INSPEKTOR DANYCH OSOBOWYCH

PSP STARY GÓZD

Lorem Ipsum

 • DZIEŃ NAUCZYCIELA 2018

  DZIEŃ NAUCZYCIELA 2018
  12.10.2018

  Dzień 14 października  to święto wszystkich pracowników oświaty – nauczycieli, wychowawców, pracowników obsługi. W przeddzień tego święta  dziękowaliśmy tym, którzy  kształtują umysły i serc młodych pokoleń..

  Być nauczycielem to wyróżnienie, ale jednocześnie ogromna odpowiedzialność. „Nauczyciel” to osoba, która jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale także jest sprawnym pedagogiem i psychologiem, wychowawcą nie tylko swoich uczniów, ale bardzo często osobą pomocną także ich rodzicom. Jak mało kto musi  sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów. A przy tym wszystkim to zwykle człowiek – pogodny, życzliwy i wyrozumiały. Tradycją stało się, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole młodzież  szkolna organizuje uroczysty apel. W tym roku każda z klas IV – VIII oraz III gimnazjum zaprezentowała się w piosence o tematyce nauczycielskiej, były również życzenia i laurki dla naszych pedagogów. Przedstawiciele Komitetu Rodzicielskiego przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich solenizantów. Cieszy fakt, że takie spotkania są zawsze miłym i radosnym wydarzeniem, które dostarczają wiele satysfakcji i na długo pozostają w pamięci zarówno nauczycieli jak i uczniów. Zdjęcia z imprezy w zakładce album fotograficzny.

   

 • Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Nożnej Szkół Podstawowych

  Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Nożnej Szkół Podstawowych

  Doskonale zaprezentowały się nasze dziewczęta reprezentujące gminę Stara Błotnica w Powiatowych Zawodach Mini Piłki Nożnej Szkół Podstawowych odbywających się w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczyny zajęły pierwsze miejsce w powiecie białobrzeskim i będą reprezentowały naszą gminę i powiat na arenie zawodów międzypowiatowych. Oto końcowe wyniki klasyfikacji:

  1 m-ce: PSP Stary Gózd

  2 m-ce: PSP Przybyszew

  3 m-ce: PSP Bukówno

  Rozkład meczów i wyniki:

  PSP Bukówno            -           PSP Przybyszew                   1   :   2

  PSP Stary Gózd         -           PSP Przybyszew                   1   :   1

  PSP Bukówno            -           PSP Stary Gózd                    1   :   3

   

  Skład naszej reprezentacji: Roksana Obrębska, Agata Zalewska, Aleksandra Więckowska, Zofia Popiel, Aleksandra Zarychta, Kinga Prasek, Dominika Woźniak, Magdalena Gryza, Julia Pańczak. Wioletta Karolak, Kamila Karolak.

   

 • SZTAFETOWE POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

  SZTAFETOWE POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
  04.10.2018

  Trzeci raz z rzędu drużyna gimnazjalistów kwalifikuje się do dalszego etapu, eliminacji międzypowiatowych Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców. Jedenastu naszych uczniów nie dało żadnych szans trzem pozostałym ekipom z powiatu białobrzeskiego zajmując bezapelacyjnie pierwsze miejsce w swojej kategorii. Szkołę naszą reprezentowali następujący uczniowie: DAMIAN GÓRKA, MICHAŁ WIATRAK, KACPER GACZYŃSKI, MATEUSZ KĘPKA, PATRYK WĄGRODZKI, KACPER KRAWCZYK, KRYSTIAN PRAŻNOWSKI, FILIP WÓJCIK, KUBA PAŃCZAK, MIŁOSZ MOSKWA oraz rezerwowy KRYSTIAN ROMANOWSKI. Końcowa klasyfikacja szkół w tej kategorii wyglądała następująco. 1) PSP Stary Gózd, 2) PSP Stara Błotnica, 3) PSP Adamów, 4) PSP Białobrzegi, 5) PSP Przybyszew. Wszystkim uczestniką dzisiejszej imprezy sportowej serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Zdjęcia dostępne w zakładce Album fotograficzny

 • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

  EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
  26.09.2018

  W środę 26 września nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Z tej okazji przygotowaliśmy program artystyczny pt. „Warto uczyć się języków obcych” i pokazać, jak trudno jest podróżować po świecie nie znając języków, a przy tej okazji podkreślić ważność nauki języka angielskiego i niemieckiego.

