ZSG STARY GÓZD

Szkolny konkurs ortograficzny Ortografia 2014 Protokół Szkolnego Konkursu Ortograficznego

JĘZYK POLSKI

Szkolny konkurs ortograficzny

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego, a ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Od chwili obchodów tego DNIA w Polsce  również nasza społeczność szkolna zaangażowała się w różne działania na rzecz języka ojczystego i różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Jedną z form świętowania tego dnia w ZSG w Starym Goździe jest organizowanie szkolnego konkursu ortograficznego. W tym roku po raz siódmy już uczniowie klas IV – Vi szkoły podstawowej i gimnazjum wezmą udział w zmaganiach ortograficznych. W związku z terminem tegorocznych ferii zimowych konkurs został przesunięty na początek marca.  Przed feriami odbył się już etap pierwszy. Wszyscy uczniowie napisali tradycyjne dyktando. Najlepsi wezmą udział w drugim etapie, który będzie składał się z dyktanda oraz testu sprawdzającego znajomość zasad pisowni i interpunkcji. Tradycyjnie w wyniku tej rywalizacji zostanie wyłoniony Mistrz Ortografii PSP i PG w Starym Goździe, o czym poinformujemy wszystkich.