oddziały

Wiadomości

 • XVI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY STARA BŁOTNICA

  28.02.2016

  Wójt Gminy Stara Błotnica, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starej Błotnicy, Zespół Szkół Gminnych w Starym Goździe, Uczniowski Klub Sportowy „Tymianka” w Starym Goździe już po raz szesnasty mają zaszczyt zaprosić mieszkańców naszej gminy na coroczny GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO o PUCHAR WÓJTA GMINY 2016.

  Jednocześnie przypominamy, że wszyscy chętni startują w następujących kategoriach wiekowych:

  • Młodzik – osoba urodzona po 2005r. i młodsi (klasy I – IV szkół podstawowych),
  • Kadet – osoba urodzona w latach 2004. do 2003r (klasy V - VI szk. podstawowych.),
  • Junior – osoba urodzona w latach 2002r. do 2000r. (I-III szk. gimnazjalne),
  • Senior – osoba urodzona w latach 1999r. do 1979r.
  • Oldboys i Samorządowcy – osoby urodzone w 1978r. i starsi, pracownicy i radni gminy, pracownicy szkół gminnych.

   

  Nagrody:

  • Za miejsca I dla wszystkich kategorii wiekowych dziewcząt i chłopców – puchary,
  • Za miejsca I – III – wszystkich kategorii medale i upominki rzeczowe,
  • Za miejsca I – III – pamiątkowe dyplomy.
 • APEL PODSUMOWYWUJĄCY SEMESTR

  29.01.2016

  W piątek w sali gimnastycznej ZSG w Starym Goździe odbył się uroczysty apel podsumowywujący semestr pierwszy roku szkolnego 2015/16 na którym pani dyrektor ANNA ZIOMEK serdecznie podziękowała wszystkim uczniom naszej szkoły za naukę i pracę na rzecz szkoły w pierwszym semestrze. Najlepsi otrzymali nie tylko gratulacje z ust dyrekcji, ale również słodkie łakocie Wyniki klasyfikacji uczniów wyróżniający się w nauce i zachowaniu wszystkich etapów kształcenia zawierają poniższe tabele, zaś zdjęcia z apelu dostępne są w zakładce 'ALBUM FOTOGRAFICZNY".  

  Klasy  I – III szkoły podstawowej

  Klasa IA

  Klasa IB

  Klasa IIA

  Klasa IIB

  Klasa III

  1. Sobieraj Adrian
  1. Krawczyk Adam
  1. Dudzińska Aneta
  1. Aneta Michalak
  1. Gryza Magdalena
  1. Sochaczewski Miłosz
  1. Zarychta Sebastian
  1. Kujawiak Bartłomiej
  1. Gabriela Wziątek
  1. Karolak Kamila
  1. Spólna Adrianna
  1. Skrzypek Patrycja
  1. Marciniak Patrycja
  1. Nikola Krawczyk
  1. Karolak Wioletta
  1. Zalewska Natalia
  1. Zarychta Bartłomiej
  1. Krawczyk Natalia
  1. Marta Górska
  1. Maj Julia
  1. Chodacka Oliwia
  1. Zimiński Filip
  1. Kowalczyk Luiza
  1. Anita Skrzypek
  1. Obrębska Roksana

   

  1. Zieliński Tomasz
  1. Szyderska Alicja
  1. Klaudia Gaczyńska
  1. Pańczak Julia

   

  1. Jeżak Wojciech
  1. Szymańska Zuzanna
  1. Zofia Jurczak
  1. Popiel Zofia

   

  1. Wziątek Antoni
  1. Szymanowicz Dominika
  1. Zuzanna Kowalczyk
  1. Prasek Kinga

   

  1. Kalbarczyk Krystian

   

  1. Wojciech Kalbarczyk
  1. Sochaczewska Olga

   

   

   

   

  1. Więckowska Aleksandra

   

   

   

   

  1. Woźniak Dominika

   

   

   

   

  1. Zalewska Agata

   

  Klasy IV - VI

  Średnia ocen za I półrocze roku szkolnego 2015/2016 wynosi:

