INSPEKTOR DANYCH OSOBOWYCH

PSP STARY GÓZD

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
  22.06.2018

  Po dziesięciu miesiącach wytrwałej pracy, doczekaliśmy się wreszcie finału – zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Był to dzień szczególny - pełen przeżyć dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Punktualnie o godzinie 8:00 wszyscy zgromadzili się w kościele parafialnym pw. Św. Józefa Robotnika na Mszy Świętej, którą odprawił Ksiądz Proboszcz JANUSZ KUREK, po czym wszyscy udali się do szkoły. Na sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Starym Goździe odbyła się uroczysta akademia z okazji Zakończenia Roku Szkolnego 2017/18, w której gościliśmy: Dyrektora Biura Organizacyjnego Ministerstwa Edukacji Narodowej Pana SŁAWOMIRA ADAMCA, Wójta Gminy Stara Błotnica Pana MARCINA KOZDRACHA oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Teodorę Moskwę i przedstawiciela Rady Gminy, jednocześnie pracownika szkoły Pana Mirosława Barszcza. Młodzież szkolna doskonale zaprezentowała się na początku w krótkim słowno – muzycznym programie artystycznym, po czym Pani Dyrektor ANNA ZIOMEK, podsumowała cały rok szkolny przedstawiając zarys wydarzeń, które miały miejsce, gratulując dzieciom udziału i sukcesów w różnorodnych konkursach, turniejach i festiwalach. Złożyła szczególne podziękowania przybyłym gościom i rodzicom za całoroczną pomoc, współpracę i doradztwo w podejmowanych działaniach. Wspólnie z nimi wręczyła puchary, dyplomy oraz nagrody książkowe Licznie zgromadzona publiczność, nauczyciele, uczniowe, rodzice i zaproszeni goście, mieli okazję podziwiać najlepszych spośród najlepszych. A było w tym roku mnóstwo wyróżnień i nagród, gdyż wszyscy uczniowie otrzymali promocję do klas wyższych, a dużo z nich otrzymała świadectwa z wyróżnieniem, czyli tzw. biało-czerwonym paskiem. Zdjęcia z imprezy w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

  Na ten czas rozpoczynających się wakacji życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

  Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I ETAPU KSZTAŁCENIA

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I ETAPU KSZTAŁCENIA
  21.06.2018

  21 czerwca 2018 roku odbyło się w naszej szkole zakończenie pierwszego etapu kształcenia w klasach młodszych. Dla tych najstarszych tego etapu to był szczególny dzień, gdyż uczniowie żegnali się ze swoimi wychowawczyniami , z którymi spędzili trzy pierwsze lata swojej nauki. Dyrektor Szkoły Pani ANNA ZIOMEK  w swoim przemówieniu serdecznie  pogratulowała uczniom oraz ich rodzicom promocji do wyższych klas, podziękowała za trud, zaangażowanie oraz godne reprezentowanie swojej szkoły w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe, które odbierali z rąk Pani dyrektor oraz swoich wychowawców. Zdjęcia z imprezy w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

   ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  W dniu 22 czerwca br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Goździe odbędzie się uroczyste  zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Godzina 8:00  -  msza święta w Kościele Parafialnym pw. Św. Józefa Robotnika w Starym Goździe.

  Godzina 8:45  -  przejście klas pod opieką wychowawców i nauczycieli do szkoły.

  Godzina 9:00   – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w sali gimnastycznej.

  Spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach:

  Klasa I Ap. J. Wiśniewska - sala nr 17

  Klasa I B - p. J. Buras - sala nr 36 

  Klasa II - p. B. Rzeszut– sala nr 35

  Klasa IIIA – p. M. Krawczyk– sala nr 37

  Klasa III B - p. A. Dębska – sala nr 34

  Klasa IV A - p. A. Nobis – sala nr 12

  Klasa IV B - p. W. Malewicz – sala nr 18

  Klasa V - p. M. Barszcz –- sala nr 3

  Klasa VI - p. J. Kościelniak - sala nr 7

  Klasa VII -p. A. Suś  - sala nr 13.  