  Podczas akademii uczniowie pięknie wyrecytowali wiersze oraz zaprezentowali zabawne scenki językowe, których celem było zwrócenie uwagi na konieczność znajomości języków obcych w życiu codziennym. Przedstawione przez uczniów scenki miały udowodnić, iż bez znajomości języka może być naprawdę trudno we współczesnym świecie i nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność nam się przyda.

  Ponadto prowadzący przeprowadzili konkurs ze znajomości podstawowych zwrotów w językach obcych, w który została zaangażowana cała społeczność szkolna.

  Wniosek jest jeden ,,Języków warto się uczyć’’

  Relacja z imprezy w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY"

 • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018

  WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018

  Jak co roku, we wrześniu w naszej szkole odbyła się kampania wyborcza kandydatów do samorządu uczniowskiego. Były plakaty, hasła i obietnice wyborcze. Uwieńczeniem kampanii wyborczej było głosowanie, które odbyło się w bieżącym miesiącu. "Lokal wyborczy" wraz z wcześniej przygotowaną urną, listami uprawnionych do głosowania i wydrukowanymi kartami do głosowania znajdował się na korytarzu przy sali nr 3. Nad bezpieczeństwem głosujących i prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza w składzie: Weronika Więckowska, Iga Prasek i Filip Wójcik. Głosowanie przebiegło szybko i sprawnie, frekwencja wyniosła ponad 80%. Komisja wyborcza wraz z opiekunem SU p. Mariuszem Barszczem, zliczyła głosy, uzupełniła protokół wyborczy a wyniki zostały opublikowane na tablicy informacyjnej SU. W ten sposób przyczyniamy się do nauki demokracji wśród najmłodszych obywateli naszej szkoły.

  Teraz cała społeczność szkolna czeka na pierwsze działania nowo wybranej Rady SU. Liczymy, że spełnią oni swoje obietnice :) oraz życzymy powodzenia :).

  Oto nasz nowy Samorząd Uczniowski

   

  SAMORZĄD SZKOLNY:

  • Iga Prasek – Przewodnicząca
  • Adam Sułkowski – Zastępca
  • Weronika Więckowska – Sekretarz

   OPIEKUN SAMORZĄDU:

  • P. Karolina Czarnecka – Przewodnicząca
  • P. Anna Dębska – Zastępca
  • P. Agnieszka Suś – Zastępca

  RZECZNIK PRAW UCZNIA:

  • Ks. Łukasz Pyszczek
 • Szkolne Koło Sportowe

  Szkolne Koło Sportowe

  Z początkiem rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 tak jak w latach ubiegłych realizujemy zajęcia Szkolnego Koła Sportowego. W tym roku zajęciami objeliśmy również najmłodszych uczniów klas I - III Pulicznej Szkoły Podstawowej. Trzecia grupa najmłodszych będzie realizowała swoje zajęcia we wtorki i w środy od godziny 14:00 do godziny 15:00, a zajęcia poprowadzą Pan Piotr Zaremba i Pan Mariusz Barszcz. Uczniowie na zajęciach będą poznawali techniki gry w tenisa stołowego.

 • Pali się - Ewakuacja

  Pali się - Ewakuacja

  21 września o godzinie 11:30 zabrzmiał donośny głos głównego koordynatora akcji ewakuacyjnej w naszej szkole który w obecności przedstawiciewli Państwowej Straży Pożarnej z Białobrzegów poinformował Dyrekcję szkoły o zaistniałym pożarze. Na szczęście był to tylko próbny alarm, w którym uczniowie naszej szkoły spisali się na medal. W niespełna 8 minut wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli koordynujących akcją pojawili się w miejscu zbiórki tj. na placu boiska wielofunkcyjnego. Cała akcja została przeprowadzona wzorowo, brało w niej udział 249 uczniów, 21 nauczycieli oraz 4 pracowników obsługi. Miejmy nadzieję, że w przyszłości nigdy w rzeczywistych przyczyn nie będziemy mieli powodów do ewakuacji z naszej szkoły. Zdjęcia z akcji w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