  • w szkole podstawowej w klasach IV – VI –  3,94
  • w gimnazjum – 3,26 

  Najlepsze wyniki nauczania odnotowano w klasie IV szkoły podstawowej i klasie III gimnazjum

  Etap edukacyjny

  szkoła podstawowa

  gimnazjum

  klasa

  IV

  V

  VI

  I

  II

  III

  średnia ocen

  4,23

  3,89

  3,69

  3,16

  3,21

  3,41

   

  Uczniowie z najwyższą średnią ocen to:

  • w szkole podstawowej – Jakub Pańczak – średnia ocen 5,18,
  • w gimnazjum – Weronika Kalbarczyk – średnia ocen 4,79

  Uczniowie z najwyższą średnią w poszczególnych klasach szkoły podstawowej:

  klasa

  imię i nazwisko ucznia

  średnia ocen

  ocena zachowania

  IV

  1. Nadgrodkiewicz Mikołaj

  5,0

  wzorowe

  1. Sąporowski Szymon

  5,0

  wzorowe

  1. Świniarska Maja

  5,0

  wzorowe

  V

  1. Jurczak Aleksandra

  5,0

  wzorowe

  1. Nadgrodkiewicz Kacper

  4,82

  wzorowe

  1. Sobieraj Wiktoria

  4,82

  wzorowe

  1. Górski Kacper

  4,82

  wzorowe

  1. Więckowska Weronika

  4,82

  wzorowe

  VI

  1. Pańczak Jakub

  5,18

  wzorowe

  1. Biskup Katarzyna

  5,09

  wzorowe

   

  KLASY I – III gimnazjum

  Klasa

  Imię i nazwisko ucznia

  Średnia ocen

  Ocena zachowania

  I

  -

  -

  -

  II

  Kalbarczyk Weronika

  4,79

  wzorowe

  III

  -

  -

  -

   

   

  W I półroczu 18 uczniów z klas szkoły podstawowej oraz 8 uczniów z gimnazjum legitymuje się 100% frekwencją (Łącznie 26 uczniów).

   

   

   

   

 • Dzień babci i dziadka 2016

  21.01.2016

  W czwartek 21 stycznia 2016r. uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego uroczyście zaprezentowali się podczas corocznej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pod kierownictwem swoich wychowawców zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. O słodki poczęstunek dla wszystkich zadbali rodzice. Zdjęcia z imprezy w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM.

 • KOLĘDA PO ANGIELSKU

  18.01.2016

  Dnia 18.01.2016. odbył się IX Powiatowy Festiwal Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych w Języku Angielskim w Białobrzegach. Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe: szkoły podstawowe 4-6, szkoły gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne.Każdy uczestnik przybył wraz z opiekunem. Do konkursu przystąpił uczeń naszej szkoły - Jakub Pańczak (klasa VI). Zaśpiewał kolędę "Silent night" (Cicha noc). Pomimo wysokiego poziomu oraz dużej konkurencji zajął I miejsce. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • BAL WOLONTARIUSZA

  16.01.2016

  16 stycznia 2016 roku odbył się XVI Bal Wolontariusza, w którym wzięły udział uczennice klasy II i III gimnazjum naszej szkoły. W tym roku bal odbywał się w PG nr 6 w Radomiu przy ulicy Sadkowskiej. Wolontariusze mieli możliwość uczestnictwa w dobrej zabawie, integracji z członkami innych klubów, zapoznania się, rozmowy i wymiany doświadczeń. Kluby wzięły udział w konkursie na najładniejszy kotylion.

 • Jasełka w ZOL Jaśmin

  22.12.2015

  Czas Bożego Narodzenia to okres miłości, pokoju i pojednania. To czas, w którym nikt nie powinien czuć się samotny i opuszczony. 

  22 grudnia uczniowie naszej Szkoły nie zapomnieli również o podopiecznych ZOL  „JAŚMIN” w Starym Goździe. Udali się więc do nich wraz z nauczycielami, by przypomnieć historię narodzenia Bożej Dzieciny i zaprezentować świąteczne jasełka. Wspólnie śpiewano kolędy i pastorałki.

  Mieszkańcy ZOL byli bardzo szczęśliwi, że młodzi ludzie pamiętają o osobach starszych i opuszczonych. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój. Wzruszeniom i łzom nie było końca!