  Klasa II PG -  p. K. Jakubowska – sala nr 21

  Klasa III PG - p. K. Czarnecka - sala nr 16 

  HARMONOGRAM  AUTOBUSU SZKOLNEGO:

  PRZYJAZD:

  Trąbki, Grodzisko–  godz. 7:05

  Kadłubek Nowy, Podlas  –  godz. 7:15

  Kadłubek Stary – godz.7:20

  Stare Żdżary – godz. 7:30

  7:50 - Kościół

  ODJAZD:

  ⇔ Kierunek        Żdżary – godz. 10:45                 ⇔Kierunek        Kadłubek – godz. 10:55

 • BAL GIMNAZJALISTY 2018

  BAL GIMNAZJALISTY 2018
  14.06.2018

  W czwartek 14 czerwca 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej odbył się coroczny BAL GIMNAZJALISTY 2018. Uroczystość przybrała uroczysty charakter, uczniowie klas trzecich zameldowali się o godz. 16:30 w szkole, by punktualnie o 17:00 rozpocząć akademię. Z ramienia Urzędu Gminy w Starej Błotnicy gościł w naszych murach Pan Sekretarz SYLWESTER KORGUL, członkowie Rady Rodziców, rodzice oraz uczniowie klas drugich. „Poloneza czas zacząć”, po tych słowach wszyscy aktorzy dzisiejszej imprezy rozpoczęli krokami naszego tańca narodowego spektakl. Trzecioklasiści zaprezentowali wspaniały program słowno muzyczny, który nie jednemu słuchaczowi poruszył łezkę w oku. Na zakończenie dyrektor gimnazjum Pani ANNA ZIOMEK podczas swego wystąpienia podkreśliła, jak dużo wysiłku i czasu trzeba poświęcić, aby osiągnąć dobre i wspaniałe wyniki. Ze strony rodziców wystąpiła Pani Woźniak, która serdecznie podziękowała wszystkim pedagogom za wkład włożony w wychowanie dzieci oraz zaprosiła wszystkich uczestników na słodki poczęstunek. Zdjęcia z imprezy  w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

   

 • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ 2018

  EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ 2018
  12.06.2018

  We wtorek w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową w którym brały udział uczniowie klas 4 i 5 szkoły podstawowej. Głównym egzaminatorem był Pan Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach. Po części teoretycznej którą uczniowie pisali w sali lekcyjnej wszyscy którzy zdali pozytywnie udali się na szkolne boisko wielofunkcyjne, gdzie odbvyła się część praktyczna jazdy na rowerze. Uczniowie mieli do pokonania slalom między pachołkami, równie pochyłą oraz skrzyżowanie. Całe zachowanie zdających uczniów na torze odbywało się pod bacznym okiem egzaminatora. Zdjęcia z egzaminu w albumie fotograficznym.

 • BIAŁOBRZESKI TALENCIK WOKALNY 2018

  BIAŁOBRZESKI TALENCIK WOKALNY 2018

  Doskonale zaprezentowała się uczennica klasy V naszej szkoły OLGA SOCHACZEWSKA w silnie obsadzonym białobrzeskim festiwalu wokalnym pt. "BIAŁOBRZESKI TALENCIK WOKALNY 2018". Wszystkich swoich rywali pozostawiła w tyle zajmując bezapelacyjnie pierwsze miejsce. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na wokalnych estradach.

 • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

  JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM
  08.06.2018

  Dnia 8 czerwca o godzinie 10:00 po raz trzeci uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania pt. Jak nie czytam, jak czytam. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej. Wszyscy przyszli z książkami i każda klasa miała transparent z hasłami. Akcja zaczęła się od „Tworzenia Absurdalnego Tekstu”. Następnie wszyscy przeszli na boisko szkolne tworząc „Książkowy łańcuch”, który mierzył 249 metrów. Tam siadając po turecku zaczęli wspólnie czytać po cichu przez 5 minut każdy swoją książkę. Po zakończeniu czytania  uczniowie naszej szkoły ustawili się w kształt napisu CZYTAMY i taki napis został sfotografowany. Nauczyciele i uczniowie udali się na salę gimnastyczną  układali swoje książki jedna na drugiej, w jak najwyższą  „Wieżę książkową”, która  miała  2 metry 3 centymetry wysokości.

   

  Nasz rekord czytania182 osoby. Dziękuję wszystkim za udział !!!

                                                                                    Koordynator akcji – Ewa Cichosz

 • NABÓR NA STANOWISKO URZĘDNICZE

  NABÓR NA STANOWISKO URZĘDNICZE
  30.05.2018

  Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Goździe ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze – młodszego referenta.

