oddziały

Wiadomości

 • ŻYWA LEKCJA HISTORII

  19.11.2015

    19 listopada w naszej szkole odbyła się lekcja historii, na którą z utęsknieniem czekali wszyscy uczniowie klas IV –VI oraz gimnazjaliści. Przybyli do nas niezwykli goście – średniowieczni rycerze.

  Panowie w strojach z epoki  przekonywali przybyłych na spotkanie, że bycie rycerzem nie jest wcale łatwe. Przypomniane zostały zasady jakimi prawdziwy rycerz powinien się kierować. Mówiono o honorze, walce, poświęceniu, obronie Ojczyzny oraz ukochanej kobiety.

    Rycerze prezentowali różne modele broni, objaśniali jej przeznaczenie oraz pokazywali sposób posługiwania się nią. Nie zabrakło również śmiałków wśród naszych uczniów, którzy chcieli spróbować rycerskiego rzemiosła. Jeden z gimnazjalistów przeszedł szybki kurs bycia rycerzem, oczywiście najpierw musiał sprawdzić się w roli pazia i giermka. Niektórzy chcąc udowodnić swą siłę, próbowali podnieść ciężki miecz. Jednakże nie było to takie proste jak im się wydawało. Zadanie wykonała tylko dziewczynka z klasy VI, pokonując tym samym swoich kolegów.  Chcąc ratować męski honor i walczyć o jej względy, jeden z kolegów pokonał przybyłego rycerza i udowodnił, że w naszej szkole są również waleczni, współcześni rycerze.

    Uczniowie mieli także okazję obejrzeć i poczuć na własnej skórze jak karano średniowiecznych przestępców. Pozwolili się zakuć w dyby i z pokorą czekali na „zasłużoną” karę.  Emocji przysporzyła również możliwość porozmawiania z rycerzami oraz dokładnego obejrzenia zbroi oraz wszystkich zgromadzonych rodzajów broni.

  Ta lekcja historii z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

 • IX EDYCJIA GMINNEGO TURNIEJU SZACHOWO – WARCABOWEGO W STAREJ BŁOTNICY

  18.11.2015

  W środę 28 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach szachowo-warcabowych,

  które miały miejsce Gminnym Ośrodku Kultury w Starej Błotnicy. Oto końcowe wyniki turnieju.

               
               
               
               

  KATEGORIA - SZKOŁA PODSTAWOWA

               

  WARCABY

   

  SZACHY

               

  M-ce

  IMIĘ, NAZWISKO

  SZKOŁA

   

  M-ce

  IMIĘ, NAZWISKO

  SZKOŁA

  1.

  Wiatrak Michał

  St. GÓZD

   

  1.

  Sułkowski Adam

  St. GÓZD

  2.

  Walczak Karol

  St. GÓZD

   

  2.

  Stępień Miłosz

  St. GÓZD

  3.

  Stępień Sebastian

  St. SIEKLUKI

   

  3.

  Zych Ernest

  St. BŁOTNICA

               
               
               
               
               
               
               

  KATEGORIA - GIMNAZJUM

               

  WARCABY

   

  SZACHY

               

  M-ce

  IMIĘ, NAZWISKO

  SZKOŁA

   

  M-ce

  IMIĘ, NAZWISKO

  SZKOŁA

  1.

  Sułkowski Bartłomiej

  St. GÓZD

   

  1.

  Stępień Patryk

  St. BŁOTNICA

  2.

  Stępień Anna

  St. BŁOTNICA

   

  2.

  Jurczak Mateusz

  St. BŁOTNICA

  3.

  Jastrzębski Kewin

  St. BŁOTNICA

   

  3.

  Moskwa Hubert

  St. GÓZD

               
               
 • 97 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  10.11.2015

  „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co Ojczyste” te słowa Jana Pawła II stały się hasłem do tegorocznego świętowania obchodów odzyskania niepodległości.

   

   10 listopada 2015 roku uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w akademii z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Spotkanie miało miejsce w szkolnej sali gimnastycznej, w tym dniu wyjątkowo odmienionej. Zebrani ujrzeli przed sobą mogiłę Nieznanego Żołnierza, polny biały krzyż oraz wszechobecne kwiaty białe i czerwone nawiązujące do kolorów flagi polskiej.

  Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Anny Ziomek, która wprowadziła wszystkich zebranych w odświętny, podniosły nastrój.

