ZSG STARY GÓZD

• APEL PODSUMOWUJĄCY PIERWSZY SEMESTR

12.01.2018

Tuż przed zimowymi feriami szkolnymi  w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej

im. Marii Konopnickiej w Starym Goździe odbył się apel podsumowujący pierwszy semestr roku szkolnego 2017/2018. Pani Dyrektor ANNA ZIOMEK serdecznie podziękowała wszystkim uczniom za wysiłek włożony w naukę w pierwszym semestrze oraz życzyła wszystkim bezpiecznych i udanych zimowych ferii. Oto wyniki najlepszych uczniów naszej szkoły:

Średnia ocen za I półrocze roku szkolnego 2017/2018 wynosi:

• w szkole podstawowej w klasach IV – VII –  4,05
      • w oddziałach gimnazjalnych – 3,28

Najlepsze wyniki nauczania odnotowano w klasie IV B szkoły podstawowej i klasie II gimnazjum

etap edukacyjny

szkoła podstawowa

oddziały gimnazjalne

klasa

VII

średnia ocen

Uczniowie z najwyższą średnią ocen to:

• w szkole podstawowejGórska Marta – średnia ocen 5,45,
    • w oddziałach gimnazjalnych Poziomecka Weronika średnia ocen 4,61

Uczniowie z najwyższą średnią w poszczególnych klasach szkoły podstawowej:

Lp.

imię i nazwisko ucznia

klasa

średnia

Górska Marta

Krawczyk Nikola

Karolak Kamila

Sochaczewska Olga

Skrzypek Anita

Jurczak Aleksandra

VII

Wziątek Gabriela

Marciniak Patrycja

Szymanowicz Dominika

Zalewska Agata

Krawczyk Natalia

Kowalczyk Zuzanna

Jurczak Zofia

Popiel Zofia

Uczniowie z najwyższą średnią w poszczególnych klasach gimnazjum.

Średnia ocen

Nazwisko i mię

Poziomecka Weronika – otrzymuje Puchar najlepszego ucznia gimnazjum

Zestawienie klas IV – VII wg średnich ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych:

1. klasa IV B – 4,53 – otrzymuje Puchar najlepszej klasy szkoły podstawowej
    2. klasa IV A – 4,19
    3. klasa V –  4,17
    4. klasa VI – 3,74
    5. klasa VII – 3,61

Zestawienie klas gimnazjalnych według średniej ocen klasy z obowiązkowych zajęć edukacyjnych:

1. klasa II  – 3,39 – otrzymuje Puchar najlepszej klasy z oddziałów gimnazjalnych
    2. klasa III – 3,18

• Z KOLĘDĄ W ZOL-u "JAŚMIN"

10.01.2018

10 stycznia 2018r., tuż po świętach Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Piotra Zaremby odwiedzili pensjonariuszy Zakładu Opieki Leczniczej JAŚMIN. Ośrodek ten mieści się w Starym Goździe  nieopodal naszej szkoły.

Na spotkaniu, uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali montaż słowno – muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej, który wywołały u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość. Śpiew było długo słychać w całym ośrodku, a po przedstawieniu uczniowie złożyli mieszkańcom i pracownikom ośrodka życzenia świąteczne i noworoczne

W ramach rewanżu wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek, który miał miejsce w czytelni ośrodka, dzieci miały także okazję bliżej poznać i obejrzeć miejsce, w którym mieszkają podopieczni placówki.

Wyjazd był dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Mali wykonawcy wraz z opiekunem zostali zaproszeni do kolejnych odwiedzin. Relacja z wizyty w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY"

• SPOTKANIA Z RODZICAMI

W dniu 11 stycznia 2017 r. (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami.

Spotkania wychowawców z rodzicami przebiegać będą według następującego harmonogramu:

Godz. 15:00

Oddział przedszkolny 0A – p. A. Carli- sala nr 18

Klasa 1A PSP - p. J. Wiśniewska- sala nr 17

Klasa 1B PSP - p. J. Buras - sala nr 36

Klasa 2 PSP –- p. B. Rzeszut - sala nr 35

Klasa 3A PSP - p. M. Krawczyk sala nr 37

Klasa 3B PSP – p. A. Dębska  - sala nr 16

Godz. 15:30

Klasa IV A PSP – p. A. Nobis- sala nr 17

Klasa IV B PSP – p. W. Malewicz- sala nr 36

Klasa V  PSP – p. M. Barszcz- sala nr 16

Klasa VI PSP – p. J. Kościelniak– sala nr 7

Klasa VII PSP – p. A. Suś- sala nr 13

Klasa II PG – p. K. Jakubowska  – sala nr 21

Klasa III PG – p. K. Czarnecka – sala nr 3

• JASEŁKA w KOŚCIELE

07.01.2018

W niedzielę po popołudniowej mszy świętej w kościele parafialnym pw. Św. Józefa Robotnika w Starym Goździe dzieci i młodzież Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Goździe zaprezentowała przybyłym mieszkańcom parafii przedstawienie jasełek bożonarodzeniowych pt. „JASEŁKA WSPÓŁCZEŚNIE I NIE TYLKO”. Młodzi aktorzy przybliżyli historię narodzin Bożej Dzieciny, przeplatając ją kolędami śpiewanymi wspólnie z licznie zebranymi parafianami. Widzowie oglądając przedstawienie mogli przenieść się w  atmosferę panującą w Betlejem , były także nawiązania do współczesności (szczególnie rozbawiające publiczność). Maryja z Józefem, pasterze, anioły a także inne postacie wprowadziły zgromadzonych w świat znanych wszystkim wydarzeń. Widowisko wzbogaciło popołudniową Eucharystię. Dziękujemy wspaniałej widowni, która przyjęła młodych artystów w tak ciepły sposób i swoje uznanie wyraziła gromkimi brawami. Na zakończenie serdeczne podziękowanie za piękne przedstawienie i wzruszające przeżycia złożył młodym artystom Ksiądz Proboszcz Janusz Kurek.