 • Wizyta Szoły Tańca IDOL

  Wizyta Szoły Tańca IDOL
  14.09.2018

  W piątek 14 września 2018r. gościli w naszej szkole przedstawiciele Szkoły Tańca IDOL z Radomia, którzy w krótkiej przezentacji tanecznej zachęcali do aktywnego spędzania wolnego czasu naszych uczniów. "W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą" - Paul Coelbo, idea tych słów przyświeca i zachęca wszystkich do angażowania się w  formy pozalekcyjnych zajęć ruchowych. W zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY relacja ze spotkania.

 • SPOTKANIA Z RODZICAMI

  SPOTKANIA Z RODZICAMI

  W dniu 18 września 2018 r.(wtorek) w PSP im Marii Konopnickiej w Starym Goździe odbędą się zebrania z rodzicami.

  Spotkania wychowawców z rodzicami przebiegać będą według następującego harmonogramu:

  Godz. 14:00

  Oddział przedszkolny 0A – p. A. Carli- sala nr 18

  OOddział przedszkolny 0B – p. M. Jeżak- sala nr 34

  ddział przedszkolny 0C – p. D. Wójcik- sala nr 12

  Godz. 14:30

  Klasa 1  - p. M. Krawczyk sala nr 36

  Godz. 15:00

  Klasa 2 A  - p. J. Wiśniewska- sala nr 17 

  Klasa 2 B - p. J. Buras - sala nr 37

  Klasa 3 –- p. B. Rzeszut - sala nr 35

  Klasa IV – p. M. Małachowska – sala nr 21

  Godz. 15:30

  Klasa V– p. K. Czarnecka – sala nr 16

  GKlasa VII  – p. J. Kościelniak - sala nr 7

  odz. 16:00

  Klasa VI   – p. M. Barszcz- sala nr 3

  Godz. 16:30

  Klasa VIII  – p. A. Suś- sala nr 13

  Spotkanie wychowawcy z rodzicami klasy III oddziału gimnazjalnego odbędzie sie 17.09.2018 r. (poniedziałek) o godz. 16:30 w sali nr 21.

  Pierwsze zebranie Rady Rodziców odbędzie się w dniu 19 września 2018 r. (środa) o godz. 14:00 w sali nr 13. (po jednym przedstawicielu z każdej klasy).

 • Spotkanie z Policją

  Spotkanie z Policją

  Bezpieczeństwo uczniów i odpowiedzialność karna nieletnich” to temat spotkania, które miało miejsce 10 września 2018r. w naszej szkole. Celem jego było poszerzenia kompetencji uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach szkolnych. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas. Podczas wykładu wychowankowie dowiedzieli się jakie są konsekwencje niewłaściwych zachowań w szkole i poza szkołą, a także jakie zagrożenie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z Internetu a przede wszystkim z portali społecznościowych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Uczniowie zadawali wiele pytań i aktywnie uczestniczyli w rozmowie. W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci w różnych sytuacjach. Tegoroczne spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej w Białobrzegach dotyczyło nie tylko problemów bezpieczeństwo w drodze do szkoły, ale także zagadnień cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej młodzieży za zachowania agresywne, rozbój, demoralizację i przemoc z wykorzystaniem Internetu. Uczniowie zostali uświadomieni o zagrożeniach w ruchu drogowym, w tym o zasadach poruszania się na rowerze i skuterze oraz zostali zachęceni do stosowania elementów odblaskowych. Otrzymali także ważne informacje o zagrożeniach dotyczących przemocy rówieśniczej, przemocy domowej, uzależnieniach, narkomanii oraz o niebezpieczeństwach płynących z sieci. Tym ostatnim zagrożeniom poświęcono szczególnie dużo uwagi. Uczniowie dowiedzieli się, że np. umieszczanie w Internecie obraźliwych tekstów czy nagrywanych na telefonach komórkowych filmów może wiązać się z naruszeniem dóbr osobistych i grozi odpowiedzialnością karną. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wszelkimi nowościami w dziedzinie przeciwdziałania i ścigania przestępstw, które mają miejsce w sieci. Świadomość odpowiedzialności za takie postępowanie może ustrzec wielu młodych ludzi przed przykrymi konsekwencjami. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi kwestiami. Pomimo tak poważnej i istotnej tematyki spotkania przebiegały w przyjaznej, swobodnej atmosferze. Był czas na wyjaśnienie wątpliwości i pytania indywidualne. Mamy nadzieję że zaowocuje ono większą odpowiedzialnością uczniów za swoje postępowanie i posłuży ich lepszemu przygotowaniu do życia w społeczeństwie.