  Wytęp podzielono na dwie części. Pierwsza z nich, dotyczyła wydarzeń historycznych związanych z zaborami, przerywana była śpiewem polskich pieśni patriotycznych oraz grą na akordeonie. Oczom widzów ukazały się sceny dramowe nawiązujące do agresji państw ościennych na Polskę, które nałożyły na nią „symboliczny” łańcuch niewoli. Pojawił się także żołnierz oraz żegnająca go dziewczyna, która błogosławiła ukochanego na wojenne trudy. Finalnym akcentem pierwszej części było zerwanie kajdan oraz złożenie zniczy przy mogile Nieznanego Żołnierza. W ten sposób uczniowie uczcili pamięć o tych, którzy oddali życie za to, byśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.

  Druga część akademii została rozpoczęta przez dzieci z Punktu Przedszkolnego „Krasnoludek”. Najmłodsi zaprezentowali wiersze wyrażające radość z odzyskania nieodległości oraz zaśpiewali wesołą piosenkę, którą przekonali wszystkich, że są „Polką i Polakiem”. W tym duchu, radości i optymizmu, przebiegła pozostała część akademii. Uczniowie wyrazili współczesnymi wierszami radość z życia w wolnej Polsce oraz nadzieje, że pamięć o ofiarach poległych w obronie Ojczyzny  nigdy nie zniknie.

  Występ spotkał się z uznaniem Pani Dyrektor Anny Ziomek, zaproszonych gości Pana Sylwestra Korgula, Pana Leszka Szczepanowskiego oraz Pana Mirosława Barszcza, wszystkich nauczycieli i pracowników Szkoły oraz uczniów.

 • BRAWO CHŁOPCY !!!

  21.10.2015

  Doskonale spisała się ekipa naszych chłopców z Publicznego Gimnazjum  w Starym Goździe podczas POWIATOWYCH ZAWODÓW PIŁKI NOŻNEJ, które jak co roku odbyły się na stadionie Orlika w Białobrzegach. Podczas padającego deszczu oraz przejmującego chłodu chłopcy skutecznie rywalizowali z innymi szkołami plasując się ostatecznie na drugim miejscu tuż za gospodarzami turnieju Białobrzegami, ulegając im nieznaczni w meczu finałowym 0:1. W przeważającej części reprezentacja gimnazjum składała się z uczniów drugiej klasy, co stanowi dobrą prognozę na lata następne. Na uwagę zasługuje fakt , że najlepszym bramkarz turnieju został zawodnik naszej reprezentacji : KACPER PRASEK. Oto końcowe wyniki turnieju: 1)BIAŁOBRZEGI, 2) STARY GÓZD, 3)ADAMÓW, 4) ROGOLIN, MIEJSCA 5-7)WYŚMIERZYCE, 7-mka BIAŁOBRZEGI, STARA BŁOTNICA.

  W składzie reprezentacji wystąpili: KACPER PRASEK, HUBERT MOSKWA, ADAM DĘBSKI, KAMIL DĘBSKI, MACIEJ RYCHEL, KACPER ZIMIŃSKI, KACPER MOSKWA, DOMINIK PRAŻNOWSKI, DOMINIK SĄPOROWSKI, DAWID WOŹNIAK. Zdjęcia z turnieju w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  20.10.2015

  20 października odbyła się uroczystość „PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”.

  To szczególnie ważne wydarzenie dla dzieci z oddziałów przedszkolnych
  0a i 0b i ich rodziców. Dzieci z wielką niecierpliwością a zarazem ciekawością oczekiwały na ten ważny dla nich dzień. Pod czujnym okiem swoich pań przygotowywały się na to szczególne święto. Przedszkolaki w odświętnych strojach śpiewały, recytowały, zmieniając się w prawdziwych artystów, a tym samym prezentując umiejętności nabyte w oddziale  przedszkolnym. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor zaczarowanym ołówkiem pasowała wszystkie dzieci na "przedszkolaków starszaków".

  Dzieci otrzymały dyplom upamiętniający to wielkie święto

  „Pasowanie na przedszkolaka”. Uroczystość przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze, zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich przedszkolaków i gości.

 • DYSKOTEKA

  15.10.2015

  W dniu 15 października SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZSG w Starym Goździe zorganizował szkolną dyskotękę z okazji "Dnia Chłopaka". Nowością okazał się wspólny w niej udział uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Szkolna integracja uczniów wypadła wzorcowo - wszyscy doskonale się bawili aż do godziny 19:30. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w zabawie. Serdeczne podziękowania należą się również rodzicom oraz nauczycielom, którzy pilnowali porządku na imprezie. Do zobaczenia na kolejnej dyskotece na którą już teraz zaprasza Samorząd Uczniowski ZSG w Starym Goździe. Zdjęcia z imprezy w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY,

 • "Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny". Z okazji Dnia Nauczyciela składamy serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego,   aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.              

