Rozpoczęcie działalności Szkolnego Koła Wolontariatu

Dnia 03.09.2012 w parafii pod wezwaniem Św. Józefa w Starym Goździe odbyła się msza inauguracyjna nowy rok szkolny 2012/2013. Odprawiał ją ks. kanonik proboszcz parafii Janusz Kurek i gościnnie ks. kanonik Grzegorz Wójcik – Dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Uczniowie, rodzice i nauczyciele otrzymali specjalne błogosławieństwo na nowy rok szkolny. Tan dzień był bardzo ważny, ponieważ ks. kan. Grzegorz Wójcik udzielił szczególnego błogosławieństwa dla Szkolnego Koła Caritas, które rozpoczęło swą działalność w ZSG w Starym Goździe. SKC liczy obecnie 14 członków uczniów gimnazjum. Jego opiekunami są p. Monika Małachowska i p. katechetka Elżbieta Senator. Akt powołania Szkolne Koło Caritas otrzymało 17 maja 2012 r.

Wolontariusze SKC są aktywni i pełni zapału, brali już udział w zbiórce pieniędzy na rzecz chorego chłopca Jakuba Wojtowicza i dla rodzin poszkodowanych  w wyniku nawałnic jakie przeszły tego lata.

W Zespole Szkół Gminnych w Starym Goździe na uroczystej akademii Dyrektor Caritas ks. kan. Grzegorz Wójcik wręczył uroczyście wolontariuszom SKC legitymacje członkowskie,  życząc każdemu indywidualnie sukcesów i satysfakcji z działalności charytatywnej.