oddziały

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLENTARIATU

  05.12.2014
  5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji nasi wolontariusze uczestniczyli 4 grudnia w Diecezjalnym Zjeździe Szkolnych Kół Caritas, który odbył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Uczestniczyli w nim opiekunowie oraz zaangażowana młodzież. Spotkanie rozpoczęto wspólną Mszą św., potem był poczęstunek i konferencja w auli. Uroczystość relacjonowały lokalne media i Ewa Zalewska udzieliła wywiadu do Radia Plus.

  W piątek 5 grudnia byliśmy obecni na Gali Wolontariatu w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu, którą zorganizowało SCM "Arka". Było to wyjątkowe spotkanie, gdyż niespodziewanie zaszczyciła wszystkich swoją obecnością pani premier Ewa Kopacz. Przekazała wolontariuszom wyrazy uznania za ich pracę i zaangażowanie na rzecz innych. Poza tym zostały podsumowane działania projektu "25=15 (25 lat Wolności=15 lat Wolontariatu)", w ramach którego my też działaliśmy. Rozstrzygnięto konkurs Wolontariusz Roku 2014 i Klub 2014. Przedstawiona została premiera Lipdupa promującego działania SCM "Arka", w nagraniu, którego wzięły udział Klaudia Starzyńska i Weronika Marciniak. Na zakończenie uczestniczyliśmy w koncercie gwiazdy polskiej sceny muzycznej Ani Rusowicz, od której nasz klub otrzymał autograf.

 • "Z PODWÓRKA NA STADION" - PUCHAR TYMBARK 2014

  04.12.2014

  Po raz pierwszy uczniowie klas IV i V naszej szkoły brali udział w rywalizacji w ogólnopolskim turnieju piłkarskim pt. "Z podwórka na stadion" w hali sportowej w Biłobrzegach. W licznie obsadzonej turnieju (uczestniczyło w niej sześć zespołów) chłopcy z naszej szkoły uplasowali się na bardzo dobrym trzecim miejscu. Zdjęcia z zawodów w zakładce ALBUMFOTOGRAFICZNY.

 • ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARTY

  W dniu 15 grudnia 2014r. w godzinach 14:00 – 16:00 odbędzie się Dzień Otwarty  w Zespole Szkół Gminnych w Starym GoździeSerdecznie zapraszamy Rodziców na spotkania z wychowawcami i nauczycielami, uczącymi w poszczególnych klasach. Do 15 grudnia br. uczniowie i Rodzice  zostaną poinformowani o przewidywanych ocenach na  I półrocze roku szkolnego 2014/2015.

  Ponadto zapraszamy również Rodziców do wzięcia udziału w świątecznym kiermaszu ozdób świątecznych wykonanych przez nasze dzieci oraz pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego „Jaśmin”. 

 • POWIATOWE ZAWODY PIŁKI RĘCZNEJ PG 2014

  26.11.2014

  W dniach 25/26 listopada 2014r. w Białobrzegach na hali sportowej odbyły się powiatowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolej. Do rywalizacji w obydwu kategoriach przystąpiły niemalże wszystkie gimnazja z terenu powiatu białobrzeskiego. Dziewczęta w swojej kategorii zajęły V miejsce za drużynami: Adamowa, Stromca, Rogolina oraz Białobrzegów. Barzo zacięty przebieg panował w kategorji chłopców, gdzie niemal do końca trwała zacięta rywalizacja o miejsca na podium. W końcówce chłopcy z naszego gimnazjum zajęli III miejsce ustępując tylko drużyną z Adamowa oraz Rogolina, dalsze miejsca zajęły PG Stromiec, PG Białobrzegi i PG Stara Błotnica. Relacja z obydwu turniejów w zdjęciach w "ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM"

 • Wolontariat w 4 stronach świata

  22.11.2014

  Miesiąc listopad była dla naszych wolontariuszy dosyć ciekawy, ponieważ mogli uczestniczyć w kilku atrakcyjnych wydarzeniach. 7 listopada w siedzibie SCM Arka w Radomiu przy ul. Chrobrego odbył się konkurs „Arka Ma Talent”, który był skierowany do wolontariuszy działających w strukturach Centrum Młodzieżowego Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży Arka w Radomiu. Konkurs miał na celu rozwijania kreatywności i zainteresowań wolontariuszy, promowanie młodych talentów, promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu oraz wyłonienie najciekawszej osobowości wśród osób posiadających różnorakie talenty i umiejętności. Nasz klub reprezentowały: Klaudia Prasek, Kamila Prasek oraz Ewa Zalewska, przedstawiając swoje umiejętności wokalne. Kibicowała im grupa fanów, uczniów naszej szkoły. Dziewczęta zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz zaproszeniami na andrzejkową dyskotekę, która odbyła się 14 listopada.

