ZESPÓŁ SZKÓŁ GMINNYCH W STARYM GOŹDZIE
Strona główna
 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  W dniu 17 września 2014 r. (środa) odbędą się zebrania z rodzicami.

  Spotkania wychowawców z rodzicami przebiegać będą według następującego harmonogramu:

  Godz. 14:00

  Oddział przedszkolny 0B – p. A. Dębska- sala nr 18

  Klasa IA PSP - p. J. Wiśniewska- sala nr 17 

  Klasa II PSP - p. B. Rzeszut- sala nr 35

  Klasa III PSP - p. M. Krawczyk- sala nr 37

  Godz. 14:15

  Klasa I B PSP – p. J. Buras - sala nr 36

  Godz. 14:30

  Oddział przedszkolny 0A – p. M. Jeżak- sala nr 34

  Godz. 15:00

  Klasa IV PSP – p. A. Suś- sala nr 13

  Klasa V PSP – p. J. Kościelniak – sala nr 16

  Klasa VI PSP – p. K. Czarnecka– sala nr 21

  Godz. 15:45

  Klasa I PG – p. M. Małachowska – sala nr 7

  Klasa III PG – p. S. Buras – sala nr 3

  O godz 16:30 w sali nr 13 odbędzie sie spotkanie Rady Rodziców.

  UWAGA!    

  Zebranie z rodzicami uczniów klasy II PG odbędzie się w dniu 16 września 2014 r. (wtorek) o godz. 16:00

  Klasa II PG – p. K. Jakubowska – sala nr 21

   

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  01.09.2014

  Rok szkolny 2014/2015 rozpoczęty.

  "Czas wracać do szkolnych ławek i podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy" to słowa Drekcji ZSG w Starym Goździe ANNY ZIOMEK, która uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2014/15 w naszej szkole.

  Podczas uroczystej akademii nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2013/2014 osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu oraz otrzymali stypendium naukowe Wójta Gminy Stara Błotnica – nagrody wręczał Pan Sylwestra Korgula – Sekretarza Gminy.

  Po zakończonej uroczystości uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami:

  szkoła podstawowa:

  • I oddział przedszkolny A (pięciolatków)– pani Magda Jeżak,
  • II oddział przedszkolny B (sześciolatków) – pani Anna Dębska,
  • klasa I A (sześciolatków) - pani Joanna Wiśniewska,
  • klasa I B (siedmiolatków) - pani Jolanta Buras,
  • klasa II – pani Beata Rzeszut,
  • klasa III – pani Małgorzata Krawczyk,
  • klasa IV – pani Agnieszka Suś,
  • klasa V – pani Kościelniak Joanna,
  • klasa VI – Karolina Czarnecka,
   • klasa I – pani Monika Małachowska,
   • klasa II – pani K. Jakubowska,
   • klasa III – pan Sylwester Buras,

   

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015  rozpocznie się 01 września 2014 r. /poniedziałek/ Mszą Świętą o godz. 9:00 w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Józefa Robotnika w Starym Goździe. O godzinie 10:00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Gminnych w Starym Goździe.

  Odjazdy autobusu szkolnego w dniu 1.09.2014 r.

  • Trąbki, Grodzisko - godz. 8:20
  • Kadłubek Nowy pod lasem - godz.8:30
  • Kadłubek Nowy wieś - godz. 8:40
  • Kadłubek Stary - godz. 8:40
  • Żdżary k. szkoły - 8:50
 • 26.06.2014

  BĄDŹ BEZPIECZNY W CZASIE WAKACJI!!!

   

   

  Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas – WAKACJE. Będzie to czas zabawy i nowych przeżyć. Korzystając z czasu wolnego nie zapominajcie jednak o Waszym bezpieczeństwie. Każdy     z Was musi zwracać uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia.

   

  WAŻNE TELEFONY

  112 – telefon alarmowy służb ratowniczych
  997 – telefon alarmowy Policji
  998 – telefon alarmowy Straży Pożarnej
  999 – telefon alarmowy Pogotowia Ratunkowego
  601 100 100 – telefon alarmowy WOPR

  800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

   

  Życzymy Wam cudownych, niezapomnianych, pełnych wrażeń i nowych doświadczeń, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

 • SUKCES MŁODYCH POETÓW

  21.06.2014

  Uczniowie szkoły podstawowej odnieśli wspaniały sukces  w X Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Stanisława Czernika organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Ostrzeszów. Julia Ostatek i Jakub Pańczak z klasy IV  znaleźli się w gronie 22 laureatów konkursu. W swojej kategorii wiekowej Julka zajęła I miejsce, a Jakub został wyróżniony – jury doceniło wiersze, w których młodzi twórcy snuli refleksje o młodszym rodzeństwie, nieistniejącym święcie cioci i wujka czy muzyce. 21 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, w którym uczestniczył Jakub. Młodym poetom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Bal gimnazjalisty 2014

