oddziały

Wiadomości

 • MIĘDZYPOWIATOWE ZAWODY w TENISIE STOŁOWYM GIMNAZJUM

  26.04.2016

  W dniach 26-27 kwietnia 2016r. w Jedlińsku odbywały się zawody w międzypowiatowym tenisie stołowym w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna nasza jako jedyna reprezentowała powiat białobrzeski w rywalizacji międzyszkolnej. Z wynikiem przeciętnym obydwie ekipy dziewcząt i chłopców uplasowały się na trzecich miejscach w grupach i tym samym nie dostały się do dalszych rozgrywek. Na uwagę zasługuje fakt, że rywalizacja obejmowała teren całego regionu radomskiego. Drużyny nasze występowały w następujących składach: dziewczęta - KLAUDIA STARZYŃSKA, ALEKSANDRA LIPIEC, EWA WOŹNIAK. chłopcy - BARTŁOMIEJ SUŁKOWSKI, DAMIAN GRYZA, ADAM DĘBSKI. Relacja w albumie fotograficznym.

 • GMINNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA o RUCHU DROGOWYM

  25.04.2016

         W poniedziałek jak co roku nasza szkoła była gospodarzem gminnych eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa o Ruchu Drogowym. Na starcie tegorocznej imprezy pojawiły się niemalże wszystkie ekipy szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszej gminy. Turniej obejmował dwie części, pierwsza część teoretyczna zawierała test z którym wszyscy uczestnicy walczyli przez całe 40 min., zaś druga część, ta najbardziej atrakcyjna, obejmowała jazdę rowerem po torze z przeszkodami. Już po pierwszej części turnieju wyraźnie wyłonili się tryjumfatorzy dzisiejszejszego konkursu w kategorii szkół podstawowych PSP Siekluki a w kat. gimnazjów PG Stara Błotnica. Przewaga punktowa którą uzyskały te szkoły po części teoretycznej była jak się okazało później nie do pokonania przez inne szkoły. Pomimo chłodnej pogody oraz okresowo popadającego deszczu na boisku wielofunkcyjnym panowała gorąca atmosfera, wszyscy uczestnicy i kibice doskonale się bawili. Perfekcyjną jazdą popisał się uczeń PG Stara Błotnica Paweł Milczarski, który jako jedyny bezbłędnie pokonał trudny tor składający się z siedmiu przeszkód ( w tym roku przygotowywany przez nauczycieli wychowania fizycznego Pana Mariusza Barszcza i Piotra Zarembę). w końcowej klasyfikacji do dalszych powiatowych eliminacji dostali się PSP Siekluki oraz PG Stara Błotnica. Oto najlepsi zawodnicy w końcowej klasyfikacji obejmującej dwa etapy PSP: Wójcik F.(74p), Bojanowicz P.(73p), Szymaniak B.(70p), Krawczyk K.(59p). PG: Milczarski P.(115p), Jastrzębski K.(108p), Wilk D.(94p), Sułkowski B.(72,5p).

  Klasyfikacja szkolna - Szkoły podstawowe: PSP SIEKLUKI 235p, PSP STARY GÓZD - 201p, PSP KASZÓW - 162,5p.

  - Szkoły gimnazjalne: PG STARA BŁOTNICA - 227p, PG STARY GÓZD - 192,5p

  Obszerna dokumentacja fotograficzna z dzisiejszej imprezy w zakładce: "ALBUM FOTOGRAFICZNY"

 • NIESAMOWITY KACPER

  22.04.2016

  Wspaniały sukces w piątek w Fianałach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych odniósł uczeń klasy II gimnazjum KACPER ZIMIŃSKI. Na ponad 120-stu uczestników biegnących w tej kategorii uplasował się na wysokim 11 miejscu. Przypomnijmy, że uczeń dzieki swojej wytrwałości i gorliwości wygrał zawody powiatowe w Białobrzegach, a na zawodach międzypowiatowych w Jedlińsku zajął drugie miejsce. Wszyscy życzymy mu dalszych sukcesów w sporcie a jego osoba niech będzie przykładem dla innych kolegów z naszej szkoły. Zdjęcia z biegów w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY"

 • ROWEREM Z KLASĄ V

  19.04.2016

  Sprawozdanie z wycieczki rowerowej.

