ZSG STARY GÓZD

Sobota 18.11.2017

Gmina Stara Błotnica

http://starablotnica.pl/

Lorem ipsum

Mapa

Statistics

liczba odwiedzin: 597802

Witamy na stronie

Publicznej Szkoły Podstawowej

im. Marii Konopnickiej

w Starym Goździe

Wiadomości

 • Nadal bez zwycięstwa, tak w skrócie można powiedzieć o ostatnim spotkaniu naszego klubu. Wprawdzie beniaminek tanio skóry nie sprzedał, uzyskując najlepszy wynik dotychczas, ale nie zdobył jeszcze punktów w rozgrywkach tegorocznych. Komplet zwycięstw zanotował niezawodny M. Barszcz (3 miejsce indywidualnie w lidze), do tego punkt dorzucił debel Grochala/Barszcz, za to nadal bez zwycięstw indywidualnie pozostają K. Rogoliński oraz K. Grochala (wielokrotnie przegrywając mecze 3:2). Miejmy nadzieję, że przezwyciężą swoją niemoc w kolejnym spotkaniu z drużyną HoReCup AICR Warszawa. które odbędzie się na wyjeździe 26 listopada tego roku. Relacja fotograficzna z meczu w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY".

 •  

  ZEBRANIA Z RODZICAMI

  W dniu 16 listopada 2017 r. (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami.

  Spotkania wychowawców z rodzicami przebiegać będą według następującego harmonogramu:

  Godz. 14:00

  Oddział przedszkolny 0A – p. A. Carli- sala nr 18

  Oddział przedszkolny 0C – p. D. Wójcik- sala nr 12

  Godz. 14:30

   Oddział przedszkolny 0B – p. M. Jeżak- sala nr 34

  Klasa 1A PSP - p. J. Wiśniewska- sala nr 17 

   Klasa 1B PSP - p. J. Buras - sala nr 36

  Klasa 2 PSP –- p. B. Rzeszut - sala nr 35

 • „CZYNEM ZBROJNYM BUDZILI POLSKĘ” – to myśl przewodnia akademii z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dnia 10 listopada bieżącego roku  uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Goździe uczcili to ważne w historii naszej Ojczyzny święto. Pamięć o tym doniosłym wydarzeniu uhonorowali nie tylko odświętnym strojem, lecz także uczestnictwem w apelu. Na komendę: „Do hymnu!” ze wszystkich uczniowskich piersi donośnie wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Po odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się akademia przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierownictwem Pani Ewy Cichosz, Sabiny Kacprzak oraz Beaty Rzeszut (scenariusz i reżyseria), Pana Piotra Zaremby (oprawa muzyczna). Blisko godzinne przedstawienie wypełnione było pięknymi patriotycznymi wierszami, przeplatanymi informacjami o charakterze historycznym ilustrującymi drogę naszego kraju do wolności, ozdobione znanymi i zawsze chętnie śpiewanymi legionowymi pieśniami. Powagi i patosu dodał  utwór pt. „Biały krzyż” pięknie zaśpiewany przez solistkę Weronikę Poziomecką z towarzyszeniem szkolnego chóru. W programie znalazły się także piosenki ułańskie, które wspaniale, z właściwą sobie gracją, zaprezentowali uczniowie zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Swoistego kolorytu dodała występowi  doskonała piosenka „Serce w plecaku” (w wykonaniu Igi Prasek) oraz utwór „Legiony” w wykonaniu szkolnego chóru w składzie: Barbara Bednarczyk, Ewelina Wójcik, Iga Prasek, Aleksandra Lipiec .

 • 13.10.2017

  W piątek 13 pażdziernika 2017r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach w sali Białobrzeskiej Galerii Sztuki wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego "Pocztówka z wakacji". Wyróżnienia w konkursie otrzymali: OLGA  SOCHACZEWSKA, ALEKSANDRA WIĘCKOWKA oraz, KAMILA KAROLAK. Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i życzymy wszystkim dalszych sukcesów w pracy plastycznej.