 • INAUGURACJA ROKU 2018/2019

  INAUGURACJA ROKU 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo a 1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków.

  Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem. Nie zawsze jednak tak było, o czym uczniowie przypomnieli podczas akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939 r. Dzieci polskie nie usiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka, usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb.

  Pani Dyrektor Anna Ziomek serdecznie powitała po wakacjach uczniów, rodziców i nauczycieli i życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym, jednocześnie poinformowała wszystkich zgromadzonych o przydziałach wychowawczych na bieżący rok szkolny.

  Następnie dzieci i młodzież pod opieką swych wychowawców rozeszli się do klas. Nauczyciele przedstawili podopiecznym kilka ważnych informacji - plan lekcji, organizację pracy szkoły w bieżącym roku oraz przypomnieli i szerzej omówili zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole i poza nią.

 • ORGANIZACJA DOWOZÓW I ODWOZÓW UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2018/19

  ORGANIZACJA DOWOZÓW I ODWOZÓW UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2018/19

  PRZYSTANKI dla uczniów dojeżdżających, którzy rozpoczynają zajęcia o godz. 7:30

  Trąbki - Grodzisko - 6:35

  Kadłubek Nowy Podlas - 6:45

  Kadłubek Nowy - 6:50

  Kadłubek Stary - 6:55

  szkoła Gózd - 7:00

  Żdżary - 7:10

  szkoła Gózd - 7:10

  PRZYSTANKI dla uczniów dojeżdżających, którzy rozpoczynają zajęcia o godz. 9:20

  Kadłubek Podlas - 8:30

  Kadłubek Nowy - 8:35

  Kadłubek Stary - 8:40

  Grodzisko - 8:45

  Żdżary - 8:50

  szkoła Gózd - 9:05

  ODWOZY

  I odwóz Żdżary - 13:30

  II odwóż Żdżary - 13:55

  I odwóz Kadłubek - 14:05

  II odwóz Kadłubek - 15:50

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Goździe rozpocznie się  03 września 2018 r. o godz. 8:00, mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Józefa Robotnika w Starym Goździe.

  O godz. 9:00 rozpocznie się Uroczystość Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019 w sali gimnastycznej PSP w Starym Goździe. Po uroczystości około godz. 9:30 spotkanie uczniów z wychowawcami klas.

  HARMONOGRAM  AUTOBUSU SZKOLNEGO

  PRZYJAZD:

  Grodzisko- Trąbki –  godz. 7:15

  Kadłubek Nowy pod lasem –  godz. 7:20

  Kadłubek Nowy wieś –  godz. 7:35

  Kadłubek Stary – godz. 7:40

  Stare Żdżary – godz. 7:50

  ODJAZD:  po zakończeniu uroczystości w szkole około godz. 10:00

   