  W załączeniu:

  1. Zarządzenie nr 158/2018/2019 z dnia 29 maja 2018 roku w sprawie wprowadzenia Regulaminu na wolne stanowiska urzędnicze w Publicznej Szkole Podstawowej w Starym Goździe;
  2. Załącznik do Zarządzenia nr 158/2018/2019 Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Goździe – Regulamin przeprowadzania naboru na wolnestanowiska urzędnicze, w tym wolne kierownicze stanowiska urzędnicze w Publicznej Szkole  Podstawowej w Starym Goździe;
  3. Zarządzenie nr 159/2018/2019 z dnia 29 maja 2018 roku w sprawie ogłoszenia naboru na wolne stanowisko urzędnicze – młodszego referenta;
  4. Oświadczenie dla potrzeb rekrutacji (1);
  5. Oświadczenie dla potrzeb rekrutacji (2);
  6. Kwestionariusz osobowy.

   

  Oswiadczenie_dla_potrzeb_rekrutacji1.pdf

  Zarzadzenie_158-2018-2019.pdf

  Zarzadzenie_159-2018-2019.pdf

  Regulamin_05-2018.pdf

  Kwestionariusz_osobowy.pdf

  Oswiadczenie_dla_potrzeb_rekrutacji2.pdf

   

   

   

 • DZIEŃ PATRONA

  DZIEŃ PATRONA
  23.05.2018

  23 maja obchodziliśmy urodziny Patronki naszej szkoły, Marii Konopnickiej. W tym roku postanowiliśmy uczcić je w nietypowy sposób – zorganizowaliśmy terenową grę literacką – podchody.  Zmagania przebiegały w dwóch grupach wiekowych: 0 –III i IV – VII. Dla każdej z nich przygotowaliśmy po trzy zadania, a drogę do każdego z nich oznaczyliśmy niebieskimi, czerwonymi, różowymi , żółtymi wstążeczkami. Zadania ukryliśmy w szkolnej bibliotece, w bibliotece publicznej oraz w plenerze, na terenie placu szkolnego. Młodsze dzieci miały za zadanie ułożyć puzzle (postać krasnoludka) i nauczyć się śpiewać piosenkę „My jesteśmy krasnoludki”, następnie z rozsypanek wyrazowych ułożyć tytuły utworów Patronki  i dobrać jak najwięcej rymów do wyrazów: patronka, urodziny, podchody, a także przygotować dramę do podanego wiersza (w pudłach odnaleźli odpowiednie rekwizyty). Starsi uczniowie rozwiązywali krzyżówkę sprawdzającą wiedzę o życiu i twórczości Marii Konopnickiej, rysowali jej portret,  rozpoznawali tytuły utworów na podstawie znalezionego „skarbu – rekwizytu” oraz śpiewali „Rotę” – utwór –przysięgę narodu polskiego.

  Taka forma obchodów urodzin Patronki spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy  z zaangażowaniem poszukiwali zadań i wykonywali je.  Terenowa gra literacka łącząca zabawę  z nauką to jedna z ciekawszych i wartościowych  metod nauczania. Warto po nią sięgać! Brawa dla nauczycieli z PSP w Starym Goździe! Dziękujemy za współpracę Pani Karolinie z biblioteki publicznej.

 • FINAŁ WOJEWÓDZKI W TENISIE STOŁOWYM 2018

  FINAŁ WOJEWÓDZKI W TENISIE STOŁOWYM 2018
  22.05.2018

  Doskonale spisali się uczniowie naszej szkoły w XX Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które odbywały się w tym roku 22 maja  w Jeżewie w powiecie Sierpieckim. W ścisłym finale wojewódzkim uczniowie zajęli 8 miejsce przegrywając w ćwierćfinale ze szkołą z Piaseczna. Reprezentowali nas uczniowie: BARTŁOMIEJ MAJCHER, KUBA KUJAWIAK oraz ADAM SUŁKOWSKI. Należy dodać, że wcześniej w Grodzisku Mazowieckim w finałach wojewódzkich region nasz reprezentowali młodsi uczniowie naszej szkoły. Relacja z zawodów w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

 • UKS TYMIANKA STARY GÓZD - KTS III KOZIENICE

  UKS TYMIANKA STARY GÓZD - KTS III KOZIENICE
  13.05.2018

  Doskonale spisali się reprezentanci naszego klubu w przedostatniej kolejce V LIGII MAZOWIECKIEJ MĘŻCZYZN GRUPY C w sezonie 2017/2018. Z wyżej notowaną w tabeli drużyną KTS III Kozienice wygrali wynikiem 8 do 5. W drużynie naszej występowali: M. Barszcz, K. Grochala, K. Rogoliński oraz B. Majcher.