  Dnia 20 listopada nasz klub uczestniczył w wyjeździe studyjnym „Wolontariat w 4 stronach świata” zorganizowanym w ramach projektu „25=15 (25 lat Wolności = 15 lat Wolontariatu)” współfinansowanego w ramach programu FIO. Warsztaty odbyły się w ZSG w Starej Błotnicy, a poprowadziła je pani Agnieszka Banasik wraz z pięcioma wolontariuszami – gośćmi z SCM Arka w Radomiu. Zajęcia miały na celu zapoznanie członków klubu ze Starego Gozdu i Starej Błotnicy, wspólną integrację, prezentację klubów, wymianę własnych doświadczeń, zapoznanie z formami wolontariatu (w tym szczególnie wolontariatu międzynarodowego). W spotkaniu tym uczestniczyliśmy 12-osobową grupą.

  Dnia 22 listopada nasi uczniowie Klaudia Starzyńska i Weronika Marciniak uczestniczyły w nagraniu Lipdupa promującego działalność SCM Arka, którego premiera odbędzie się 5 grudnia na Gali Wolontariatu w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu.

 • POWIATOWE ZAWODY PIŁI RĘCZNEJ PSP w STROMCU 2014

  20.11.2014

  20 listopada 2014r. w Stromcu odbyły się Powiatowe Zawody Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych Dziewcząt i Chłopców coroczny turniej organizowany w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Popularnego szczypiorniaka uczniowie naszej szkoły od czasu powstania boiska wielofunkcyjnego mają okazję poznawać i doskonalić  podczas zajęć szkolnych oraz pozaszkolnych organizowanych w naszej szkole. Tegoroczne zawody nie należały do udanych, jedynie dziewczęta przywiozły ze Stromca puchar plasując się na trzecim miejscu. Tuż za podium uplasowali się chłopcy zajmując w swej kategorii czwarte miejsce. Zdjęcia z tunieju w albumie fotograficznym.

 • Pasowanie przedszkolaka

  10.11.2014

    Pasowanie na Przedszkolaka połączone z oddaniem do użytku placu zabaw w ZSG w Starym Goździe

   

    10.11.2014 r. w Zespole Szkół Gminnych w Starym Goździe -  odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka” i uroczystość  oddania do użytku placu zabaw przy szkole.  Mottem przewodnim były słowa papieża Jana Pawła II: "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi. " Budowa placu zabaw była realizowana w ramach rządowego programu  " Projektu Systemowego 9.1.1-Przedszkola przy szkole  "

      Podczas uroczystości dzieci z oddziałów przedszkolnych 5 i 6 latków zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas  pobytu w oddziale przedszkolnym: śpiewały piosenki, recytowały wierszyki.

       Dzieci złożyły Uroczystą Przysięgę, a dyrektor Anna Ziomek zaczarowanym ołówkiem dokonała  akt pasowania na " Przedszkolaka". Nie tylko dzieci przyrzekały być wzorowym przedszkolakiem ale również rodzice składali zobowiązanie wobec dzieci. Wychowawcy oddziałów M. Jeżak i A .Dębska wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy.

      Następnie zaproszeni goście Pani Dyrektor, nauczyciele, dzieci, rodzice udali się na plac zabaw gdzie odbyło się  przecięcie wstęgi.

      Wszystkim przedszkolakom gratulacje i życzenia sukcesów w grupie przedszkolnej złożyły pan wójt M. Kozdrach oraz sekretarz gminy S. Korgula, Dyrektor Szkoły i przedstawiciele Rady Rodziców, radni.

 • Narodowe Święto Niepodległości 2014

  10.11.2014

  11 listopada 2014 rok to 96 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku.

  Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

  Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym, a wybór 11 listopada był nieprzypadkowy. 11 listopada 1918 po kapitulacji Niemiec na froncie zachodnim zakończyła się I wojna światowa.

  Dla upamiętnienia tej rocznicy w poniedziałek w naszej szkole odbył się uroczysty apel zorganizowany przez uczniów naszej szkoły. Po krótkiej prezentacji historycznej uczniowie każdej klasy szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczyciele zaprezentowali wcześniej przygotowaną pieśń patriotyczną. Obrazy z tej imprezy dostępne są w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM.