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
  22.06.2018

  Po dziesięciu miesiącach wytrwałej pracy, doczekaliśmy się wreszcie finału – zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Był to dzień szczególny - pełen przeżyć dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Punktualnie o godzinie 8:00 wszyscy zgromadzili się w kościele parafialnym pw. Św. Józefa Robotnika na Mszy Świętej, którą odprawił Ksiądz Proboszcz JANUSZ KUREK, po czym wszyscy udali się do szkoły. Na sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Starym Goździe odbyła się uroczysta akademia z okazji Zakończenia Roku Szkolnego 2017/18, w której gościliśmy: Dyrektora Biura Organizacyjnego Ministerstwa Edukacji Narodowej Pana SŁAWOMIRA ADAMCA, Wójta Gminy Stara Błotnica Pana MARCINA KOZDRACHA oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Teodorę Moskwę i przedstawiciela Rady Gminy, jednocześnie pracownika szkoły Pana Mirosława Barszcza. Młodzież szkolna doskonale zaprezentowała się na początku w krótkim słowno – muzycznym programie artystycznym, po czym Pani Dyrektor ANNA ZIOMEK, podsumowała cały rok szkolny przedstawiając zarys wydarzeń, które miały miejsce, gratulując dzieciom udziału i sukcesów w różnorodnych konkursach, turniejach i festiwalach. Złożyła szczególne podziękowania przybyłym gościom i rodzicom za całoroczną pomoc, współpracę i doradztwo w podejmowanych działaniach. Wspólnie z nimi wręczyła puchary, dyplomy oraz nagrody książkowe Licznie zgromadzona publiczność, nauczyciele, uczniowe, rodzice i zaproszeni goście, mieli okazję podziwiać najlepszych spośród najlepszych. A było w tym roku mnóstwo wyróżnień i nagród, gdyż wszyscy uczniowie otrzymali promocję do klas wyższych, a dużo z nich otrzymała świadectwa z wyróżnieniem, czyli tzw. biało-czerwonym paskiem. Zdjęcia z imprezy w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

  Na ten czas rozpoczynających się wakacji życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

  Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I ETAPU KSZTAŁCENIA

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I ETAPU KSZTAŁCENIA
  21.06.2018

  21 czerwca 2018 roku odbyło się w naszej szkole zakończenie pierwszego etapu kształcenia w klasach młodszych. Dla tych najstarszych tego etapu to był szczególny dzień, gdyż uczniowie żegnali się ze swoimi wychowawczyniami , z którymi spędzili trzy pierwsze lata swojej nauki. Dyrektor Szkoły Pani ANNA ZIOMEK  w swoim przemówieniu serdecznie  pogratulowała uczniom oraz ich rodzicom promocji do wyższych klas, podziękowała za trud, zaangażowanie oraz godne reprezentowanie swojej szkoły w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe, które odbierali z rąk Pani dyrektor oraz swoich wychowawców. Zdjęcia z imprezy w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

   ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  W dniu 22 czerwca br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Goździe odbędzie się uroczyste  zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Godzina 8:00  -  msza święta w Kościele Parafialnym pw. Św. Józefa Robotnika w Starym Goździe.

  Godzina 8:45  -  przejście klas pod opieką wychowawców i nauczycieli do szkoły.

  Godzina 9:00   – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w sali gimnastycznej.

  Spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach:

  Klasa I Ap. J. Wiśniewska - sala nr 17

  Klasa I B - p. J. Buras - sala nr 36 

  Klasa II - p. B. Rzeszut– sala nr 35

  Klasa IIIA – p. M. Krawczyk– sala nr 37

  Klasa III B - p. A. Dębska – sala nr 34

  Klasa IV A - p. A. Nobis – sala nr 12

  Klasa IV B - p. W. Malewicz – sala nr 18

  Klasa V - p. M. Barszcz –- sala nr 3

  Klasa VI - p. J. Kościelniak - sala nr 7

  Klasa VII -p. A. Suś  - sala nr 13.  

  Klasa II PG -  p. K. Jakubowska – sala nr 21

  Klasa III PG - p. K. Czarnecka - sala nr 16 

  HARMONOGRAM  AUTOBUSU SZKOLNEGO:

  PRZYJAZD:

  Trąbki, Grodzisko–  godz. 7:05

  Kadłubek Nowy, Podlas  –  godz. 7:15

  Kadłubek Stary – godz.7:20

  Stare Żdżary – godz. 7:30

  7:50 - Kościół

  ODJAZD:

  ⇔ Kierunek        Żdżary – godz. 10:45                 ⇔Kierunek        Kadłubek – godz. 10:55