  Rodzice i uczniowie ZSG w Starym Goździe

 • UWAGA - POŻAR

  Alarm - pożar !!!

  7 października o godzinie 11:16 w ZSG w Starym Goździe rozległ się charakterystyczny dźwięk alarmu oznajmiający ewakuację z budynku szkoły. Wszystkie klasy w doskonale zorganizowanym szyku udały się na miejsce zbiórki, którym było wielofunkcyjne boisko szkolne. Należy zaznaczyć, że ewakuacja przebiegła niezwykle szybko, a do jej przeprowadzenia wystarczyło jedynie          5 minut. Po zdanym raporcie głównego koordynatora z jej przeprowadzenia do dyrekcji szkoły ANNY ZIOMEK cała szkoła udała się na salę gimnastyczną. W tradycję naszej szkoły powoli wpisują się szkolne apele, na których dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły mają możliwość wypowiedzenia się na temat funkcjonowania naszej placówki. Po podziękowaniu dyrekcji za wzorcowe przeprowadzenie ewakuacji zaprezentowany został nowy Samorząd Uczniowski naszej szkoły w skład którego wchodzą: Martyna Łakomiec, Maria Szymanowicz oraz Weronika Kalbarczyk. Opiekunami samorządu zostali: Pan MARIUSZ BARSZCZ  oraz PIOTR ZAREMBA. Zdjęcia z wydarzeń dnia w „ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM”

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/16

        W nietypowej scenerii wielofunkcyjnego boiska sportowego miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego 2015-2016 w Zespole Szkół Gminnych w Starym Goździe. Wszystkich przybyłych gości, uczniów, rodziców i nauczycieli oraz pracowników serdecznie powitała Pani Dyrektor ANNA ZIOMEK. Szczególnie ciepło przywitała przedszkolaków pierszoklasistów, dla których jest to przecież niezwykle ważne wydarzenie, prosząc wszystkich nauczycieli i starszych kolegów o wsparcie w tych pierwszych chwilach w murach naszej szkoły. Podczas uroczystości miała również miejsce ceremonia wręczenia stypendiów naukowych ufundowanych przez Wójta Gminy  Stara Błotnica dla najlepszych uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W jego imieniu nagrody wręczył Pan Sekretarz Gminy SYLWESTER KORGUL. Nowy rok szkolny to nowe zmiany, nie tylko w postaci nowo wyremontowanych łazienek ale rónież w gronie pedagogicznym. Pracę w naszej szkole rozpoczeli: Panie Anna Nobis (jęz. polski), Marta Siudzińska (jęz. niemiecki) oraz Panowie: ks. Kamil Kowalski (religia), Mariusz Barszcz (wych. fiz.). Szczegóły imprezy, jak zwykle w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół Gminnych w Starym Goździe rozpocznie się  01 września 2015 r.o godz. 9:00, mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Józefa Robotnika w Starym Goździe.

  O godz. 10 rozpocznie się Uroczystość Inauguracji Roku Szkolnego 2015/2016 na boisku szkolnym ZSG w Starym Goździe. Po uroczystości około godz. 10:30 spotkanie uczniów z wychowawcami klas.

  HARMONOGRAM  AUTOBUSU SZKOLNEGO

  PRZYJAZD:

  Grodzisko- Trąbki –  godz. 8:20

  Kadłubek Nowy pod lasem –  godz. 8:30

  Kadłubek Nowy wieś –  godz. 8:40

  Kadłubek Stary – godz. 8:45

  Stare Żdżary – godz. 8:50

  ODJAZD:  po zakończeniu uroczystości w szkole około godz. 11:00

   

   

 • Pani dyrektor Anna Ziomek BELFREM ROKU 2014/15 w powiecie białobrzeskim

 • MIĘDZYPOWIATOWE ZAWODY TENISA STOŁOWEGO PSP i PG 2015

  W kwietniu 2015r zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum Zespołu Szkół Gminnych w Starym Goździe reprezentowali naszą gminę a także powiat na zawodach międzypowiatowych, które dla PSP odbyły się w Jedlińsku zaś dla gimnazjum po raz pierwszy były w Głowaczowie. O wysoki poziomie uczestników całego regionu radomskiego przekonali się nasi uczniowie w grupowych rywalizacjach z których nie udało im się zakwalifikować do dalszych pojedynków. Na zawodach reprezentowali nas: PSP - BARBARA BEDNARCZYK, NIKOLA KALBARCZYK, MATEUSZ KĘPKA, KACPER MOSKWA, BARTŁOMIEJ MAJCHER. PG - KLAUDIA STARZYŃSKA, EWA WOŹNIAK, BARTŁOMIEJ SUŁKOWSKI, ADAM DĘBSKI. Zdjęcia z zawodów w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

 • XV TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO o PUCHAR WÓJTA GMINY STARA BŁOTNICA

  15.03.2015

  Zespół Szkół Gminnych w Starym Goździe jest organizatorem jubileuszowej piętnastej edycji Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i mieszkańców naszej gminy.