  17.06.2014

  We wtorek w Zespole Szkół Gminych w Starym Goździe odbyło się uroczyste zakończenie roku trzecich klas gimnazjum. Tradycyjnie impreza rozpoczęła się polonezem, po czym uczniowie wystąpili w akademii. Całość zakończona była wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców oraz dyskoteką. Zdjęcia z imprezy w Albumie fotograficznym.

 • Zakończenie klas VI 2014

  16.06.2014

  W dniu 16 czerwca odbył się w naszej szkole wieczorek pożegnalny klasy szóstej, której to uczniowie po wakacjach staną się gimnazjalistami! Bawili się z nami również uczniowie klasy piątej, ciesząc się, że od września oni będą najstarszymi w PSP. Dobrą zabawę zawdzięczamy też naszym starszym kolegom, którzy oprawili muzycznie imprezę. DJ byli Bartłomiej Kołacz i Mateusz Sałgut.

 • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  13.06.2014

  13 czerwca uczniowie klas 0 – VI uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu z książką zorganizowanym w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i z okazji Roku Czytelnictwa. Spotkanie przebiegało pod hasłem: „Mądra szkoła czyta dzieciom”. Tego dnia dzieciom czytali przyjaciele naszej placówki, którzy w ten sposób zamanifestowali, jak ważne jest czytanie i pozostawanie w przyjaźni z książkami. Zaprezentowali oni najmłodszym fragmenty najpiękniejszych tekstów literatury dziecięcej. Zgromadzeni mogli usłyszeć: „Obiecanki cacanki” ks. Twardowskiego, „Doktora Dolittle”, „Jak Wojtek został strażakiem”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Plastusiowy pamiętnik” i inne teksty, a ogromnych emocji słuchaczom dostarczyli:

  - Pan Marcin Kozdrach -  Wójt Gminy Stara Błotnica,

  - Pani Monika Janas -  pielęgniarka szkolna ZOZ Stara Błotnica,

  -Pani Jadwiga Stępień -  przewodnicząca Gminnej Komisji Oświaty,

  -Panie Edyta Starzyńska i Małgorzata Tkaczyk -  druhny OSP w Starym Kadłubku,

  - Pani Monika Jeżak -  przedstawicielka Rady Rodziców ZSG w Starym Goździe,

  -Pan Marek Sobczak -  przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach,

  -Ksiądz Paweł Krasiński  - katecheta ZSG w Starym Goździe,

  -Pani Ewa Cielecka -  wicedyrektor  ZSG w Starym Goździe.

  „Czytanie” zapowiedział krótki program artystyczny, a zakończyły zagadki  o książkach. Uczniowie  zostali obdarowani przez Pana Marcina Kozdracha pięknymi książkami, które wzbogacą zbiory szkolnej biblioteki. W dowód uznania i wdzięczności za włączenie się w tak cenną inicjatywę wszyscy czytający zostali uhonorowani Certyfikatami: „Czytanie jest sztuką”. Była to bardzo wartościowa szkolna uroczystość.

   

 • DZIEŃ PATRONA 2014

  05.06.2014

  Urodziny Patronki

  5 czerwca obchodziliśmy spóźnione nieco urodziny Marii Konopnickiej. Z tej okazji uczniowie klas 0 – VI przygotowali akademię, podczas której zaprezentowali utwory Patronki. W tym roku były to scenki dramatyczne zrealizowane na podstawie fragmentów tekstów „Na jagody”, „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”, „Krasnoludki” oraz wiersze patronki, m.in. „Zosia i jej mopsy” zapowiedziane słowami piosenki „Na Wojtusia z popielnika”. Młodsze  dzieci  wystąpiły ze swoistym „teledyskiem” – Julka zaśpiewała „Jesienią, jesienią”, a Miłosz i Dominika pięknie zatańczyli kujawiaka.

  Każde urodziny Patronki są okazją do poznawania i upowszechniania jej dorobku.

 • GMINNIE i RODZINNIE 2014

  01.06.2014

  Gminnie i Rodzinnie

    Pod takim hasłem przebiegał Gminny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, którego organizatorem i gospodarzem był Zespół Szkół Gminnych w Starym Goździe, pod patronatem Gminy Stara Błotnica. Festyn rozpoczęła uroczysta Msza św. Potem nastąpił przemarsz do szkoły. Wszystkich miłych gości, dorosłych i dzieci, powitała pani dyrektor Anna Ziomek oraz wójt Gminy Stara Błotnica Marcin Kozdrach, który obdarował społeczność szkolną laptopem.