          W dniu 19 kwietnia 2016r. wyruszyliśmy na wycieczkę rowerową wraz z panem Mariuszem Barszczem i księdzem Kamilem Kowalskim (naszymi opiekunami). Całą grupą wyruszyliśmy z pod szkoły na krótką modlitwę do kościoła. Następnie udaliśmy się w stronę sklepu (zrobiliśmy tam zakupy na ognisko). Trasa miała wynosić około 40 km, lecz ze względów technicznych mierzyła mniej. Pierwszy przystanek zrobiliśmy już w Grodzisku ze względu na problemy techniczne. Niestety kłopotu nie udało się rozwiązać. Ksiądz holował rower, a uczennica była zmuszona rozpocząć jazdę na bagażnikach innych uczniów. Kolejny etap naszej podróży odbył się przejeżdżając przez Trąbki, Nową Wolę,  w której zepsuł się pojazd kolejnego uczestnika rajdu. Spec od w-fu pan Mariusz Barszcz był skazany na holowanie następnego roweru. Kolejny postój był w Urbanowie. Pewien miły pan pozwolił nam zwiedzić byłe wysypisko śmieci, a teraźniejsze schronisko dla zwierząt. Opiekunowie zmęczyli się holowaniem swoich dwukołowych przyjacieli. Postanowili, że u jednej z uczestniczek rajdu zrobimy krótką przerwę na fusiastą kawusię. Po czym dojechaliśmy do lasu nieopodal ZOL. Jaśmin. Tam podzieliliśmy się na dwa zespoły. Zaczęliśmy zabawę w podchody, która prowadziła do miejsca ogniska. Tam świetnie spędziliśmy swój czas! Mamy nadzieję, że niebawem powtórzymy ten rajd!

  Redagowały: Aleksandra Jurczak, Weronika Więckowska, Wiktoria Sobieraj, Wiktoria Makowska

 • MIĘDZYPOWIATOWE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM 2016

  21.03.2016

  21 i 22 marca 2016r. w sali gimnastycznej PSP w Jedlińsku odbywały się międzypowiatowe zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Doskonale spisali się nasi zawodnicy: chłopcy uplasowali się na wysokim trzecim miejscu, zaś dziewczęta zajęły ósme miejsce. Dziewczęta były reprezentowane przez: ALEKSANDRĘ GRYZ i NIKOLĘ KALBARCZYK, chłopcy występowali w składzie: MATEUSZ KĘPKA, ADAM SUŁKOWSKI oraz KACPER KRAWCZYK. Zdjęcia z zawodów w zakładce "album fotograficzny"

 • "NIE BÓJ SIĘ WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ ..."

  22.03.2016

  „Nie bój się, wypłyń na głębię…”

   

  22 marca w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia, zorganizowana z okazji 11 rocznicy śmierci świętego Jana Pawła II oraz z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

  Całość była wynikiem pracy klasy II gimnazjum w ramach realizowanego gimnazjalnego projektu edukacyjnego. Uczniowie byli podzieleni na grupy, mieli przydzielone różne zadania. Grupa pod opieką ks. Kamila Kowalskiego zebrała informacje o życiu i działalności Jana Pawła II. Przygotowała również artykuły z czasopism, albumy oraz gazetki ścienne, które pozwoliły na bliższe poznanie sylwetki papieża. Grupa pod opieką pani Joanny Kościelniak przeprowadziła zajęcia edukacyjne w formie gier, zabaw, konkursów i zajęć plastycznych w oddziałach przedszkolnych oraz klasach 1 – 3 PSP. Wynikiem ich pracy są między innymi prześliczne pisanki, wykorzystane jako element dekoracyjny podczas uroczystości. Kolejni uczniowie, nad którymi pieczę sprawowała pani Karolina Czarnecka, byli odpowiedzialni za dekoracje sali, wystrój korytarzy oraz świetlicy szkolnej. Wykorzystali przy tym różne techniki plastyczne. Oprawą muzyczną oraz scenariuszem uroczystości zajęły się grupy nadzorowane przez panią Alinę Carli oraz pana Piotra Zarembę. Koordynatorką projektu była wychowawczyni klasy II gimnazjum – pani Monika Małachowska.

