KALENDARIUM

Historia szkoły.

1918r. – na terenie Starego Gozdu powstała trzyklasowa szkoła podstawowa. Mieściła się w wynajętych izbach chłopskich. Ten stan przetrwał do zakończenia II wojny światowej.

1946r. – z inicjatywy mieszkańców i władz gminnych zakupiono barak poniemiecki, który stał się siedzibą nowej szkoły. Podniesiono jednocześnie stopień organizacyjny szkoły. Była to najpierw szkoła siedmioklasowa, a następnie ośmioklasowa.

1965r. – władze oświatowe, po rozpatrzeniu prośby mieszkańców zaakceptowały utworzenie nowej placówki i ujęły ją w nowym planie.

1968r. – 1 września nastąpiło uroczyste otwarcie nowej szkoły. Duży wkład pracy      w czasie budowy i po jej zakończeniu włożyli pracujący w tej szkole nauczyciele oraz uczniowie. Szkoła w Starym Goździe była jedną z najlepiej wyposażonych placówek oświatowych w terenie.

1998r. – 10 listopada godz. 12:00 rozpoczęły się uroczystości związane z obchodami 30-lecia szkoły i nadania jej imienia Marii Konopnickiej.

1999r. – 1 września utworzono Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół Gminnych.

2001r. – podjęto decyzję o podziale Zespołu Szkół na Publiczną Szkołę Podstawową i Publiczne Gimnazjum.

2006r. – 1 września ponownie został utworzony Zespół Szkół Gminnych w Starym Goździe, w którego skład weszła Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej i Publicznego Gimnazjum.

2011r. – 28 kwietnia uroczyste otwarcie nowego budynku szkoły.

2012r. – 12 października uroczyste otwarcie nowego boiska szkolnego.

2016r. – 11 października uroczyste otwarcie sali gimnastycznej.

2017r. – 1 września przekształcenie dotychczasowego Zespołu Szkół Gminnych      w Starym Goździe w ośmioletnią Publiczną Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Starym Goździe.