     Atrakcje tego dnia były zaadresowane do wszystkich, którzy mają poczucie humoru i uwielbiają bawić się na świeżym powietrzu. Całą imprezę poprowadzili Nana i Nany oraz Nanek, cudowne klauny ze szczególnym poczuciem humoru. Festyn był okazją do podziwiania występów maluszków z Punktów Przedszkolnych „Krasnoludek”, talentów uczniów ze wszystkich szkół gminnych. Młodzi artyści zaprezentowali tańce ludowe, klasyczne i nowoczesne oraz umiejętności wokalne. Odbyły się konkursy z nagrodami – Wiedzy o Świętym Janie Pawle II, Malowanie buziek, Rodzinne rysowanie i zmagania sportowe. Zebrani mogli podziwiać występy pań z KGW ze Starej Błotnicy oraz Kaszowa, a także wysłuchać koncertu zespołu CDN.

    Na najmłodszych czekali wolontariusze, którzy na twarzach dzieci wyczarowywali motyle, kwiaty i inne ornamenty, uczyli dzieci robić zwierzątka i nie tylko z balonów, biżuterię z koralików oraz puszczać gigantyczne bańki mydlane. Ogromną popularnością cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, trampolina, pokazy umiejętności strażackich.

    Każdy, kto zjawił się na festynie, mógł posmakować grochówki, bigosu, zjeść kiełbaskę z grilla czy posiedzieć w szkolnej kawiarence, by delektować się filiżanką kawy i przepysznym domowym ciastem. Najmłodsi zajadali się watą cukrową!

    Zwieńczeniem atrakcji dnia był wspaniały koncert Gminnej Orkiestry Dętej, którą tworzą uczniowie z różnych szkół, i pełne dynamiki przemarsze.

    To był fantastyczny festyn, gdyż spotkało się na nim kilka pokoleń. Oby więcej takich imprez! Dziękujemy wszystkim sponsorom! I do zobaczenia za rok!

   

 • ŻYJ ZDROWO 2014

  28.05.2014

  28 maja 2014r., uczennice Publicznego Gimnazjum w Starym Goździe, Ewelina Starzyńska, Martyna Trzeciak i Patrycja Zimińska, uczestniczyły w konkursie organizowanym w ramach wychowania prozdrowotnego – Żyj zdrowo. Była to już XI edycja konkursu organizowanego przez Publiczne Gimnazjum w Starej Błotnicy. Dziewczęta zajęły I miejsce z wynikiem 33 pkt., pokonując rywali w konkurencjach sportowych, matematycznych, wiedzy o zdrowiu. Zrobiły również zabawkę z materiałów wtórnych – żyrafę, której wykonanie było częścią konkursu.        

 • II OTWARTY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ 2014

  27.05.2014

  27 maja  2014r na  Orliku  w  Starej Błotnicy odbyły się  II  Otwarte Zawody Piłki  Nożnej Młodzieży Szkół Podstawowych o  Puchar Wójta  Gminy Stara  Błotnica. Uczniowie  naszej szkoły godnie reprezentowali naszą  placówkę  i zarówno w  kategorii dziewcząt  jak i chłopców osiągnęli  bardzo  dobre  wyniki.

  Chłopcy  w  składzie:  M.Rychel, K.Dębski, A.Dębski, K.Prasek,  D.Walczak,  D.Woźniak, K.Moskwa i K.Zimiński. w doskonałym stylu wywalczyli pierwsze  miejsce pozostawiając za sobą  drużyny  z PSP  Kaszów,  Starej Błotnicy oraz  Siekluk. Na uwagę  zasługuje  fakt ,  że poziom  gry naszych uczniów jest na przestrzeni  całego  roku szkolnego bardzo  wysoki  (chłopcy we wszystkich  turniejach gminnych  oraz powiatowych plasowali się na pierwszych miejscach).