  Uczniowie w swoim wystąpieniu połączyli dwie bardzo ważne dla chrześcijan uroczystości. Najpierw w montażu słowno – muzycznym przedstawili sylwetkę Jana Pawła II. Z wdzięcznością i wzruszeniem  recytowali wiersze poświęcone papieżowi – Polakowi. Następnie przybliżyli tradycje związane z odchodami Wielkiego Tygodnia oraz Wielkanocy.

  Nie obyło się również bez mocnych akcentów, zmuszających do refleksji i zastanowienia. Oczom publiczności ukazał się młodzieniec wciąż narzekający na swój krzyż, niezadowolony z własnego losu, zły na wszystkich, którym się w życiu udało. Dostąpił on wyjątkowej łaski. Bóg zesłał mu anioła i zezwolił na zmianę własnego losu. Jednakże żaden z tysięcy krzyży nie pasował do niego. Jeden za mały, drugi za duży, inny znów za ciężki. W końcu odnalazł krzyż idealny, dziwnie znajomy. Powrócił do swojego losu, do  krzyża jemu przypisanego. Docenił wreszcie swoje życie, jego blaski i cienie.

  Końcowy występ młodzieży był przeplatany wierszami recytowanymi przez dzieci z klas I – III.  Złożono wielkanocne życzenia. Uroczystość uświetnił występ wokalno – muzyczny scholii. Wszyscy widzowie – Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, zaproszeni goście oraz uczniowie nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami.

  Po życzeniach i podziękowaniach wygłoszonych przez ks. Janusza Kurka oraz panią dyrektor Annę Ziomek, nastąpiło poświęcenie wielkanocnego jajka, którym wspólnie podzielili się wszyscy obecni.

  Zdjęcia z imprezy dostępne w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY".

 • COCA-COLA CUP 2016

  18.03.2016

  Bardzo dobry występ zanotowała reprezentacja chłopców  gimnazjum  ZSG w Starym Goździe na turnieju mającym swoje miejsce na boisku Orlik w Starej Błotnicy. Chłopcy nasi nie sprostali tylko drużynie z Jedlińska ulegając im nieznacznie wynikiem 2:1 i tym samym w końcowej klasyfikacji uplasowali się na drugim miejscu. Wprawdzie drużyna z Jedlińska uzyskała bezpośredni awans do dalszych rozgrywek, zaś nasza drużyna ma jeszcze szanse na udział w barażach. W turnieju brały udział następująvce zespoły: PG Jedlińsk, PG Białobrzegi, PG Stary Gózd, PG Wierzchowiny, PG Błędów, PG Stara Błotnica i PG Rogolin. Drużynę PG Stary Gózd reprezentowali: BARTŁOMIEJ SUŁKOWSKI, HUBERT MOSKWA, KACPER PRASEK, ADAM DĘBSKI, KAMIL DĘBSKI, MACIEJ RYCHEL, KACPER MOSKWA, KACPER ZIMIŃSKI, DOMINIK PRAŻNOWSKI oraz KUBA KORCZAK. Relacja fotograficzna z zawodów jak zwykle w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY"

 • POWIATOWE ZAWODY TENISA STOŁOWEGO PG - 2016r.