 • SPOTKANIE z POEZJĄ

  SPOTKANIE z POEZJĄ
  27.04.2018

  Dnia 27 kwietnia w PSP w Starym Goździe przeżywaliśmy niecodzienne spotkanie z poezją księdza Jana Twardowskiego pod hasłem: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”.  Uroczystość  zaszczycili swoją obecnością  goście – p. Urszula Kucharczyk – dyrektor GOK-u  w Starej Błotnicy, p. Karolina Kucharczyk – bibliotekarz Biblioteki Publicznej, p. Agata Makulska – przedstawicielka Rady Rodziców oraz młodzież z PSP w Starej Błotnicy z panią Beatą Nowak , polonistką.  Spotkanie było okazją do snucia refleksji  o życiu i przemijaniu płynących ze strof poezji księdza Twardowskiego. Wysłuchaliśmy utworów o kapłaństwie,  o fascynacji przyrodą  oraz o miłości, jedynej wartości, o którą warto zabiegać w interpretacji uczniów i nauczycieli PSP oraz zaproszonych gości.  Wymowę  tekstów  poetyckich podkreśliła prezentacja, słowa konferansjerów, a także utwory muzyczne: walc F. Szopena oraz Sonata Księżycowa Beethovena w wykonaniu K. Nadgrodkiewicza, „Kocham cię, życie” zaśpiewała W. Poziomecka, „Do kołyski” pięknie interpretowała I. Prasek oraz „Hymn do miłości” wyśpiewany przez O. Sochaczewską. To była wyjątkowa uczta duchowa przygotowana przez polonistów i nauczyciela biblioteki PSP w Starym Goździe!

 • MIĘDZYPOWIATOWE ZAWODY TENISA STOŁOWEGO PG 2018

  MIĘDZYPOWIATOWE ZAWODY TENISA STOŁOWEGO PG 2018

  W poniedziałek 23 kwietnia 2018r. w PSP w Jedlińsku odbyły się Międzypowiatowe Zawody Tenisa Stołowego Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców z cyklu Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W regionie radomskim doskonale zaprezentowali się najstarsi uczniowie naszej szkoły w kategorii chłopców plasując się na I miejscu (rywalizowało 11 szkół) , zaś dziewczęta sklasyfikowano na VI miejscu (rywalizowało 11 szkół) . Chłopcy reprezentowani byli w osobach: BARTŁOMIEJ MAJCHER, ADAM SUŁKOWSKI , KUBA KUJAWIAK, a dziewczęta: ALEKSANDRA LIPIEC, BARBARA BEDNARCZYK. Chłopcy nasi w drodze do finału wygrywali wszystkie pojedynki wynikiem 3:0 oddając w całych rozgrywkach tylko trzy sety, zawód sprawiły zaś dziewczęta pierwotnie upatrywane jako jedne z faworytek i jako jedne z trzech szkól rozstawione w grupach. Drużyna chłopców będzie reprezentowała region radomski w wojewódzkich zawodach które odbędą się w Jeżewie w dniu 22 maja 2018r. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom awansu do finałów wojewódzkich i życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach wojewódzkich. Przypomnijmy, że młodsi adepci naszej szkoły tenisa stołowego w kategorii chłopców również uplasowali się na I miejscu, a dziewczęta na II miejscu Zawodów Międzypowiatowych w Jedlińsku i również uzyskali awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się 20 maja 2018r w Grodzisku Mazowieckim. Zdjęcia z zawodów jak zwykle w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