 • 15.10.2017

  W niedzielę 15.X.2017r. o godzinie 11:00 w sali gimnastycznej PSP imi. M. Konopnickiej w Starym Goździe odbył się mecz z cyklu V ligi mężczyzn tenisa stołowego, w którym drużyna UKS Tymianka Stary Gózd przegrała z GLUKS Naprzód Grzybowy Raj Skórzec. Przypomnijmy, że nasza drużyna jest beniaminkiem tegorocznego sezonu rozgrywek ligowych a w jej składzie grają członkowie klubu będący asolwentami naszej szkoły: MARIUSZ BARSZCZ, KACPER GROCHALA, KAROL ROGOLIŃSK, PAWEŁ STARZYŃSKII oraz BARTŁOMIEJ SUŁKOWSKI. W bieżącym sezonie drużyna nasza będzie nabierała doświadczenia ze stałymi bywalcami corocznych rozgrywek ligowych, a my z nadziejami spoglądamy w przyszłość z myślą nawiązania równej rywalizacji z mocnymi drużynami. W meczu dla UKS Tymianka punkty wywalczyli: M.Barszcz-1pkt, P.Starzyński-1pkt, debel: Barszcz/Grochala-1pkt. Zdjęcia z meczu w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

 • W przeddzień Dnia Nauczyciela 13 października o godzinie 11:00 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej  w Starym Goździe odbyła się uroczysta akademia, w której młodzież z naszej szkoły zaprezentowała program artystyczny dla wszystkich pedagogów i pracowników szkoły. Na scenie dominowały piosenki w wykonaniu dziewcząt naszej szkoły, nie brakowało również wspaniałych interpretacji poezji kierowanej pod adresem wszystkich nauczycieli. W drugiej części uroczystości przemawiała Pani Dyrektor ANNA ZIOMEK, która serdecznie podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za wkład włożony w ich pracę, po czym wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom. Do życzeń dołączyła się również Przewodnicząca Komitetu Rodzicielskiego Pani TEODOZJA MOSKWA składając podziękowania nauczycielą w imieniu wszystkich rodziców naszej szkoły. Zdjęcia z uroczystości w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

 • W czwartek, 05 października dzieci z oddziału przedszkolnego 0b z wychowawcą Magdą Jeżak brały udział w obejrzeniu spektaklu pt. „Zaczarowany ołówek”. Spektakl wystawili aktorzy Teatru Młodego Widza z Wrocławia, w Sali Koncertowej radomskiego Urzędu Miasta. Dzieci poznały historię chłopca, Michasia, który w przedziwnych okolicznościach stał się właścicielem zaczarowanego ołówka. Był to dla niego początek arcyciekawych przygód oraz początek przyjaźni z Olą. Michasiowi udaje się przestraszyć kolegę dokuczającego Oli czy też sprawić by do zoo wróciła wielka małpa. Niestety zaczarowany ołówek chce zdobyć zły Zachar, który porywa Olę. Michaś udaje się
  w niebezpieczna wyprawę w celu uwolnienia przyjaciółki. Musi pokonać Zachara oraz oswoić złego arktycznego psa. Po wielu perypetiach Michaś i Ola wracają do domu, a ich przyjaźń staje się mocna i trwała.

 • Od 18 września 2017r. dzieci naszej podstawówki wraz ze swoimi opiekunami wzięły udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy. Uczniowie dobrze przygotowani, tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji, ruszyli ze szkoły w wyznaczone do sprzątania rejony. Po zakończeniu akcji z poczuciem dobrze wykonanej pracy potrzebnej środowisku dzieci wróciły do szkoły. Pozostała refleksja, że być może w przyszłym roku będzie mniej śmieci do zebrania w miejscach, które przecież mają służyć naszym mieszkańcom do celów rekreacyjnych.

 • W piątek, 29 września 2017 roku nasza szkoła włączyła się do akcji pod hasłem:

  „29 września – Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania”

  Uczciliśmy to piękne święto organizując kąciki głośnego czytania na korytarzach w czasie przerw oraz w klasach. Pani Dyrektor, nauczyciel biblioteki, poloniści oraz nauczyciele różnych przedmiotów rekomendowali ciekawe książki, czytając ich fragmenty. Mamy nadzieję że, Święto to przyczyni się do większego zainteresowania książką wśród uczniów naszej szkoły.

Aktualności

Kontakt

 • PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. MARII KONOPNICKIEJ w STARYM GOŹDZIE
  STARY GÓZD 90
  26-806 STARA BŁOTNICA
 • (48) 6198005
  fax: 6198005

Galeria zdjęć