  10.03.2016

  W czwartek na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się Drużynowe Powiatowe Zawody Tenisa Stołowego Szkół Gimnazjalnych realizowane w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Już od kilkunastu lat szkoła nasza jest gospodarzem cyklów gminnych oraz powiatowych turniejów tenisa stołowego i stale znajduje się w ścisłej czołówce reprezentując nasz powiat na zawodach wyższych szczebli. W tegorocznych zawodach brało udział osiem drużyn (4 chłopcy i 4 dziewczęta) z terenu powiatu białobrzeskiego, a końcowa klasyfikacja wyglądała następująco: DZIEWCZĘTA: 1) PG Stary Gózd, 2) PG Stara Błotnica, 3) PG Rogolin, 4) PG Stromiec. CHŁOPCY: 1) PG Stromiec, 2)PG Stary Gózd, 3) PG Stara Błotnica, 4) PG Rogolin. Najlepszymi zawodnikami zostali: KLAUDIA STARZYŃSKA oraz KAMIL BĘBEŃCA. W ceremonii wręczenia pucharów i dyplomów wzieli udział v-ce Starosta Powiatu Białobrzeskiego Ireneusz Gumowski, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Zbigniew Sobczak, Dyrektor ZSG Anna Ziomek oraz v-ce Dyrektor ZSG Ewa Cielecka. Drużyna dziewcząt: KLAUDIA STARZYŃSKA, ALEKSANDRA LIPIEC, EWA WOŹNIAK, WERONIKA KALBARCZYK. Drużyna chłopców: BARTŁOMIEJ SUŁKOWSKI, DAMIAN GRYZA, ADAM DĘBSKI. Obszerna fotograficzna relacja z zawodów dostępna w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY"

 • KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  03.03.2016

  Dnia 03.03.2016 w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego dla klas IV- VI.  Został zorganizowany i przeprowadzony przez nauczycieli języka angielskiego: Joannę Kościelniak i Karolinę Czarnecką.Uczniowie mieli  za zadanie rozwiązać test leksykalno- gramatyczny .Do konkursu przystąpiło 15 osób:

  Klasa IV:  Nadgrodkiewicz Mikołaj, Sąporowski Szymon, Świniarska Maja

  Klasa V: Gaczyński Kacper, Jesionek Adrian, Jurczak Aleksandra, Górski Kacper, Nadgrodkiewicz Kacper, Sobieraj Wiktoria

  Klasa VI: Biskup Katarzyna, Krawczyk Kacper,  Motyka Alicja, Ostatek Julia, Pańczak Jakub, Zalewska Roksana 

  I miejsce zajął Górski Kacper

  II miejsce -Pańczak Jakub

  III miejsce- Krawczyk Kacper

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Powiatowe Zawody Tenisa Stołowego PSP

  04.03.2016

  W piątek w naszej szkole odbyły się coroczne zawody w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych powiatu białobrzeskiego organizowane w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie naszej szkoły w obu kategoriach wywalczyli kwalifikacje do uczestnictwa w dalszych rozgrywkach międzypowiatowych, które odbędą się w Jedlińsku. Oto wyniki końcowej klasyfikacji: Chłopcy: 1) PSP STARY GÓZD, 2)PSP PROMNA, 3)PSP CZARNOCIN, 4)PSP SIEKLUKI, 5)PSP PODLESIE, 6)PSP BUKÓWNO. Dziewczęta 1)PSP PROMNA, 2)PSP STARY GÓZD, 3) PSP KASZÓW, 4)PSP CZARNOCIN, 5)PSP BUKÓWNO.

  W drużynie dziewcząt grały: ALEKSANDRA GRYZ oraz NIKOLA KALBARCZYK

  W drużynie chłopców grali: MATEUSZ KĘPKA, ADAM SUŁKOWSKI.

  Relacja z zawodów w ALBUM FOTOGRAFICZNY, a bliższe szczegóły odbytych pojedynków w zakładce ZAWODY SPORTOWE

 • Rekrutacja do oddziału przedszkolnego dla 3,4 i 5 latków

  Informacja dla Rodziców

  Od 08 marca do dnia 18 marca 2016 r. Zespół
  Szkół Gminnych w Starym Goździe prowadzi rekrutację
  na wolne miejsca do oddziałów przedszkolnych dzieci
  3- letnich, 4- letnich i 5 - letnich.