 • BAL GIMNAZJALISTY 2018

  BAL GIMNAZJALISTY 2018
  14.06.2018

  W czwartek 14 czerwca 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej odbył się coroczny BAL GIMNAZJALISTY 2018. Uroczystość przybrała uroczysty charakter, uczniowie klas trzecich zameldowali się o godz. 16:30 w szkole, by punktualnie o 17:00 rozpocząć akademię. Z ramienia Urzędu Gminy w Starej Błotnicy gościł w naszych murach Pan Sekretarz SYLWESTER KORGUL, członkowie Rady Rodziców, rodzice oraz uczniowie klas drugich. „Poloneza czas zacząć”, po tych słowach wszyscy aktorzy dzisiejszej imprezy rozpoczęli krokami naszego tańca narodowego spektakl. Trzecioklasiści zaprezentowali wspaniały program słowno muzyczny, który nie jednemu słuchaczowi poruszył łezkę w oku. Na zakończenie dyrektor gimnazjum Pani ANNA ZIOMEK podczas swego wystąpienia podkreśliła, jak dużo wysiłku i czasu trzeba poświęcić, aby osiągnąć dobre i wspaniałe wyniki. Ze strony rodziców wystąpiła Pani Woźniak, która serdecznie podziękowała wszystkim pedagogom za wkład włożony w wychowanie dzieci oraz zaprosiła wszystkich uczestników na słodki poczęstunek. Zdjęcia z imprezy  w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

   

 • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ 2018

  EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ 2018
  12.06.2018

  We wtorek w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową w którym brały udział uczniowie klas 4 i 5 szkoły podstawowej. Głównym egzaminatorem był Pan Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach. Po części teoretycznej którą uczniowie pisali w sali lekcyjnej wszyscy którzy zdali pozytywnie udali się na szkolne boisko wielofunkcyjne, gdzie odbvyła się część praktyczna jazdy na rowerze. Uczniowie mieli do pokonania slalom między pachołkami, równie pochyłą oraz skrzyżowanie. Całe zachowanie zdających uczniów na torze odbywało się pod bacznym okiem egzaminatora. Zdjęcia z egzaminu w albumie fotograficznym.

 • BIAŁOBRZESKI TALENCIK WOKALNY 2018

  BIAŁOBRZESKI TALENCIK WOKALNY 2018

  Doskonale zaprezentowała się uczennica klasy V naszej szkoły OLGA SOCHACZEWSKA w silnie obsadzonym białobrzeskim festiwalu wokalnym pt. "BIAŁOBRZESKI TALENCIK WOKALNY 2018". Wszystkich swoich rywali pozostawiła w tyle zajmując bezapelacyjnie pierwsze miejsce. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na wokalnych estradach.

 • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

  JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM
  08.06.2018

  Dnia 8 czerwca o godzinie 10:00 po raz trzeci uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania pt. Jak nie czytam, jak czytam. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej. Wszyscy przyszli z książkami i każda klasa miała transparent z hasłami. Akcja zaczęła się od „Tworzenia Absurdalnego Tekstu”. Następnie wszyscy przeszli na boisko szkolne tworząc „Książkowy łańcuch”, który mierzył 249 metrów. Tam siadając po turecku zaczęli wspólnie czytać po cichu przez 5 minut każdy swoją książkę. Po zakończeniu czytania  uczniowie naszej szkoły ustawili się w kształt napisu CZYTAMY i taki napis został sfotografowany. Nauczyciele i uczniowie udali się na salę gimnastyczną  układali swoje książki jedna na drugiej, w jak najwyższą  „Wieżę książkową”, która  miała  2 metry 3 centymetry wysokości.

   

  Nasz rekord czytania182 osoby. Dziękuję wszystkim za udział !!!

                                                                                    Koordynator akcji – Ewa Cichosz

strona:

Aktualności

Kontakt

 • PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. MARII KONOPNICKIEJ w STARYM GOŹDZIE
  STARY GÓZD 90
  26-806 STARA BŁOTNICA
 • (48) 6198005
  fax: 6198005

Galeria zdjęć