 • KONKURS MITOLOGICZNY

  KONKURS MITOLOGICZNY

  W  miesiącu kwietniu 2018 roku odbył się konkurs wiedzy: „Mity starożytnych Greków”. Przebiegał on w dwóch etapach. W pierwszym, który miał formę pisemną, wzięli udział wszyscy uczniowie klasy V.  Uczestnicy musieli wykazać się znajomością materiału omawianego na lekcjach języka polskiego ( bogowie olimpijscy, władcy podziemnego świata, inne ważne bóstwa, związki frazeologiczne o rodowodzie mitologicznym, herosi – zadania otwarte oraz napisać rozprawkę na temat: Udowodnij, że Prometeusz to dobroczyńca ludzkości)  – zagadnienia wykraczały poza kurs programowy.  Do drugiego etapu, który miał formę ustną , zakwalifikowało się osiem dziewczynek. Samodzielnie przygotowały się ze znajomości 50 zagadnień związanych z mitologią grecką i wykazały się obszerna wiedzą. Oto wyniki konkursu, który był formą podsumowania tego ważnego działu wiedzy literackiej:

  I miejsce: Kamila Karolak , Agata Zalewska

  II miejsce: Olga Sochaczewska, Zofia Popiel, Ola Więckowska, Wioletta Karolak

  III miejsce: Magda Gryza, Roksana Obrębska

  Nagrody dla zwycięzców zostały wręczone podczas spotkania z poezją księdza Jana Twardowskiego.

  Wyrazy uznania i gratulacje dla dziewczynek!

 • JAK w RAJU ...

  JAK w RAJU ...

  19 kwietnia 2018 roku klasy IVa, IVb oraz klasa VI wybrały się na wycieczkę. Celem podróży było województwo świętokrzyskie.

              W wyjeździe uczestniczyli wszyscy uczniowie z tych klas. Opiekę sprawowały wychowawczynie: p. Joanna Kościelniak, p. Anna Nobis, p. Wiotela Malewicz oraz p. Sabina Kacprzak.

              Zwiedzanie zaczęto od Jaskini Raj. Uczniowie podzieleni na grupy spacerowali wraz z przewodnikami po korytarzach jaskini. Dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy, usłyszeli nazwy oraz sami próbowali nazwać niektóre formy skalnych wytworów.

              Następnym punktem zwiedzania było Centrum Neandertalczyka. Uczestnicy, wyposażeni w specjalne urządzenia, mieli możliwość samodzielnego zwiedzania i poznania historii pierwszego człowieka. Wyjątkową atrakcją okazał się naturalnych rozmiarów mamut oraz chaty i namioty pradawnych ludzi. Można było również porównać swój wzrost ze wzrostem niedźwiedzia.

              Z niezwykłej lekcji geografii, biologii oraz prehistorii uczniowie wraz z opiekunami udali się do pobliskiego zamku, w którym posłuchali opowieści o wielkich polskich zwycięstwach, obejrzeli reprodukcje znanych dzieł malarskich, a także mieli możliwość zasiadania na miejscach przeznaczonych dla władców i możnych tamtego okresu. Z balkonu podziwiano także przepiękny barokowy ogród. Skorzystano również z możliwości zrobienia fotografii z rycerską zbroją.

              Niestrudzeni podróżnicy dotarli także do Centrum Naukowego Da Vinci. Nowinki techniczne, a także możliwość poznania wynalazków sprzed wieków była dla wszystkich wspaniałą przygodą. Sprawdzano szybkość reakcji mózgu i spostrzegawczość, wytrzymałość i wytrwałość podczas budowania mostu oraz wiedzę na temat ochrony przyrody. Uczestnikom wyjazdu starczyło również sił na udział w warsztatach „Ja jako farmaceuta”. Pod czujnym okiem prowadzących każdy mógł przygotować dla siebie krem nawilżający oraz sól do kąpieli, które potem zabrano ze sobą do domu.

              Wyjazd okazał się fantastyczną przygodą edukacyjną. Uczniowie przekonali się, że nauka może iść w parze z zabawą. Zmęczeni, ale szczęśliwie czekają na kolejne wyjazdy.

   

 • WYCIECZKA DO HULA-PARKU

  WYCIECZKA DO HULA-PARKU

       19 kwietnia 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego „C” uczestniczyły w wycieczce do Centrum Zabaw „Hula-Park" w Radomiu.  Niezwykłą atrakcją tego miejsca są ogromne konstrukcje składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji, ale nie brakowało dzielnych i odważnych, aby ją pokonać. Dzieci z wielką chęcią korzystały także z minipojazdów czy armatek na piłeczki.