 • JASEŁKA 2015

  21.12.2015

  „MALEŃKA MIŁOŚĆ ZBAWI ŚWIAT…”

  Boże Narodzenie to święta, na które czekają wszyscy – zarówno dzieci jak i dorośli. Nie mogło więc zabraknąć uroczystych obchodów tego święta w naszej szkole. 21 grudnia 2015 roku odbyły się jasełka z udziałem przedstawicieli wszystkich klas.

   Tegoroczne przedstawienie podzielone zostało na 5 aktów. Każdy z nich przyniósł widzom wiele okazji do uśmiechu. Na scenie zobaczyliśmy wesołe aniołki, pobożnych pastuszków sprzeczających się z trzema mędrcami o pierwsze miejsce w wyścigu do betlejemskiej stajenki, Heroda i ciekawską Jagnę, hetmana, który nawraca się i zamierza strzec Dzieciątka, Józefa i Maryję zatroskanych o losy Jezuska oraz gromadkę diabłów i diablątek, które przygotowują Herodowi miejsce w gorącym kotle, nie zabrakło również przerażającej śmierci oraz narratorów, którzy przybliżali nam realia tamtych dni.

    Świąteczny nastrój podkreślały piękne dekoracje, kolędy i pastorałki, które śpiewane były przez szkolny chór w akompaniamencie gitar, fletów oraz akordeonu, na których to zagrali również nasi szkolni artyści.

    Aktorzy i muzycy szkolni oraz nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości spotkali się z niezwykłym uznaniem zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły oraz pozostałych uczniów. Zostali nagrodzeni wieloma ciepłymi słowami oraz gromkimi brawami.

    Po przedstawieniu i złożeniu życzeń przez Panią Dyrektor Annę Ziomek, Księdza Janusza Kurka oraz Pana Wójta Marcina Kozdracha uczniowie wraz z nauczycielami udali się do swoich sal, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Następnie zaproszeni goście oraz uczniowie klasy III gimnazjum zasiedli przy wspólnym wigilijnym stole, by dalej świętować Boże Narodzenie i wspólnie kolędować.

 • ŚWIĄTECZNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

  07.12.2015

  Aniołki - warsztaty artystyczne

   

  Dnia 07.12.2015r. w związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się warsztaty artystyczne, które poprowadziła pani Oliwia Woźniak.

  W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy III gimnazjum, którzy byli doskonale przygotowani na zajęcia. Uczniowie zaopatrzeni we wszystkie potrzebne materiały i przybory krok po kroku z dużym zaangażowaniem i skupieniem wykonywali polecenia prowadzącej. Pod bacznym okiem pani Oliwii własnoręcznie wykonali aniołki z masy solnej. Tego rodzaju zajęcia bardzo podobały się naszym gimnazjalistom, gdyż mogli rozwijać swojej zdolności manualne, ale także poczuć magię nadchodzących Świąt!!!

  Zdjęcia z warsztatów dostępne w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY"

 • I MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

  11.12.2015

  Zakończyła się I edycja Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego ZSG w Starym Goździe. Emocji podczas gier singlowych nie było końca. Były łzy rozpaczy po przegranych pojedynkach, lecz zdecydowanie częściej na twarzach uczestników widniał uśmiech. Turniej to zarazem sprawdzian umiejętności uczniów przed większymi imprezami sportowymi corocznie organizowanymi w naszej szkole takich jak: Puchar Wójta w Tenisie Stołowym oraz Powiatowymi Zawodami Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów. Tenis Stołowy to dyscyplina sportowa w której uczniowie z dużymi sukcesami reprezentują naszą gminę oraz powiat w rywalizacji międzyszkolnej. Od kilkunastu lat jesteśmy zarazem organizatorami międzyszkolnych zawodów powiatowych dla szkół podstawowych i gimnazjalnych i rokrocznie we wszystkich kategoriach wiekowych reprezentujemy naszą szkołę na zawodach międzypowiatowych.

