były plakaty, hasła i obietnice wyborcze. Uwieńczeniem kampanii wyborczej było głosowanie, które odbyło się w bieżącym miesiącu. "Lokal wyborczy" wraz z wcześniej przygotowaną urną, listami uprawnionych do głosowania i wydrukowanymi kartami do głosowania znajdował się na korytarzu przy sali nr 3. Nad bezpieczeństwem głosujących i prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza w składzie: Weronika Więckowska, Iga Prasek i Filip Wójcik. Głosowanie przebiegło szybko i sprawnie, frekwencja wyniosła ponad 80%. Komisja wyborcza wraz z opiekunem SU p. Mariuszem Barszczem, zliczyła głosy, uzupełniła protokół wyborczy a wyniki zostały opublikowane na tablicy informacyjnej SU. W ten sposób przyczyniamy się do nauki demokracji wśród najmłodszych obywateli naszej szkoły.

 • Szkolne Koło Sportowe

  Z początkiem rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 tak jak w latach ubiegłych realizujemy zajęcia Szkolnego Koła Sportowego. W tym roku zajęciami objeliśmy również najmłodszych uczniów klas I - III Pulicznej Szkoły Podstawowej. Trzecia grupa najmłodszych będzie realizowała swoje zajęcia we wtorki i w środy od godziny 14:00 do godziny 15:00, a zajęcia poprowadzą Pan Piotr Zaremba i Pan Mariusz Barszcz. Uczniowie na zajęciach będą poznawali techniki gry w tenisa stołowego.

 • Pali się - Ewakuacja

  21 września o godzinie 11:30 zabrzmiał donośny głos głównego koordynatora akcji ewakuacyjnej w naszej szkole który w obecności przedstawiciewli Państwowej Straży Pożarnej z Białobrzegów poinformował Dyrekcję szkoły o zaistniałym pożarze. Na szczęście był to tylko próbny alarm, w którym uczniowie naszej szkoły spisali się na medal. W niespełna 8 minut wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli koordynujących akcją pojawili się w miejscu zbiórki tj. na placu boiska wielofunkcyjnego. Cała akcja została przeprowadzona wzorowo, brało w niej udział 249 uczniów, 21 nauczycieli oraz 4 pracowników obsługi. Miejmy nadzieję, że w przyszłości nigdy w rzeczywistych przyczyn nie będziemy mieli powodów do ewakuacji z naszej szkoły. Zdjęcia z akcji w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

 • Wizyta Szoły Tańca IDOL
  14.09.2018

  W piątek 14 września 2018r. gościli w naszej szkole przedstawiciele Szkoły Tańca IDOL z Radomia, którzy w krótkiej przezentacji tanecznej zachęcali do aktywnego spędzania wolnego czasu naszych uczniów. "W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą" - Paul Coelbo, idea tych słów przyświeca i zachęca wszystkich do angażowania się w  formy pozalekcyjnych zajęć ruchowych. W zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY relacja ze spotkania.

 • SPOTKANIA Z RODZICAMI

  W dniu 18 września 2018 r.(wtorek) w PSP im Marii Konopnickiej w Starym Goździe odbędą się zebrania z rodzicami.

  Spotkania wychowawców z rodzicami przebiegać będą według następującego harmonogramu:

  Godz. 14:00

  Oddział przedszkolny 0A – p. A. Carli- sala nr 18

  OOddział przedszkolny 0B – p. M. Jeżak- sala nr 34

  ddział przedszkolny 0C – p. D. Wójcik- sala nr 12

  Godz. 14:30

  Klasa 1  - p. M. Krawczyk sala nr 36

  Godz. 15:00

  Klasa 2 A  - p. J. Wiśniewska- sala nr 17 

  Klasa 2 B - p. J. Buras - sala nr 37

 • Spotkanie z Policją

  Bezpieczeństwo uczniów i odpowiedzialność karna nieletnich” to temat spotkania, które miało miejsce 10 września 2018r. w naszej szkole. Celem jego było poszerzenia kompetencji uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach szkolnych. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas. Podczas wykładu wychowankowie dowiedzieli się jakie są konsekwencje niewłaściwych zachowań w szkole i poza szkołą, a także jakie zagrożenie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z Internetu a przede wszystkim z portali społecznościowych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Uczniowie zadawali wiele pytań i aktywnie uczestniczyli w rozmowie. W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci w różnych sytuacjach. Tegoroczne spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej w Białobrzegach dotyczyło nie tylko problemów bezpieczeństwo w drodze do szkoły, ale także zagadnień cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej młodzieży za zachowania agresywne, rozbój, demoralizację i przemoc z wykorzystaniem Internetu. Uczniowie zostali uświadomieni o zagrożeniach w ruchu drogowym, w tym o zasadach poruszania się na rowerze i skuterze oraz zostali zachęceni do stosowania elementów odblaskowych. Otrzymali także ważne informacje o zagrożeniach dotyczących przemocy rówieśniczej, przemocy domowej, uzależnieniach, narkomanii oraz o niebezpieczeństwach płynących z sieci. Tym ostatnim zagrożeniom poświęcono szczególnie dużo uwagi. Ucz

Aktualności

Kontakt

 • PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. MARII KONOPNICKIEJ w STARYM GOŹDZIE
  STARY GÓZD 90
  26-806 STARA BŁOTNICA
 • (48) 6198005
  fax: 6198005

Galeria zdjęć