  Wnioski związane z powyższą rekrutacją można
  odebrać w punkcie przedszkolnym "Krasnoludki",
  w sekretariacie szkoły lub można pobrać ze strony
  internetowej szkoły: zsgstarygozd@edupage.org. w zakładce- Rekrutacja do Punktu Przedszkolnego "Krasnoludek"

 • POWIATOWE ZAWODY PIŁKI SIATKOWEJ PG 2016

  29.02.2016

  W poniedziałek w Białobrzegach w hali sportowej odbyły się powiatowe zawody z cyklu Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców do dalszego etapu kwalifikacji awansowało PG Białobrzegi, które będzie reprezentowało nasz powiat w zawodach międzypowiatowych. Dobry wynik odnotowały dziewczęta zajmując w turnieju drugie miejsce. Dziewczęta wystąpiły w składzie: K.Kołtunowicz, M.Szymanowicz, K.Prasek, K.Dyziak, W.Kalbarczyk, E.Woźniak, K.Starzyńska. Chłopcy zajęli w zawodach czwarte miejsce i zagrali w składzie: B.Sułkowski, H.Moskwa, K.Lipiec, D.Prażnowski, K.Korczak, K.Kalbarczyk, D.Gryza, M.Rychel, A.Dębski, K.Dębski. Zdjęcia w zakładce "Album fotograficzny".

 • XVI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO o PUCHAR WÓJTA GMINY - za nami.

  28.02.2016

  Zespół Szkół Gminnych w Starym Goździe już po raz szesnasty był organizatorem kolejnej edycji Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

  Patronat nad imprezą sprawuje Wójt Gminy Stara Błotnica,  Zespół Szkół Gminnych w Starym Goździe oraz Uczniowski Klub Sportowy „TYMIANKA”.

  Dzięki władzą gminy oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pozyskaliśmy fundusze z przeznaczeniem na: puchary, medale, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe dla laureatów pierwszych trzech miejsc poszczególnych kategorii wiekowych rywalizujących w zawodach sportowych.

  Celem turnieju jest krzewienie kultury fizycznej oraz popularyzacja tenisa stołowego w gminie i poza jej terenem. XVI Turnie j Tenisa Stołowego odbył się 28 lutego 2016r. wzięło w nim udział wielu zawodników i zawodniczek rywalizujących w dziesięciu kategoriach wiekowych z terenu naszej gminy w łącznej ilości 112 zawodników. Całościowa końcowa klasyfikacja z turnieju dostępna w zakładce ZAWODY SPORTOWE

  Oto laureaci wszystkich kategorii XVI Turnieju w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Stara Błotnica.

  Młodzik chłopcy (7 zawodników)
  1. MAKULSKI DOMINIK
  2. GÓRKA DAMIAN
  3. SĄPOROWSKI SZYMON
   
  Młodzik dziewczęta  (2 zawodniczki)
  1. WOŹNIAK DOMINIKA
  2. ŚWINIARSKA MAJA
   
  Kadet chłopcy (18 zawodników)
  1. KĘPKA MATEUSZ
  2. SUŁKOWSKI ADAM
  3. IMIOŁEK KACPER
   
  Kadet dziewczęta(6 zawodniczki)
  1. GRYZ ALEKSANDRA
  2. DYZIAK MAGDALENA
  3. ŚWINIARSKA WIKTORIA
   
  Junior chłopcy (26 zawodników)
  1. BĘBEŃCA KAMIL
  2. SUŁKOWSKI BARTŁOMIEJ
  3. WÓJCIK KRYSTIAN
   
  Junior dziewczęta(9 zawodniczek)
  1. SERAFIN WIKTORIA
  2. GÓRALAK DARIA
  3. LIPIEC ALEKSANDRA
   
  Senior chłopcy (31 zawodników)
  1. GROCHALA KACPER
  2. STARZYŃSKI PAWEŁ
  3. SAŁGUT MATEUSZ
   
  Senior dziewczęta(6 zawodniczek)
  1. SERAFIN JULIA
  2. STARZYŃSKA EWELINA
  3. KOWALCZYK PAULINA
   
  Oldboys i Samorządowcy panowie
  (11 zawodników)
  1. WÓJCIK SYLWESTER
  2. DRABIK DARIUSZ
  3. KARASEK BOGDAN
   
  Oldboys i Samorządowcy panie
  (5 zawodniczki)
  1. SĄPOROWSKA AGNIESZKA
  2. BOLEK EMILIA
  3. PRASEK ANNA

  Nad prawidłowością rozstawień i przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele ZSG Stary Gózd w osobach: Pana Piotra Zaremby oraz Mariusz Barszcza (sędziowie główni) oraz Pań Joanny Wiśniewskiej, Katarzyny Jakubowskiej, Agnieszki Suś oraz Magdy Jeżak.

