UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "TYMIANKA"

XX Turniej Tenisa Stołowego

Wójt Gminy Stara Błotnica

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Goździe

Uczniowski Klub Sportowy TYMIANKA  Stary Gózd

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

XX Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego

o Puchar Wójta Gminy Stara Błotnica

04 marca 2023r. STARY GÓZD

Cel i zadania

• Popularyzacja tenisa stołowego w szkołach podstawowych i Uczniowskich Klubach Sportowych gminy Stara Błotnica,
  • Krzewienie uprawiania kultury fizycznej w środowisku lokalnym,
  • Realizacja klubowego kalendarza sportowego .

• Wójt Gminy Stara Błotnica
  • Zakład Opieki Leczniczej JAŚMIN w Starym Goździe
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Goździe,
  • Uczniowski Klub Sportowy „Tymianka” w Starym Goździe.

Termin i miejsce

04 marca 2023r. (sobota) hala sportowa Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Starym Goździe.

Uczestnictwo:

W turnieju zasadniczym prawo startu mają osoby z gminy Stara Błotnica !

W kategorii OPEN uczestniczą osoby z regionu radomskiego  !

Organizator zastrzega sobie wprowadzenie limitów uczestników dla wszystkich kategorii wiekowych w zależności od liczby zainteresowanych osób – decyduje kolejność zgłoszeń (zapisy przed zawodami).

Jednocześnie przypomina się, że:

KATEGORIE „GMINNE”:

• MŁODZIK (chł. / dz.) – osoba urodzona po 2013r. i młodsi (klasy I – III szkół podstawowych),
  • KADET (chł. / dz.) – osoba urodzona w latach 2012. do 2010r (klasy IV - VI szk. podstawowych.),
  • JUNIOR (chł. / dz.) – osoba urodzona w latach 2009r. do 2008r. (VII ,VIII szk. podstawowych),

KATEGORIA „OPEN”:

• SENIOR AMATOR (kobieta/mężczyzna) - osoby powyżej 15 roku życia (nie biorące udziału w rozgrywkach ligowych)
  • LIGOWIEC – osoby z licencjami PZTS uczestniczące w rozgrywkach ligowych bez ograniczeń wiekowych i podziału na płeć

Dla wszystkich uczestników obowiązuje strój sportowy oraz dowód tożsamości do zgłoszenia swojego udziału. Obowiązkowe obuwie zmienne !

System rozgrywek

Wszystkie zawody zostaną przeprowadzone systemem do dwóch przegranych meczy na ośmiu stołach Donic (niebieskie) i dwóch stołach Thibar (niebieskie) piłeczkami butterfly***R40+ białe. Turnieje będą rozgrywane do ustalenia następujących miejsc i przedziałów: 1, 2, 3, 4, 5-8, 9-12, 13-16, 17-20, 21-24, 25-32 i dalej przedziały 16-osobowe w zależności od liczby startujących. Jeżeli liczba startujących jest mniejsza niż 16 osób to turniej rozgrywa się systemem grupowo- pucharowym z turniejem pocieszenia o 5. miejsce oraz z grą o miejsce 7. Jeżeli liczba startujących wynosi osiem lub mniej osób dopuszcza się zastosowanie systemu grupowego, mieszanego (grupowego i pucharowego) w zależności od decyzji sędziego głównego podjętej w porozumieniu z organizatorem.

Zgłoszenia

Zgłoszenie bezpośrednio na miejscu w dniu zawodów tj. 04 marca 2023r. (sobota), od godziny 8:30 telefon kontaktowy organizatorów: 661-655-755 / 503-124-358.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły: zsgstarygozd.edupage.org ,

klubu: https://starygozdtymianka.pl.tl   https://www.facebook.com/ukstymianka/

Bliższych informacji w szkole udziela – PIOTR ZAREMBA, MARIUSZ BARSZCZ.

Sprawy finansowe

­

Koszty organizacji zawodów pokrywa organizator. Uczestnicy przyjeżdżają na koszt jednostek delegujących. Organizator zawodów nie ubezpiecza startujących od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Podczas turnieju dla wszystkich uczestników i gości dostępny bufet zapewniający (odpłatnie) ciepły posiłek gorące napoje.

Sprzęt

• Stoły: donic (niebieskie) - 6 szt., Andro (niebieskie) - 2 szt.
  • Piłeczki białe Butterfly ***40+SL.

Obsada sędziowska

• Sędziowie główni: Piotr Zaremba, Mariusz Barszcz,
  • Sędziowie liczący: uczniowie PSP w Starym Goździe.

Nagrody

• Za miejsca I dla wszystkich kategorii wiekowych dziewcząt i chłopców – puchary,
  • Za miejsca I – III – wszystkich kategorii medale i nagrody,
  • Za miejsca I – IV – pamiątkowe dyplomy.

Warunkiem odebrania medalu, dyplomu i nagrody jest obecność podczas ceremonii dekoracji.