Festyn Pożegnanie Lata w Starej Błotnicy

Podczas festynu Pożegnanie Lata, który odbył się dnia 02.09.2012 w Starej Błotnicy wolontariusze ze Szkolnego Młodzieżowego Klubu Wolontariatu przy ZSG w Starym Goździe wraz z opiekunką Moniką Małachowską z dużym zapałem i satysfakcją umilali ten dzień najmłodszym mieszkańcom gminy – uczestnikom dożynek. Dziewczęta malowały na buziach dzieciom wzory ściśle według życzenia. Chłopcy wybierali wzór tygrysa, żołnierza, rycerza, wojownika Ninja, a dziewczynki były w zdecydowanej większości motylami. Mali klienci czekając w kolejce byli cierpliwi i wymagający. Dodatkowo dziewczynki mogły zrobić sobie manicure, a dla wszystkich chętnych w podarunku wolontariuszki robiły z papieru zwierzęta: kotka, psa lub pszczołę. Starsze i młodsze dzieci, razem z uczennicami, bawiły się kolorową chustą KLANZA i puszczały mydlane bańki.

W myśl słów Janusza Korczaka „Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” wolontariuszki, dzieci, rodzice i wszyscy uczestnicy dożynek niosą w sercach i pamięci myśl, że Pożegnanie Lata było pięknym i radosnym dniem.