  Klasyfikacja końcowa  I Turnieju Mikołajkowego w Tenisa Stołowego

   

  SZKOŁA PODSTAWOWA (klasy IV-VI)

  Kategoria – CHŁOPCY:

  1 m-ce: Mateusz Kępka

  2 m-ce: Michał Wiatrak

  3 m-ce: Kacper Krawczyk

  4 m-ce: Filip Wójcik

  5 m-ce: Adam Sułkowski

  6 m-ce: Karol Walczak

  7 m-ce: Miłosz Moskwa

  8 m-ce: Kacper Kacprzak

  9-12 m-ce: Krystian Prażnowski; Patryk Wągrodzki; Damian Górka; Krystian Romanowski

  13-14 m-ce: Adrian Jesionek; Dominik Makulski

  Kategoria – DZIEWCZĘTA:

  1 m-ce: Magdalena Dyziak

  2 m-ce: Wiktoria Świniarska

  3 m-ce: Katarzyna Biskup

  4 m-ce: Natalia Bolek

  5 m-ce: Roksana Zalewska

  6 m-ce: Iga Prasek

  7 m-ce: Alicja Motyka

  8 m-ce: Katarzyna Prasek

   

  GIMNAZJUM (klasy I-III)

  Kategoria – CHŁOPCY:

  1 m-ce: Damian Gryza

  2 m-ce: Dominik Popiel

  3 m-ce: Patryk Stępień

  4 m-ce: Kamil Dębski

  5 m-ce: Kuba Kujawiak

  6 m-ce: Maciej Rychel

  7 m-ce: Adam Dębski

  8 m-ce: Bartłomiej Majcher

  9-12 m-ce: Kacper Zimiński; Jakub Kalbarczyk; Jakub Bolek; Kacper Moskwa

  13-14 m-ce: Konrad Walczak; Dominik Sąporowski

  15-18 m-ce: Piotr Lipiec; Dominik Jurczak; Kacper Prasek; Dominik Prażnowski

  Kategoria – DZIEWCZĘTA:

  1 m-ce: Aleksandra Lipiec

  2 m-ce: Klaudia Starzyńska

  3 m-ce: Weronika Kalbarczyk

  4 m-ce: Ewa Woźniak

  5 m-ce: Klaudia Prasek

  6 m-ce: Barbara Bednarczyk

  7 m-ce: Nikola Kalbarczyk

  8 m-ce: Aleksandra Kołacz

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

  04.12.2015

  4 grudnia 2015 r. odbyła się uroczysta Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, w której uczestniczyły uczennice z naszej szkoły. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, a zorganizowana była przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka". W programie zawarta była prezentacja pracy wolontariuszy za ostatni rok, rozstrzygnięcie konkursu na Wolontariusza Roku i Klub Roku, reportaż o wolontariacie systematycznym. Na koniec mieliśmy okazję wysłuchać i obejrzeć występ młodzieżowej Orkiestry Dętej z Jedlni Letnisko "Boni Angeli". Za pracę i zaangażowanie kluby otrzymały podziękowania złożone na ręce opiekunów. Gala była okazją do podsumowania oraz integracji zaangażowanej w wolontariat młodzieży. 

 • ANDRZEJKI 2015

  25.11.2015

  Wspaniały nastrój towarzyszył uczestnikom dyskoteki andrzejkowj w ZSG w Starym Goździe. Wspólnie razem bawili się uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Większość klas miała w swoich salach poczęstunek połączony z tradycyjnymi wróżbami andrzejkowymi, ale finałem naszej imprezy stał się festiwal muzyki KARAOKE w którym uczestniczyły reprezentacje wszystkich klas szkoły. Fantastyczna zabawa połączona z doskonałą zabawą taneczną pozwala optymistycznie spopglądać na dalszą integracje naszej młodieży szkolnej, bo to w końcu już nie długo będzie zabawa choinkowa. Zdjęcia z imprezy dostępne są w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY"

 • ŻYWA LEKCJA HISTORII

  19.11.2015

    19 listopada w naszej szkole odbyła się lekcja historii, na którą z utęsknieniem czekali wszyscy uczniowie klas IV –VI oraz gimnazjaliści. Przybyli do nas niezwykli goście – średniowieczni rycerze.