  Obszerna relacja fotograficzna w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY" !!!

            

         

   

 • POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ PSP

  17.02.2016

  Doskonały wynik w Powiatowych Zawodach Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych uzyskali uczniowie dziewcząt i chłopców naszej szkoły. Uczniowie we wszystkich kategoriach zajęli pierwsze miejsca i będą reprezentowali nasz białobrzeski powiat w zawodach międzypowiatowych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Relacja  z zawodów w zakładce "Album fotograficzny".

  KLASYFIKACJA KOŃCOWA - POWIATOWY TURNIEJ W MINI PIŁKĘ SIATKOWĄ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  Kategoria „DZIEWCZĘTA”

  Kategoria „CHŁOPCY”

  POJEDYNEK

  WYNIK

  POJEDYNEK

  WYNIK

  Sucha vs Dobieszyn

   

  Gózd vs Dobieszyn

   

  Gózd vs Sucha

  2:0

  (25:3; 25:17)

  2:1

  (25:18; 22:25; 15:9)

  2:1

  (9:25; 25:21; 16:14)

  Sucha vs Gózd

   

  Gózd vs Podlesie Duże

   

  Gózd vs Olkowice

  1:2

  (19:25; 25:22; 18:20)

  2:0

  (25:20; 25:13)

  2:0

  (25:10; 25:16)

   

  K L A S Y F I K A C J A     K O Ń C O W A

  1 m-ce:    GÓZD

  2 m-ce:    SUCHA

  3 m-ce:    DOBIESZYN

  1 m-ce:    GÓZD

  2 m-ce:    SUCHA

  3 m-ce:    OLKOWICE

  4m-ce:    PODLESIE DUŻE

  S K Ł A D   R E P R E Z E N T A C J I I

  Biskup Kasia, Bolek Natalia, Dyziak Magda, Gryz Ola, Kalbarczyk Nikola, Ostatek Julia, Prasek Iga, Prasek Kasia, Świniarska Wiktoria, Zalewska Roksana

  Kępka Mateusz, Wójcik Filip, Prażnowski Krystian, Krawczyk Kacper, Pańczak Jakub, Walczak Karol, Wągrodzki Patryk, Moskwa Miłosz, Gaczyński Kacper, Sułkowski Adam

           

   

 • XVI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY STARA BŁOTNICA

  28.02.2016

  Wójt Gminy Stara Błotnica, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starej Błotnicy, Zespół Szkół Gminnych w Starym Goździe, Uczniowski Klub Sportowy „Tymianka” w Starym Goździe już po raz szesnasty mają zaszczyt zaprosić mieszkańców naszej gminy na coroczny GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO o PUCHAR WÓJTA GMINY 2016.

  Jednocześnie przypominamy, że wszyscy chętni startują w następujących kategoriach wiekowych:

  • Młodzik – osoba urodzona po 2005r. i młodsi (klasy I – IV szkół podstawowych),
  • Kadet – osoba urodzona w latach 2004. do 2003r (klasy V - VI szk. podstawowych.),
  • Junior – osoba urodzona w latach 2002r. do 2000r. (I-III szk. gimnazjalne),
  • Senior – osoba urodzona w latach 1999r. do 1979r.
  • Oldboys i Samorządowcy – osoby urodzone w 1978r. i starsi, pracownicy i radni gminy, pracownicy szkół gminnych.

   

  Nagrody:

  • Za miejsca I dla wszystkich kategorii wiekowych dziewcząt i chłopców – puchary,
  • Za miejsca I – III – wszystkich kategorii medale i upominki rzeczowe,
  • Za miejsca I – III – pamiątkowe dyplomy.
 • Dzień babci i dziadka 2016

  21.01.2016

  W czwartek 21 stycznia 2016r. uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego uroczyście zaprezentowali się podczas corocznej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pod kierownictwem swoich wychowawców zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. O słodki poczęstunek dla wszystkich zadbali rodzice. Zdjęcia z imprezy w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM.