  Patronat nad imprezą sprawuje Wójt Gminy Stara Błotnica,  Zespół Szkół Gminnych w Starym Goździe oraz Uczniowski Klub Sportowy „TYMIANKA”.

  Dzięki władzą gminy oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pozyskaliśmy fundusze z przeznaczeniem na: puchary, medale, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe dla laureatów pierwszych trzech miejsc poszczególnych kategorii wiekowych rywalizujących w zawodach sportowych.

  Celem turnieju jest krzewienie kultury fizycznej oraz popularyzacja tenisa stołowego w gminie i wydaje się, że założony przez nas cel został osiągnięty.

  XV Turniej Tenisa Stołowego odbył się 15 marca 2015r. wzięło w nim udział wielu zawodników i zawodniczek rywalizujących w dziesięciu kategoriach wiekowych z terenu naszej gminy w łącznej ilości 94 zawodników.

  Oto laureaci wszystkich kategorii XIII Turnieju w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Stara Błotnica.

   

  Młodzik chłopcy (9 zawodników)

  1. SUŁKOWSKI ADAM
  2. KACPRZAK KACPER
  3. WIATRAK MICHAŁ

  Kadet chłopcy (11 zawodników)

  1. MOSKWA KACPER
  2. MAJCHER BARTŁOMIEJ
  3. KĘPKA MATEUSZ

  Kadet dziewczęta(4 zawodniczki)

  1. LIPIEC ALEKSANDRA
  2. BEDNARCZYK BARBARA
  3. KALBARCZYK NIKOLA

  Junior chłopcy (20 zawodników)

  1. SUŁKOWSKI BARTŁOMIEJ
  2. KĘPKA DOMINIK
  3. DĘBSKI ADAM

  Junior dziewczęta(6 zawodniczek)

  1. SZYMAŃSKA MAGDA
  2. STARZYŃSKA KLAUDIA
  3. KOWALCZYK PAULINA

  Senior chłopcy (27 zawodników)

  1. BARSZCZ MARIUSZ
  2. SKOWROŃSKI GRZEGORZ
  3. KĘPKA PATRYK

  Senior dziewczęta(7 zawodniczek)

  1. STARZYŃSKA EWELINA
  2. TRZECIAK MARTYNA
  3. ROGOLIŃSKA MARLENA

  Oldboys i Samorządowcy panowie

  (8 zawodników)

  1. MROZIŃSKI ROBERT
  2. WÓJCIK ŁUKASZ
  3. KALBARCZYK MAREK

  Oldboys i Samorządowcy panie

  (3 zawodniczki)

  1. SĄPOROWSKA AGNIESZKA
  2. RYCHEL MAŁGORZATA
  3. PRASEK ANNA

   

  Nad prawidłowością rozstawień i przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele ZSG Stary Gózd w osobach: Pana Piotra Zaremby (sędzia główny) oraz Pań Joanny Wiśniewskiej, Katarzyny Jakubowskiej, Agnieszki Suś oraz Magdy Jeżak.

           Zdjęcia z turnieju w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY"

              Redagował: Piotr Zaremba - sędzia główny turnieju

   

 • JUBILEUSZOWY XV TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO o PUCHAR WÓJTA GMINY STARA BŁOTNICA

  Już wkrótce 15 marca 2015r. w naszej szkole odbędzie się jubileuszowy 15 turniej tenisa stołowego. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału we wspaniałej gminnej imprezie obejmującej dziesięć kategori wiekowych, na miejscu dostępny bufet organizowany przez rodziców a dla wszystkich zwycięzców atrakcyjne nagrody medale i dyplomy oraz puchar wójta gminy za pierwsze miejsce. Więcej informacji o turnieju w zakładce "Zawody sportowe".Ze sportowym pozdrowieniem - do zobaczenia w niedziele w Starym Goździe.