   


   

 • Wycieczka do Seminarium w Radomiu

  30.10.2014

  W dniu 30.10.2014r. uczniowie klasy I PG oraz wolontariusze ze starszych klas pojechali na wycieczkę do Radomia. Ksiądz Paweł zaprowadził nas do grobu biskupa Jana Chrapka w Katedrze, a następnie pojechaliśmy na cmentarz komunalny przy ul. Limanowskiego. Tam zanieśliśmy słowa modlitwy do grobów biskupów radomskich:Stefana Siczka i Edwarda Materskiego, oraz oddaliśmy hołd, zapalając znicze, więźniom obozów zagłady i innym bohaterom poległym za ojczyznę. Tego dnia mieliśmy możliwość zwiedzić Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu. Diakon oprowadzał nas,kolejno pokazując kaplicę, aulę, sale katechetyczne. Mieliśmy możliwość zobaczyć pokoje, w których zatrzymał się Papież Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki w czerwcu, w 1991 roku. Na korytarzu wisiały tabla i szybko znaleźliśmy zdjęcia naszych księży katechetów: księdza Łukasza, Piotra oraz obecnego z nami księdza Pawła.

 • Powiatowe Zawody Piłki Nożnej PSP '14

  22.10.2014

  W środę na boisku Orlika w Starej Błotnicy odbył się Powiatowy Finał Piłki Nożnej Szkół Podstawowych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii Chłopców. Gminę Stara Błotnica reprezentowała reprezentacja Starego Gozdu.      W turnieju wzięło udział cztery drużyny z powiatu białobrzeskiego, a nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce minimalnie ustępując PSP Białobrzegi wynikiem  2:3.  Bramka stracona w ostatnich sekundach spotkania zadecydowała o końcowej klasyfikacji która przedstawiała się następująco: 1)PSP Białobrzegi, 2)PSP Stary Gózd, 3)PSP Dobieszyn, 4)PSP Przybyszew. Rewelacją turnieju okazał się uczeń naszej szkoły KACPER MOSKWA, uznany przez wszystkich jednogłośnie najlepszym  zawodnikiem turnieju. Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w następującym składzie: Moskwa K, Majcher B, Kujawiak K, Korczak K, Kępka M, Krawczyk K, Prażnowski K, Wójcik F, Walczak K, Bolek J.

 • Powiatowe Zawody Piłki Nożnej Dziewcząt PG 2014

  21.10.2014

  Nie udało się awansować do finału rozgrywek reprezentacji dziewcząt naszego gimnazjum, którzy remisem i dwoma porażkami zakończyły swój występ w tegorocznych eliminacjach do Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w Piłce Nożnej. Tak jak chłopcy odmłodzony zespół wystąpił w składzie: Marciniak W, Prasek K, Jurczak E, Prasek K, Sułkowska A, Olczak Z, Stolarczyk P, Starzyńska K. Zdjęcia z  zawodów w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY"

 • Powiatowe Zawody PG w Piłce Nożnej 2014

  20.10.2014

  Trzy remisy - takim dorobkiem zakończyła swój występ reprezentacja gimnazjum w tegorocznym turnieju piłkarskim w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. I choć nie przegraliśmy żadnego meczu nie wystarczyło to do zakwalifikowania do ścisłego finału, na uwagę zasługuje fakt, że w zawodach wystąpiła odmłodzona drużyna składająca się w większości z uczniów klasy pierwszej, oto jej skład: Wiatrak B, Sułkowski B, Moskwa H, Prażnowski D, Rychel M, Dębski A, Dębski K, Prasek K, Woźniak D. 

 • PLASTIKOWE NAKRĘTKI 2014

  17.10.2014

  OD WRZEŚNIA 2014 KONTYNUUJEMY AKCJĘ ZBIERANIA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK DLA NASZYCH PODOPIECZNYCH. CHCEMY POMÓC W KOSZTOWNYM LECZENIU I REHABILITACJI. CZEKAMY NA KAŻDEGO KTO ZECHCE PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO AKCJI.

  Na pomoc czekają:  

  Oluś urodził się w 2012 roku jako wcześniak.

  Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Wymaga intensywnej rehabilitacji oraz sprzętu ortopedycznego. Środki pozyskane ze zbiórki nakrętek zostaną wykorzystane na pokrycie kosztów rehabilitacji oraz zakup wózka.