         Po dwugodzinnym pobycie w „Hula Parku”, spacerkiem przeszliśmy do Manufaktury Słodkości „Słodka Robotka”.

      Dzieci miały możliwość  zobaczyć cały proces powstawania cukierków i lizaków- od momentu wylania gorącego karmelu na stół po złożenie całego wzoru cukierka lub lizaka. Słodycze mimo pięknych kolorów barwione były głównie naturalnymi barwnikami z warzyw, owoców i ziół bez użycia konserwantów. Po skończonym pokazie dzieci uczestniczyły również w warsztatach, w trakcie których samodzielnie wykonały lizaki.

      Na zakończenie warsztatów, każdy otrzymał swoje małe dzieło- pięknie, zakręcone lizaki oraz paczuszkę kolorowych cukierków w prezencie. Było pysznie i słodko!

   

 • Międzypowiatowe Zawody Tenisa PSP 2018

  Międzypowiatowe Zawody Tenisa PSP 2018

  Wyniki Drużynowych Mistrzostw Międzypowiatu w Tenisie Stołowym

  --Jedlińsk 16-17.04.2018r.—

   

  Kategoria DZIEWCZĄT

   

  KLASYFIKACJA

  1 m-ce: PSP JEDLIŃSK

  2 m-ce: PSP STARY GÓZD

  3 m-ce: PSP JEDLANKA

  4 m-ce: PSP GRABÓW NAD WISŁĄ

  5 m-ce: PSP STROMIEC

  6 m-ce: PSP RADOM 17

  7 m-ce: PSP AUGUSTÓW

  8 m-ce: PSP SADEK

  9 m-ce: PSP BRZEZINKI

  10 m-ce: PSP RADOM SPOŁECZNA

   

  Skład naszej reprezentacji:

  Dominika Woźniak, Kinga Prasek, Magdalena Gryza (rezerwowa)

   

   

  Kategoria CHŁOPCÓW

  KLASYFIKACJA

  1 m-ce: PSP STARY GÓZD

  2 m-ce: PSP AUGUSTÓW

  3 m-ce: PSP BRZÓZA

  4 m-ce: PSP JEDLIŃSK

  5 m-ce: PSP RADOM SPOŁECZNA

  6 m-ce: PSP SIEKLUKI

  7 m-ce: PSP JEDLANKA

  8 m-ce: PSP SADEK

  9 m-ce: PSP BRZEZINKI

  10 m-ce: PSP WYSOKIE

  11 m-ce: PSP RADOM 20

  12 m-ce: PSP GRABÓW NAD WISŁĄ

  PRZEBIEG GIER

  Faza grupowa:

  PSP Stary Gózd – PSP Brzezinki        3:0

  PSP Stary Gózd – PSP Sadek             3:0

  PSP Stary Gózd – PSP Radom 17      3:2

  PSP Stary Gózd – PSP Jedlińsk                      1:3

  Półfinał:

  PSP Stary Gózd – Grabów n. Wisłą    3:0

  Finał:

  PSP Stary Gózd – PSP Jedlińsk                      1:3

   

   

   

   

   

   

   

  PRZEBIEG GIER

  Faza grupowa:

  PSP Stary Gózd – PSP Jedlanka        3:0

  PSP Stary Gózd – PSP Radom 20      3:0

  Ćwierćfinał:

  PSP Stary Gózd – PSP Radom Społ.  3:1

  Półfinał:

  PSP Stary Gózd – PSP Brzóza                       3:2

  Finał:

  PSP Stary Gózd – PSP Augustów       3:2

   

  Skład naszej reprezentacji:

  Damian Górka, Dominik Makulski,

  Kacper Wójcik, Jakub Górka (rezerwa)

 • MISTRZ ORTOGRAFII 2018

  MISTRZ ORTOGRAFII 2018

  Szkolni Mistrzowie Ortografii wybrani!

   

              Klasy IV – VII PSP oraz II – III PG zostały zaproszone do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii. Konkurs został zrealizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

              Pierwszy etap obejmował pisanie dyktanda oraz wskazanych zasad ortograficznych  w swoich kategoriach wiekowych. Do kolejnego etapu przeszli nieliczni uczniowie. Pisali tekst o podwyższonym stopniu trudności. W wyniku zmagań konkursowych wyłoniono osoby, które najlepiej radzą sobie z polską ortografią.       