 • KOLĘDA PO ANGIELSKU

  18.01.2016

  Dnia 18.01.2016. odbył się IX Powiatowy Festiwal Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych w Języku Angielskim w Białobrzegach. Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe: szkoły podstawowe 4-6, szkoły gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne.Każdy uczestnik przybył wraz z opiekunem. Do konkursu przystąpił uczeń naszej szkoły - Jakub Pańczak (klasa VI). Zaśpiewał kolędę "Silent night" (Cicha noc). Pomimo wysokiego poziomu oraz dużej konkurencji zajął I miejsce. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • BAL WOLONTARIUSZA

  16.01.2016

  16 stycznia 2016 roku odbył się XVI Bal Wolontariusza, w którym wzięły udział uczennice klasy II i III gimnazjum naszej szkoły. W tym roku bal odbywał się w PG nr 6 w Radomiu przy ulicy Sadkowskiej. Wolontariusze mieli możliwość uczestnictwa w dobrej zabawie, integracji z członkami innych klubów, zapoznania się, rozmowy i wymiany doświadczeń. Kluby wzięły udział w konkursie na najładniejszy kotylion.

 • Jasełka w ZOL Jaśmin

  22.12.2015

  Czas Bożego Narodzenia to okres miłości, pokoju i pojednania. To czas, w którym nikt nie powinien czuć się samotny i opuszczony. 

  22 grudnia uczniowie naszej Szkoły nie zapomnieli również o podopiecznych ZOL  „JAŚMIN” w Starym Goździe. Udali się więc do nich wraz z nauczycielami, by przypomnieć historię narodzenia Bożej Dzieciny i zaprezentować świąteczne jasełka. Wspólnie śpiewano kolędy i pastorałki.

  Mieszkańcy ZOL byli bardzo szczęśliwi, że młodzi ludzie pamiętają o osobach starszych i opuszczonych. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój. Wzruszeniom i łzom nie było końca!

 • JASEŁKA 2015

  21.12.2015

  „MALEŃKA MIŁOŚĆ ZBAWI ŚWIAT…”

  Boże Narodzenie to święta, na które czekają wszyscy – zarówno dzieci jak i dorośli. Nie mogło więc zabraknąć uroczystych obchodów tego święta w naszej szkole. 21 grudnia 2015 roku odbyły się jasełka z udziałem przedstawicieli wszystkich klas.

   Tegoroczne przedstawienie podzielone zostało na 5 aktów. Każdy z nich przyniósł widzom wiele okazji do uśmiechu. Na scenie zobaczyliśmy wesołe aniołki, pobożnych pastuszków sprzeczających się z trzema mędrcami o pierwsze miejsce w wyścigu do betlejemskiej stajenki, Heroda i ciekawską Jagnę, hetmana, który nawraca się i zamierza strzec Dzieciątka, Józefa i Maryję zatroskanych o losy Jezuska oraz gromadkę diabłów i diablątek, które przygotowują Herodowi miejsce w gorącym kotle, nie zabrakło również przerażającej śmierci oraz narratorów, którzy przybliżali nam realia tamtych dni.

    Świąteczny nastrój podkreślały piękne dekoracje, kolędy i pastorałki, które śpiewane były przez szkolny chór w akompaniamencie gitar, fletów oraz akordeonu, na których to zagrali również nasi szkolni artyści.

    Aktorzy i muzycy szkolni oraz nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości spotkali się z niezwykłym uznaniem zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły oraz pozostałych uczniów. Zostali nagrodzeni wieloma ciepłymi słowami oraz gromkimi brawami.

    Po przedstawieniu i złożeniu życzeń przez Panią Dyrektor Annę Ziomek, Księdza Janusza Kurka oraz Pana Wójta Marcina Kozdracha uczniowie wraz z nauczycielami udali się do swoich sal, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Następnie zaproszeni goście oraz uczniowie klasy III gimnazjum zasiedli przy wspólnym wigilijnym stole, by dalej świętować Boże Narodzenie i wspólnie kolędować.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKÓŁ GMINNYCH W STARYM GOŹDZIE
  STARY GÓZD 90
  26-806 STARA BŁOTNICA
 • (48) 6198005
  fax: 6198005

Galeria zdjęć