  Adaś ma 6 lat i choruje na ostrą białaczkę. Obecnie jest w trakcie intensywnej chemoterapii.

 • Gminne Eliminacje PSP w Mini Piłce Nożnej

  15.10.2014

  15 października na boisku Orlik w Starej Błotnicy odbyły się Gminne Eliminacje do Powiatowych Zawodów w Mini Piłce Nożnej Szkół Podstawowych z cyklu Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewczą i Chłopców. Doskonały występy zanotowały obydwie ekipy naszej szkoły nie przegrywając żadnego meczu w silnie obsadzonym turnieju.

  Drużyna chłopców nie dała żadnych szans PSP Siekluki wygrywając 6:0 oraz remisując z PSP Stara Błotnica 2:2, tym samym będzie reprezentowała naszą gminę w dalszych rozgrywkach na szczeblu powiatu 22.10.14r. Wyróżiającymi zawodnikami podczas rozgrywek byli: Kacper Moskwa, Mateusz Kępka i Krystian Prażnowski. Chłopcy wystąpili w składzie: wspomnieni K.Moskwa, M.Kępka, K.Prażnowski oraz  J.Kujawiak, J.Korczak, K. Krawczyk, B.Majcher, J.Bolek, K.Walczak,  F.Wójcik.

  Ogromny progres umiejętności zanotowaliśmy w drużynie dziewcząt, która również nie przegrała żadnego spotkania (wygrała z PSP Stara Błotnica 2:1 i zremisowała z PSP Siekluki 2:2) i tylko różnicą jednej bramki przegrała awans do eliminacjipowiatowych. Wśród dziewczą szczególnie wyróżniły się: Nikola Kalbarczyk i Aleksandra Lipiec wspierane przez: M.Dyziak, K.Prasek, B.Bednarczyk, K.Biskup, N.Bolek i R.Zalewska.

 • DZIEŃ NAUCZYCIELA 2014

  10.10.2014

  10 października 2014 uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, jak co roku przygotowali uroczystą akademię dla wszystkich nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Było dużo dobrej zabawy, tańca i śpiewu. Zdjęcia z imprezy w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY".
   

 • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

  09.10.2014

  W czwartek w naszej szkole miało miejsce ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej. Wszyscy uczniowie dwóch klas pierwszych uroczyście zostali pasowani na uczniów szkoły zaś po pasowaniu z rąk pani dyrektor otrzymali dyplomy. Szerzej w zakładce "Album fotograficzny" zdjęcia z imprezy.

 • Sprzątanie świata '14

  26.09.2014

  W dniach 22-26 września 2014 roku, uczniowie i nauczyciele zespołu szkół gminnych w Starym Goździe, przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Podczas godzin wychowawczych sprzątali teren wokół szkoły oraz cały obszar Starego Gozdu. Każda klasa miała przydzielony inny teren do uporządkowania .Głównym celem było podniesienie wśród uczniów świadomości ekologicznej i zaangażowanie w sprawy ochrony naturalnego środowiska.  Uczniowie zaopatrzeni w rękawice i foliowe worki w dobrych humorach wykonali zadanie. Zebrali ponad 12 worków śmieci.

 • WYBORY 2014

  18.09.2014

  WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO w ZSG w STARYM GOŹDZIE 2014

  25 września 2014r. po uprzednio przeprowadzonej kampanii wyborczej odbyły się w naszej szkole wybory do samorządu szkolnego. Głosowali uczniowie wszystkich trzech etapów kształcenia oraz nauczyciele uczący w szkole i pracownicy socjalni. Podczas głosowania uczniowie mieli prawo głosowania na przedstawicieli reprezentujących ich etap kształcenia oraz na opiekunów Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia ZSG w Starym Goździe spośród wszystkich nauczycieli       

  W wyniku głosowania największą liczbę głosów do SU otrzymali:

   

  I ETAP KSZTAŁCENIA (klasy 0 – III):

  1. PAŃCZAK JULIA – 20pkt.
  2. SĄPOROWSKI SZYMON – 17 pkt.
  3. SOCHACZEWSKA OLGA – 12pkt.
  4. MARCINIAK PATRYCJA – 10pky.