  Panowie w strojach z epoki  przekonywali przybyłych na spotkanie, że bycie rycerzem nie jest wcale łatwe. Przypomniane zostały zasady jakimi prawdziwy rycerz powinien się kierować. Mówiono o honorze, walce, poświęceniu, obronie Ojczyzny oraz ukochanej kobiety.

    Rycerze prezentowali różne modele broni, objaśniali jej przeznaczenie oraz pokazywali sposób posługiwania się nią. Nie zabrakło również śmiałków wśród naszych uczniów, którzy chcieli spróbować rycerskiego rzemiosła. Jeden z gimnazjalistów przeszedł szybki kurs bycia rycerzem, oczywiście najpierw musiał sprawdzić się w roli pazia i giermka. Niektórzy chcąc udowodnić swą siłę, próbowali podnieść ciężki miecz. Jednakże nie było to takie proste jak im się wydawało. Zadanie wykonała tylko dziewczynka z klasy VI, pokonując tym samym swoich kolegów.  Chcąc ratować męski honor i walczyć o jej względy, jeden z kolegów pokonał przybyłego rycerza i udowodnił, że w naszej szkole są również waleczni, współcześni rycerze.

    Uczniowie mieli także okazję obejrzeć i poczuć na własnej skórze jak karano średniowiecznych przestępców. Pozwolili się zakuć w dyby i z pokorą czekali na „zasłużoną” karę.  Emocji przysporzyła również możliwość porozmawiania z rycerzami oraz dokładnego obejrzenia zbroi oraz wszystkich zgromadzonych rodzajów broni.

  Ta lekcja historii z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

 • IX EDYCJIA GMINNEGO TURNIEJU SZACHOWO – WARCABOWEGO W STAREJ BŁOTNICY

  18.11.2015

  W środę 28 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach szachowo-warcabowych,

  które miały miejsce Gminnym Ośrodku Kultury w Starej Błotnicy. Oto końcowe wyniki turnieju.

               
               
               
               

  KATEGORIA - SZKOŁA PODSTAWOWA

               

  WARCABY

   

  SZACHY

               

  M-ce

  IMIĘ, NAZWISKO

  SZKOŁA

   

  M-ce

  IMIĘ, NAZWISKO

  SZKOŁA

  1.

  Wiatrak Michał

  St. GÓZD

   

  1.

  Sułkowski Adam

  St. GÓZD

  2.

  Walczak Karol

  St. GÓZD

   

  2.

  Stępień Miłosz

  St. GÓZD

  3.

  Stępień Sebastian

  St. SIEKLUKI

   

  3.

  Zych Ernest

  St. BŁOTNICA

               
               
               
               
               
               
               

  KATEGORIA - GIMNAZJUM

               

  WARCABY

   

  SZACHY

               

  M-ce

  IMIĘ, NAZWISKO

  SZKOŁA

   

  M-ce

  IMIĘ, NAZWISKO

  SZKOŁA

  1.

  Sułkowski Bartłomiej

  St. GÓZD

   

  1.

  Stępień Patryk

  St. BŁOTNICA

  2.

  Stępień Anna

  St. BŁOTNICA

   

  2.

  Jurczak Mateusz

  St. BŁOTNICA

  3.

  Jastrzębski Kewin

  St. BŁOTNICA

   

  3.

  Moskwa Hubert

  St. GÓZD

               
               
 • 97 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  10.11.2015

  „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co Ojczyste” te słowa Jana Pawła II stały się hasłem do tegorocznego świętowania obchodów odzyskania niepodległości.

   

   10 listopada 2015 roku uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w akademii z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Spotkanie miało miejsce w szkolnej sali gimnastycznej, w tym dniu wyjątkowo odmienionej. Zebrani ujrzeli przed sobą mogiłę Nieznanego Żołnierza, polny biały krzyż oraz wszechobecne kwiaty białe i czerwone nawiązujące do kolorów flagi polskiej.

  Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Anny Ziomek, która wprowadziła wszystkich zebranych w odświętny, podniosły nastrój.

  Wytęp podzielono na dwie części. Pierwsza z nich, dotyczyła wydarzeń historycznych związanych z zaborami, przerywana była śpiewem polskich pieśni patriotycznych oraz grą na akordeonie. Oczom widzów ukazały się sceny dramowe nawiązujące do agresji państw ościennych na Polskę, które nałożyły na nią „symboliczny” łańcuch niewoli. Pojawił się także żołnierz oraz żegnająca go dziewczyna, która błogosławiła ukochanego na wojenne trudy. Finalnym akcentem pierwszej części było zerwanie kajdan oraz złożenie zniczy przy mogile Nieznanego Żołnierza. W ten sposób uczniowie uczcili pamięć o tych, którzy oddali życie za to, byśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.

  Druga część akademii została rozpoczęta przez dzieci z Punktu Przedszkolnego „Krasnoludek”. Najmłodsi zaprezentowali wiersze wyrażające radość z odzyskania nieodległości oraz zaśpiewali wesołą piosenkę, którą przekonali wszystkich, że są „Polką i Polakiem”. W tym duchu, radości i optymizmu, przebiegła pozostała część akademii. Uczniowie wyrazili współczesnymi wierszami radość z życia w wolnej Polsce oraz nadzieje, że pamięć o ofiarach poległych w obronie Ojczyzny  nigdy nie zniknie.

  Występ spotkał się z uznaniem Pani Dyrektor Anny Ziomek, zaproszonych gości Pana Sylwestra Korgula, Pana Leszka Szczepanowskiego oraz Pana Mirosława Barszcza, wszystkich nauczycieli i pracowników Szkoły oraz uczniów.

 • BRAWO CHŁOPCY !!!

  21.10.2015

  Doskonale spisała się ekipa naszych chłopców z Publicznego Gimnazjum  w Starym Goździe podczas POWIATOWYCH ZAWODÓW PIŁKI NOŻNEJ, które jak co roku odbyły się na stadionie Orlika w Białobrzegach. Podczas padającego deszczu oraz przejmującego chłodu chłopcy skutecznie rywalizowali z innymi szkołami plasując się ostatecznie na drugim miejscu tuż za gospodarzami turnieju Białobrzegami, ulegając im nieznaczni w meczu finałowym 0:1. W przeważającej części reprezentacja gimnazjum składała się z uczniów drugiej klasy, co stanowi dobrą prognozę na lata następne. Na uwagę zasługuje fakt , że najlepszym bramkarz turnieju został zawodnik naszej reprezentacji : KACPER PRASEK. Oto końcowe wyniki turnieju: 1)BIAŁOBRZEGI, 2) STARY GÓZD, 3)ADAMÓW, 4) ROGOLIN, MIEJSCA 5-7)WYŚMIERZYCE, 7-mka BIAŁOBRZEGI, STARA BŁOTNICA.

  W składzie reprezentacji wystąpili: KACPER PRASEK, HUBERT MOSKWA, ADAM DĘBSKI, KAMIL DĘBSKI, MACIEJ RYCHEL, KACPER ZIMIŃSKI, KACPER MOSKWA, DOMINIK PRAŻNOWSKI, DOMINIK SĄPOROWSKI, DAWID WOŹNIAK. Zdjęcia z turnieju w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  20.10.2015

  20 października odbyła się uroczystość „PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”.

  To szczególnie ważne wydarzenie dla dzieci z oddziałów przedszkolnych
  0a i 0b i ich rodziców. Dzieci z wielką niecierpliwością a zarazem ciekawością oczekiwały na ten ważny dla nich dzień. Pod czujnym okiem swoich pań przygotowywały się na to szczególne święto. Przedszkolaki w odświętnych strojach śpiewały, recytowały, zmieniając się w prawdziwych artystów, a tym samym prezentując umiejętności nabyte w oddziale  przedszkolnym. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor zaczarowanym ołówkiem pasowała wszystkie dzieci na "przedszkolaków starszaków".

  Dzieci otrzymały dyplom upamiętniający to wielkie święto

  „Pasowanie na przedszkolaka”. Uroczystość przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze, zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich przedszkolaków i gości.

 • DYSKOTEKA

  15.10.2015

  W dniu 15 października SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZSG w Starym Goździe zorganizował szkolną dyskotękę z okazji "Dnia Chłopaka". Nowością okazał się wspólny w niej udział uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Szkolna integracja uczniów wypadła wzorcowo - wszyscy doskonale się bawili aż do godziny 19:30. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w zabawie. Serdeczne podziękowania należą się również rodzicom oraz nauczycielom, którzy pilnowali porządku na imprezie. Do zobaczenia na kolejnej dyskotece na którą już teraz zaprasza Samorząd Uczniowski ZSG w Starym Goździe. Zdjęcia z imprezy w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY,

 • UWAGA - POŻAR

  Alarm - pożar !!!

  7 października o godzinie 11:16 w ZSG w Starym Goździe rozległ się charakterystyczny dźwięk alarmu oznajmiający ewakuację z budynku szkoły. Wszystkie klasy w doskonale zorganizowanym szyku udały się na miejsce zbiórki, którym było wielofunkcyjne boisko szkolne. Należy zaznaczyć, że ewakuacja przebiegła niezwykle szybko, a do jej przeprowadzenia wystarczyło jedynie          5 minut. Po zdanym raporcie głównego koordynatora z jej przeprowadzenia do dyrekcji szkoły ANNY ZIOMEK cała szkoła udała się na salę gimnastyczną. W tradycję naszej szkoły powoli wpisują się szkolne apele, na których dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły mają możliwość wypowiedzenia się na temat funkcjonowania naszej placówki. Po podziękowaniu dyrekcji za wzorcowe przeprowadzenie ewakuacji zaprezentowany został nowy Samorząd Uczniowski naszej szkoły w skład którego wchodzą: Martyna Łakomiec, Maria Szymanowicz oraz Weronika Kalbarczyk. Opiekunami samorządu zostali: Pan MARIUSZ BARSZCZ  oraz PIOTR ZAREMBA. Zdjęcia z wydarzeń dnia w „ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM”

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/16

        W nietypowej scenerii wielofunkcyjnego boiska sportowego miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego 2015-2016 w Zespole Szkół Gminnych w Starym Goździe. Wszystkich przybyłych gości, uczniów, rodziców i nauczycieli oraz pracowników serdecznie powitała Pani Dyrektor ANNA ZIOMEK. Szczególnie ciepło przywitała przedszkolaków pierszoklasistów, dla których jest to przecież niezwykle ważne wydarzenie, prosząc wszystkich nauczycieli i starszych kolegów o wsparcie w tych pierwszych chwilach w murach naszej szkoły. Podczas uroczystości miała również miejsce ceremonia wręczenia stypendiów naukowych ufundowanych przez Wójta Gminy  Stara Błotnica dla najlepszych uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W jego imieniu nagrody wręczył Pan Sekretarz Gminy SYLWESTER KORGUL. Nowy rok szkolny to nowe zmiany, nie tylko w postaci nowo wyremontowanych łazienek ale rónież w gronie pedagogicznym. Pracę w naszej szkole rozpoczeli: Panie Anna Nobis (jęz. polski), Marta Siudzińska (jęz. niemiecki) oraz Panowie: ks. Kamil Kowalski (religia), Mariusz Barszcz (wych. fiz.). Szczegóły imprezy, jak zwykle w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół Gminnych w Starym Goździe rozpocznie się  01 września 2015 r.o godz. 9:00, mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Józefa Robotnika w Starym Goździe.

  O godz. 10 rozpocznie się Uroczystość Inauguracji Roku Szkolnego 2015/2016 na boisku szkolnym ZSG w Starym Goździe. Po uroczystości około godz. 10:30 spotkanie uczniów z wychowawcami klas.

  HARMONOGRAM  AUTOBUSU SZKOLNEGO

  PRZYJAZD:

  Grodzisko- Trąbki –  godz. 8:20

  Kadłubek Nowy pod lasem –  godz. 8:30

  Kadłubek Nowy wieś –  godz. 8:40

  Kadłubek Stary – godz. 8:45

  Stare Żdżary – godz. 8:50

  ODJAZD:  po zakończeniu uroczystości w szkole około godz. 11:00

   

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKÓŁ GMINNYCH W STARYM GOŹDZIE
  STARY GÓZD 90
  26-806 STARA BŁOTNICA
 • (48) 6198005
  fax: 6198005

Galeria zdjęć