  Wyraźny progres nastąpił u dziewcząt ,  które  w  składzie :  K.Prasek,  P.Stolarczyk, Z.Olczak, A.Sułkowska, N.Kalbarczyk, A.Lipiec i B.Bednarczyk zdobyły  puchar plasując się na trzeciej pozycji będąc za drużynami PSP  Kaszów i Starej Błotnicy a wyprzedzając  PSP Siekluki. Oto końcowe wyniki:  Dziewczęta: PSP  Kaszów, St. Błotnica, St. Gózd, Siekluki. Chłopcy: PSP St.  Gózd,  Kaszów, St. Błotnica, Siekluki.  Mecze  kat  CHŁOPCY: Gózd-Siekluki(2:0), Gózd-Błotnica (2:0), Gózd- Kaszów(3:1). Kat DZIEWCZĘTA: Gózd-Siekluki(2:1), Gózd-Kaszów(0:2),  Gózd-Błotnica(0:2).

  Nagrodzeni indywidualnie  zawodnicy:  Adrian Bień(Błotnica), Maciej  Rychel(Gózd), Zuzanna  Gniadek(Błotnica),  Wiktoria  Stępniewska(Kaszów)

  Szerzej o zawodach w albumie fotograficznym:

   

 • Kocham Cię , Mamo!

  26.05.2014

  26 maja odbyło się w ZSG w Starym Goździe spotkanie dzieci z klas 0 – III  z mamami z okazji Dnia Matki.

  To wzruszające wyznanie stało się mottem programu przygotowanego przez najmłodszych dla ukochanych mam, które licznie zasiadły na widowni. To do wszystkich Mam pani dyrektor Anna Ziomek skierowała słowa uznania, szacunku. Podkreśliła, jak ogromną rolę odgrywają w życiu swoich pociech. Przypomniała też o święcie taty. Życzenia zdrowia, wdzięczności, pogody ducha i dumy, zadowolenia ze swoich dzieci  zostały wzbogacone popisami recytatorskimi, wokalnymi i tanecznymi. Każda z mam została obdarowana upominkiem, przygotowanym własnoręcznie przez córkę czy syna.

  Myślę, że wszyscy  powtórzyliśmy słowa wyznania swoim Mamom i dodaliśmy jeszcze: Dziękujemy!

 • Projekt edukacyjny pt. "ZABAWY POŁĄCZYŁY POKOLENIA"

  15.05.2014

  Zabawy połączyły pokolenia – projekt edukacyjny

  Zgodnie z rozporządzeniem  MEN z 2010 roku uczniowie klas gimnazjalnych mają obowiązek udziału w realizacji projektu edukacyjnego rozumianego jako zespołowe działanie mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu. W tym roku szkolnym młodzież klasy II wybrała temat: „Czas wolny dawniej i dziś”. Uczniowie pracowali w czterech grupach, a we wszystkich  działaniach wspierali ich nauczyciele – opiekunowie. By opracować ten ciekawy temat, wykorzystali różne metody i techniki. Przeprowadzili wywiady z dziadziusiami i babciami na temat zabaw ich dzieciństwa – efektem były krótkie filmy oraz zbiór wspomnień.  Przeprowadzili ankiety wśród dzieci, młodzieży i ich rodziców, w których pytali o sposoby spędzania wolnego czasu – ciekawie przedstawili ich wyniki.  Przygotowali także nietypowy poradnik; „Co zamiast Internetu” w formie szkolnego teleekspresu. Na żywo rozmawiali z jednym z dziadków, który demonstrował różne gry, oraz z chłopcami  trenującymi  piłkę nożną. Zorganizowali konkurs plastyczny dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej o tej tematyce. Wreszcie zaprezentowali zabawy kilku pokoleń -  nie zabrakło gry w kapsle, „chłopka”. Dziewczynki skakały na skakankach, w gumę, chłopcy  urządzali wyścigi z fajerami – trodynek.

  Projekt przyniósł wymierne korzyści – młodzież poznała i przypomniała dawne zabawy, miała okazję spędzić trochę czasu ze swoimi  bliskimi, poznać czasy ich dzieciństwa, ożywić  gry i zabawy. Uczniowie uświadomili sobie, że można świetnie się bawić wspólnie, na świeżym powietrzu, a niekoniecznie tkwić przed ekranami komputerów czy telewizorów. To był udany projekt, co potwierdziły oceny i opinie osób uczestniczących w jego prezentacji. Gratulujemy!

 • KONKURS PLASTYCZNY "WIERZĘ w SYNA BOŻEGO"

  09.05.2014

  Kuria Diecezji Radomskiej Wydział  Katechetyczny w Radomiu  zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych w roku  szkolnym  2013/2014 pt. „Wierzę w Syna Bożego”.

  Z 480  szkół z całej diecezji  wpłynęło  8500 prac. Do finału  zakwalifikowały się       30 uczniów, w tym  praca naszej uczennicy  z Zespołu  Szkół Gminnych w  Starym Goździe  z  kl. III WERONIKI WIĘCKOWSKIEJ.