   

  II ETAP KSZTAŁCENIA (klasy IV – VI):

  1. MARCINIAK MARIA – 20pkt.
  2. WIĘCKOWSKA WERONIKA – 7pkt.
  3. PAŃCZAK JAKUB – 7pkt.
  4. MOSKWA WIKTORIA – 6pkt.

   

  III ETAP KSZTAŁCENIA (klasy I – III gimnazjum):

  1. KALBARCZYK JAKUB – 22pkt.
  2. WIATRAK BARTŁOMIEJ – 21pkt.
  3. ŚWINIARSKA KINGA – 16pkt.
  4. ZALEWSKA ALEKSANDRA – 6pkt.

   

  W głosowaniu na Rzecznika Praw ucznia bezkonkurencyjny wśród nauczycieli okazał się ksiądz PAWEŁ KRASIŃSKI i to on w przyszłym roku będzie piastował to odpowiedzialne dla wszystkich uczniów naszej szkoły stanowisko. Opiekunami Samorządu uczniowskiego zostali nauczyciele :

  • I ETAP KSZTAŁCENIA (klasy 0 – III): pani RZESZUT BEATA (19pkt)
  • II ETAP KSZTAŁCENIA (klasy IV – VI): pani MAŁACHOWSKA MONIKA (31pkt)
  • III ETAP KSZTAŁCENIA (klasy I – III gimnazjum): pani AGNIESZKA SUŚ (24pkt)

   

  W GŁOSOWANIU WZIĘŁO UDZIAŁ ŁACZNIE 258 OSÓB.

  Zdjęcia z głosowania w "ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM"

 • WIZYTA KS. BIUSKUPA HENRYKA TOMASIKA

  22.09.2014

  W dniu 22 września 2014 r. w  Zespole Szkół Gminnych w Starym Goździe miało miejsce niecodzienne spotkanie.
  Wielkim wydarzeniem w naszej placówce stała się wizyta JE Księdza Biskupa Henryka Tomasika, który tego dnia przybył do szkoły wraz z sekretarzem – ks. Tomaszem Hercem.

  Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczyciele i pracownicy zebrali się na sali gimnastycznej. Wraz z księdzem biskupem przybył proboszcz parafii pw. Św. Józefa Robotnika w Starym Goździe ksiądz proboszcz Janusz Kurek

  Dostojnych gości powitała dyrektor szkoły pani Anna Ziomek zaprosiła na występ uczniów, którzy przygotowali prezentację ukazującą liczne działania w ramach szkolnego koła wolontariatu ukierunkowane na pomoc ludziom starszym, chorym, dzieciom i potrzebującym.

  Na spotkaniu z młodzieżą ksiądz biskup w sposób otwarty i bezpośredni zachęcał do tego, by być odpowiedzialnym, "wymagać od siebie nawet wtedy, gdyby inni nie wymagali". Mówił o potędze miłości, która jest sprawdzianem z człowieczeństwa. 

  Po spotkaniu z uczniami, ksiądz biskup spotkał się również z nauczycielami i pracownikami szkoły. Wizyta w naszej szkole odbywała się w ramach wizytacji kanonicznej naszej parafii.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  01.09.2014

  Rok szkolny 2014/2015 rozpoczęty.

  "Czas wracać do szkolnych ławek i podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy" to słowa Drekcji ZSG w Starym Goździe ANNY ZIOMEK, która uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2014/15 w naszej szkole.

  Podczas uroczystej akademii nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2013/2014 osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu oraz otrzymali stypendium naukowe Wójta Gminy Stara Błotnica – nagrody wręczał Pan Sylwestra Korgula – Sekretarza Gminy.

  Po zakończonej uroczystości uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami:

  szkoła podstawowa:

  • I oddział przedszkolny A (pięciolatków)– pani Magda Jeżak,
  • II oddział przedszkolny B (sześciolatków) – pani Anna Dębska,
  • klasa I A (sześciolatków) - pani Joanna Wiśniewska,
  • klasa I B (siedmiolatków) - pani Jolanta Buras,
  • klasa II – pani Beata Rzeszut,
  • klasa III – pani Małgorzata Krawczyk,
  • klasa IV – pani Agnieszka Suś,
  • klasa V – pani Kościelniak Joanna,
  • klasa VI – Karolina Czarnecka,
   • klasa I – pani Monika Małachowska,
   • klasa II – pani K. Jakubowska,
   • klasa III – pan Sylwester Buras,

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKÓŁ GMINNYCH W STARYM GOŹDZIE
  STARY GÓZD 90
  26-806 STARA BŁOTNICA
 • (48) 6198005
  fax: 6198005

Galeria zdjęć