              Mistrzami Ortografii Szkoły Podstawowej zostały:

  Patrycja Marciniak – klasa IVa

  Zofia Popiel – klasa V.

  Tytuł Mistrza Ortografii Gimnazjum zdobyła:

  Weronika Poziomecka – klasa III PG.

              Wysokie wyniki uzyskały również Olga Sochaczewska, Agata Zalewska, a także Maria Marciniak.

  Gratulujemy nagrodzonym!

   

   

 • Z WIZYTĄ W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ

  Z WIZYTĄ W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ
  10.04.2018

  10 kwietnia wszyscy uczniowie klasy IVa i IVb wraz z wychowawczyniami

  p. Anną Nobis i p.Wioletą Malewicz udali się do Radomia na nietypową wycieczkę.

  Uczniowie zaczęli od zwiedzania Jednostki Wojskowej i wojskowego lotniska. Wcześniej jednak musieli uzyskać pozwolenie i przepustki, żeby wejść na teren wojska.

  Pierwszym punktem programu było zwiedzanie hangaru. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia samolotu „Bryza”, zrobienia zdjęcia za sterami. Następnie podziwiali samochód – cysternę do tankowania samolotów. Oczywiście cały czas towarzyszył zwiedzającym przewodnik i wojskowi, którzy oprowadzali również uczestników.

  Dzięki temu udało się również wejść do wieży kontroli lotów, obejrzeć znajdujące się tam urządzenia, stację meteorologiczną i taras widokowy.

  Uczniowie byli świadkami ćwiczeń skoków spadochronowych jednostki desantowej. Wojskowa straż pożarna urządziła uczniom pokaz, w którym zaprezentowano wiele możliwość wozu strażackiego (najwięcej emocji wywołała piana gaśnicza o możliwość pomocy w jej uprzątnięciu).  Kulminacyjnym punktem pobytu w jednostce wojskowej był symulator lotów, na którym każdy z uczniów próbował swoich sił jako pilot. Okazało się, że na 29 „młodych pilotów” tylko 3 osoby „rozbiły samolot”. Według przewodnika to bardzo dobry wynik.

  Kolejnym miejscem, w którym mieli okazję być uczniowie był Port Lotniczy Radom. Oprowadzono wszystkich po całym obiekcie. Uczniowie byli poddani kontroli bagażowej oraz mieli możliwość zwiedzania Portu i miejsc niedostępnych dla pasażerów. Zaprezentowano również bardzo nowoczesny wóz strażacki, który jest w posiadaniu Straży Pożarnej Lotniska.

  Wycieczka okazała się bardzo pouczająca.  Pokazała dzieciom miejsca pracy nieco mniej znane. Kilkoro uczniów stwierdziło, że poważnie zastanowi się nad pracą w zwiedzanych obiektach.

   

   

 • INDYWIDUALNE POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE 2018

  INDYWIDUALNE POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE 2018
  09.04.2018

  W  słoneczny i ciepły poniedziałkowy dzień 9 kwietnia 2018r. blisko 40-to osobowa grupa uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Goździe pod opieką Pana Mariusza Barszcza i Piotra Zaremby uczestniczyła w Indywidualnych Powiatowych Biegach Przełajowych, które miały miejsce w terenie leśnym w Białobrzegach. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba ponad 300-tu dzieci i młodzieży ze szkół całego powiatu białobrzeskiego. Doskonale spisała się nasza szkoła wprowadzając do dalszego etapu eliminacji 15-tu uczniów, międzypowiatowe eliminacje z cyklu MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEEJ odbędą się już w piątek  13 kwietnia 2018r. w Jedlińsku. Serdecznie gratulujemy wszystkim  udziału w zawodach i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  Poświęce­nie, to coś na co nie każdy może się od­ważyć,

   lecz tak i większość ocze­kuje go od innych...

  Relacja z zawodów w zakładce „ album fotograficzny”

strona:

Aktualności

Kontakt

 • PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. MARII KONOPNICKIEJ w STARYM GOŹDZIE
  STARY GÓZD 90
  26-806 STARA BŁOTNICA
 • (48) 6198005
  fax: 6198005

Galeria zdjęć