 • POWIATOWE ZAWODY TENISA STOŁOWEGO PSP i PG 2015

  04.03.2015

  4 i 5 marca 2015r. w naszej szkole odbyły się drużynowe zawody tenisa stołowego szkół podstawowych i gimnazjalnych. We wszystkich kategoriach i typach szkół w czołówce znajdowali się nasi reprezentanci zdobywający tym samym kwalifikację do zawodów międzypowiatowych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. PSP reprezentowali, dziewczęta: Lipiec Aleksandra i Kalbarczyk Nikola, chłopcy: Moskwa Kacper i Mateusz Kępka. PG dziewczęta: Klaudia Starzyńska i Ewa Woźniak, chłopcy: Sułkowski Bartłomiej, Kalbarczyk Kuba i Gryza Damian. Oto wyniki końcowej klasyfikacji:

  PSP dziewczęta: 1) PSP Promna, 2) PSP St. Gózd, 3) PSP Kaszów, 4) PSP Bukówno, 5) PSP Czarnocin.

  PSP chłopcy: 1) PSP St. Gózd, 2) PSP Promna, 3) PSP Bukówno, 4) PSP Siekluki, 5) PSP Olkowice, 6) PSP Czarnocin.

  PG dziewczęta: 1) PG St. Błotnica, 2) PG St. Gózd, 3) PG Stromiec, 4) PG Rogolin, 5) PG Adamów.

  PG chłopcy: 1) PG Stromiec, 2) PG St. Gózd, 3) PG St. Błotnica, 4) PG Rogolin, 5) PG Adamów.

  Relacja z imprez w albumie fotograficznym.


   

 • Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt PSP

  16.02.2015

  Bardzo dobry występ zanotowały dziewczęta ze szkoły podstawowej Zespołu Szkół Gminnych w Starym Goździe, które w składzie: W. Poziomecka, B. Bednarczyk, A. Lipiec, N. Kalbarczyk, E. Korzeniowska, M. Marciniak, Z. Szatan, W. Kazana, rezerwa: W. Moskwa, P. Górka, M. Dyziak uplasowały się na drugim miejscu w powiecie białobrzeskim. Nasze wicemistrzynie powiatu nieznacznie przegrały z zespołem PSP Sucha po tie-breaku 12:15. Zdjęcia z turnieju w albumie fotograficznym.

 • POWIATOWE ZAWODY PIŁKI SIATKOWEJ PG dzw. i chł.

  10.02.2015

  10 lutego jak co roku w hali sportowej w Białobrzegach odbył się Turniej Piłki Siatkowej Gimnazjów z cyklu Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na starcie turnieju zameldowały się niemalże wszystkie gimnazja zpowiatu białobrzeskiego. Reprezentacja chłopców naszej szkoły zajęła IV miejsce, dziewczyny zaś uplasowały sięnamiejscu V. Należy jednocześnie dodać, że drużyny tych dwóch kategorii były stworzone z II klas gimnazjów, co z pewnym optymizmem daje nadzieje na przyszłoroczną rywalizacjie sportową. Relacja z turnieju w "ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM".

 • GMINNE ZAWODY MINI PIŁKI KOSZYKOWEJ PSP DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

  03.02.2015

  We wtorek w ZSG w Starej Błotnicy odbył się Gminny Turniej Mini Piłki Koszykowej w którym uczestniczyły reprezentacje dziewcząt i chłopców szkoły podstawowej ZSG w Starym Goździe. Bezkonkurencyjni w tej imprezie okazali się chłopcy,którzy wyraźnie górowali nad drużynami z Sieklukoraz Starej Błotnicy. Wyrównany charakter przybrała walka w kategorii dziewcząt, gdzie dziewczyny z naszej szkoły nieznacznie (jednym koszem) przegrały rywalizacje z Sieklukami, a w drugim spotkaniu pokonały zespół ze Starej Błotnicy. Relacja z turnieju w zdjęciach w "ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM".
   

 • "Z PODWÓRKA NA STADION" - PUCHAR TYMBARK 2014

  04.12.2014

  Po raz pierwszy uczniowie klas IV i V naszej szkoły brali udział w rywalizacji w ogólnopolskim turnieju piłkarskim pt. "Z podwórka na stadion" w hali sportowej w Biłobrzegach. W licznie obsadzonej turnieju (uczestniczyło w niej sześć zespołów) chłopcy z naszej szkoły uplasowali się na bardzo dobrym trzecim miejscu. Zdjęcia z zawodów w zakładce ALBUMFOTOGRAFICZNY.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKÓŁ GMINNYCH W STARYM GOŹDZIE
  STARY GÓZD 90
  26-806 STARA BŁOTNICA
 • (48) 6198005
  fax: 6198005

Galeria zdjęć