  Uroczyste  wręczenie  dyplomów i wyróżnień dla uczniów szkół miało miejsce 9 maja  2014r.  w  Radomiu.  Laureatów  nagradzał  Jego  Ekselencja Ksiądz Biskup Ordynariusz HENRYK TOMASIK.

 • Akademia z okazji 3-go Maja

  08.05.2014

  8 maja 2014r. uczniowie naszej szkoły przedstawili program  słowno - muzyczny, w którym przypomnieli fakty związane z uchwaleniem Konstytucji 3-go Maja.  Zdjęcia z akademii  w  ALBUIMIE FOTOGRAFICZNYM.
   

 • "ŻYCIE NA NIBY" Jacek Musiatowicz

  08.05.2014

   

  8 maj 2014r. odbyło się zspotkanie klas gimnazjalnych z artystą Panem Jackiem  MUSIATOWICZEM. Jest on   zaangażowany w pracę profilaktyczną, gra po 8 i więcej koncertów tygodniowo. Program profilaktyczny autorstwa Jacka Musiatowicza pt. "Życie na niby", jest skierowany przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej i ponadimnazjalnej, podczas którego przestrzega młodzież przed zgubnymi wpływami używek. Gra również dla wychowanków zakładów poprawczych i karnych. Zdjęcia w albumie fotograficznym.

   

 • MIĘDZYPOWIATOWE ZAWODY PIŁKI NOŻNEJ PSP - RADOM 2014

  06.05.2014

  Na trzecim miejscu w grupie zakończyła swoją rywalizację drużyna chłopców szkoły  podstawowej we wtorek 06 maja 2014r  na boisku o  sztucznej  nawierzchni w PSP nr 18 w Radomiu. Tym samym chłopcy stracili  szansę dalszych  rozgrywek w Mazowieckich  Igrzyskach  M łodzieży Szkolnej. Uczniowie wystąpili w składzie: DĘBSKI ADAM, DĘBSKI KAMIL, POPIEL DOMINIK, PRASEK  KACPER, RYCHEL  MACIEJ, WALCZAK DAWID,  WIATRAK KACPER, WOŹNIAK  DAWID, ZIMIŃSKI KACPER oraz MOSKWA  KACPER Więcej w "albumie fotograficznym"

 • WSPANIAŁA IMPREZA

  29.04.2014

  We wtorek 29 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół Gminnych w Starym Goździe odbył się Gminny Turniej BEZPIECZEŃSTWA w RUCHU DROGOWYM. Do zawodów zameldował się komplet szkół z naszej gminy. Turniej obejmował  dwie części: teoretyczną (która jak się później okazało zadecydowała o późniejszej klasyfikacji) oraz część praktyczną. W pierwszej części turnieju uczniowie w ciągu 30min. musieli rozwiązać test z zasad o ruchu drogowym i ta część zadecydowała o końcowej  klasyfikacji ze względu na dużą  rozbieżność punktową uzyskaną przez uczniów. Najbardziej atrakcyjna część zawodów miała miejsce na wielofunkcyjnym  boisku szkolnym, gdzie uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w praktycznej jeździe na rowerze. Nad bezpieczeństwem oraz prawidłowością przeprowadzenia turnieju czuwali funkcionariusze KM Policji w Białobrzegach oraz nauczyciele ZSG w Starym Goździe. Końcowa klasyfikacjia w kat. szkół podstawowych: 1)PSP SIEKLUKI,  2)PSP KASZÓW, 3) PSP STARY GÓZD, 4) PSP STARA BŁOTNICA. Kategoria gimnazja: 1) PG STARA BŁOTNICA, 2) STARY GÓZD. Szkoły które zajęły pierwsze miejsca będą reprezentowały gminę na zawodach powiatowych w Białobrzegach. Uczniowie którzy  reprezentowali naszą szkołę: PSP - Dębski  Kamil, Dębski Adam, Rychel Maciej, Wiatrak  Bartłomiej. PG: Sułkowski Bartłomiej, Kołacz Bartłomiej, Kępka Sebastian. Zdjęcia z turnieju dostępne  w albumie fotograficznym.

 • EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014

  25.04.2014

  Od środy do piątku 23-25 kwietnia 2014r. gimnazjaliści ZSG w Starym Goździe pisali ogólnopolski test gimnazjalny dający im przepustkę do dalszego etapu kształcenia. Do egzaminu przystąpili wszyscy gimnazjaliści (klasa IIIA i IIIB). Zdjęcia dostępne w albumie fotograficznym.

strona: