oddziały

 • POWIATOWE ZAWODY PIŁI RĘCZNEJ PSP w STROMCU 2014

  20.11.2014

  20 listopada 2014r. w Stromcu odbyły się Powiatowe Zawody Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych Dziewcząt i Chłopców coroczny turniej organizowany w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Popularnego szczypiorniaka uczniowie naszej szkoły od czasu powstania boiska wielofunkcyjnego mają okazję poznawać i doskonalić  podczas zajęć szkolnych oraz pozaszkolnych organizowanych w naszej szkole. Tegoroczne zawody nie należały do udanych, jedynie dziewczęta przywiozły ze Stromca puchar plasując się na trzecim miejscu. Tuż za podium uplasowali się chłopcy zajmując w swej kategorii czwarte miejsce. Zdjęcia z tunieju w albumie fotograficznym.

 • Narodowe Święto Niepodległości 2014

  10.11.2014

  11 listopada 2014 rok to 96 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku.

  Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

  Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym, a wybór 11 listopada był nieprzypadkowy. 11 listopada 1918 po kapitulacji Niemiec na froncie zachodnim zakończyła się I wojna światowa.

  Dla upamiętnienia tej rocznicy w poniedziałek w naszej szkole odbył się uroczysty apel zorganizowany przez uczniów naszej szkoły. Po krótkiej prezentacji historycznej uczniowie każdej klasy szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczyciele zaprezentowali wcześniej przygotowaną pieśń patriotyczną. Obrazy z tej imprezy dostępne są w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM.

   


   

 • Wycieczka do Seminarium w Radomiu

  30.10.2014

  W dniu 30.10.2014r. uczniowie klasy I PG oraz wolontariusze ze starszych klas pojechali na wycieczkę do Radomia. Ksiądz Paweł zaprowadził nas do grobu biskupa Jana Chrapka w Katedrze, a następnie pojechaliśmy na cmentarz komunalny przy ul. Limanowskiego. Tam zanieśliśmy słowa modlitwy do grobów biskupów radomskich:Stefana Siczka i Edwarda Materskiego, oraz oddaliśmy hołd, zapalając znicze, więźniom obozów zagłady i innym bohaterom poległym za ojczyznę. Tego dnia mieliśmy możliwość zwiedzić Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu. Diakon oprowadzał nas,kolejno pokazując kaplicę, aulę, sale katechetyczne. Mieliśmy możliwość zobaczyć pokoje, w których zatrzymał się Papież Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki w czerwcu, w 1991 roku. Na korytarzu wisiały tabla i szybko znaleźliśmy zdjęcia naszych księży katechetów: księdza Łukasza, Piotra oraz obecnego z nami księdza Pawła.

 • Powiatowe Zawody Piłki Nożnej PSP '14

  22.10.2014

  W środę na boisku Orlika w Starej Błotnicy odbył się Powiatowy Finał Piłki Nożnej Szkół Podstawowych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii Chłopców. Gminę Stara Błotnica reprezentowała reprezentacja Starego Gozdu.      W turnieju wzięło udział cztery drużyny z powiatu białobrzeskiego, a nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce minimalnie ustępując PSP Białobrzegi wynikiem  2:3.  Bramka stracona w ostatnich sekundach spotkania zadecydowała o końcowej klasyfikacji która przedstawiała się następująco: 1)PSP Białobrzegi, 2)PSP Stary Gózd, 3)PSP Dobieszyn, 4)PSP Przybyszew. Rewelacją turnieju okazał się uczeń naszej szkoły KACPER MOSKWA, uznany przez wszystkich jednogłośnie najlepszym  zawodnikiem turnieju. Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w następującym składzie: Moskwa K, Majcher B, Kujawiak K, Korczak K, Kępka M, Krawczyk K, Prażnowski K, Wójcik F, Walczak K, Bolek J.

 • Powiatowe Zawody Piłki Nożnej Dziewcząt PG 2014

  21.10.2014

  Nie udało się awansować do finału rozgrywek reprezentacji dziewcząt naszego gimnazjum, którzy remisem i dwoma porażkami zakończyły swój występ w tegorocznych eliminacjach do Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w Piłce Nożnej. Tak jak chłopcy odmłodzony zespół wystąpił w składzie: Marciniak W, Prasek K, Jurczak E, Prasek K, Sułkowska A, Olczak Z, Stolarczyk P, Starzyńska K. Zdjęcia z  zawodów w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY"

 • Powiatowe Zawody PG w Piłce Nożnej 2014

  20.10.2014

  Trzy remisy - takim dorobkiem zakończyła swój występ reprezentacja gimnazjum w tegorocznym turnieju piłkarskim w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. I choć nie przegraliśmy żadnego meczu nie wystarczyło to do zakwalifikowania do ścisłego finału, na uwagę zasługuje fakt, że w zawodach wystąpiła odmłodzona drużyna składająca się w większości z uczniów klasy pierwszej, oto jej skład: Wiatrak B, Sułkowski B, Moskwa H, Prażnowski D, Rychel M, Dębski A, Dębski K, Prasek K, Woźniak D. 

 • PLASTIKOWE NAKRĘTKI 2014

  17.10.2014

  OD WRZEŚNIA 2014 KONTYNUUJEMY AKCJĘ ZBIERANIA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK DLA NASZYCH PODOPIECZNYCH. CHCEMY POMÓC W KOSZTOWNYM LECZENIU I REHABILITACJI. CZEKAMY NA KAŻDEGO KTO ZECHCE PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO AKCJI.

  Na pomoc czekają:  

  Oluś urodził się w 2012 roku jako wcześniak.

  Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Wymaga intensywnej rehabilitacji oraz sprzętu ortopedycznego. Środki pozyskane ze zbiórki nakrętek zostaną wykorzystane na pokrycie kosztów rehabilitacji oraz zakup wózka.

  Adaś ma 6 lat i choruje na ostrą białaczkę. Obecnie jest w trakcie intensywnej chemoterapii.

 • Gminne Eliminacje PSP w Mini Piłce Nożnej

  15.10.2014

  15 października na boisku Orlik w Starej Błotnicy odbyły się Gminne Eliminacje do Powiatowych Zawodów w Mini Piłce Nożnej Szkół Podstawowych z cyklu Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewczą i Chłopców. Doskonały występy zanotowały obydwie ekipy naszej szkoły nie przegrywając żadnego meczu w silnie obsadzonym turnieju.

  Drużyna chłopców nie dała żadnych szans PSP Siekluki wygrywając 6:0 oraz remisując z PSP Stara Błotnica 2:2, tym samym będzie reprezentowała naszą gminę w dalszych rozgrywkach na szczeblu powiatu 22.10.14r. Wyróżiającymi zawodnikami podczas rozgrywek byli: Kacper Moskwa, Mateusz Kępka i Krystian Prażnowski. Chłopcy wystąpili w składzie: wspomnieni K.Moskwa, M.Kępka, K.Prażnowski oraz  J.Kujawiak, J.Korczak, K. Krawczyk, B.Majcher, J.Bolek, K.Walczak,  F.Wójcik.

  Ogromny progres umiejętności zanotowaliśmy w drużynie dziewcząt, która również nie przegrała żadnego spotkania (wygrała z PSP Stara Błotnica 2:1 i zremisowała z PSP Siekluki 2:2) i tylko różnicą jednej bramki przegrała awans do eliminacjipowiatowych. Wśród dziewczą szczególnie wyróżniły się: Nikola Kalbarczyk i Aleksandra Lipiec wspierane przez: M.Dyziak, K.Prasek, B.Bednarczyk, K.Biskup, N.Bolek i R.Zalewska.

 • DZIEŃ NAUCZYCIELA 2014

  10.10.2014

  10 października 2014 uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, jak co roku przygotowali uroczystą akademię dla wszystkich nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Było dużo dobrej zabawy, tańca i śpiewu. Zdjęcia z imprezy w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY".
   

 • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

  09.10.2014

  W czwartek w naszej szkole miało miejsce ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej. Wszyscy uczniowie dwóch klas pierwszych uroczyście zostali pasowani na uczniów szkoły zaś po pasowaniu z rąk pani dyrektor otrzymali dyplomy. Szerzej w zakładce "Album fotograficzny" zdjęcia z imprezy.

 • Sprzątanie świata '14

  26.09.2014

  W dniach 22-26 września 2014 roku, uczniowie i nauczyciele zespołu szkół gminnych w Starym Goździe, przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Podczas godzin wychowawczych sprzątali teren wokół szkoły oraz cały obszar Starego Gozdu. Każda klasa miała przydzielony inny teren do uporządkowania .Głównym celem było podniesienie wśród uczniów świadomości ekologicznej i zaangażowanie w sprawy ochrony naturalnego środowiska.  Uczniowie zaopatrzeni w rękawice i foliowe worki w dobrych humorach wykonali zadanie. Zebrali ponad 12 worków śmieci.

 • WYBORY 2014

  18.09.2014

  WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO w ZSG w STARYM GOŹDZIE 2014

  25 września 2014r. po uprzednio przeprowadzonej kampanii wyborczej odbyły się w naszej szkole wybory do samorządu szkolnego. Głosowali uczniowie wszystkich trzech etapów kształcenia oraz nauczyciele uczący w szkole i pracownicy socjalni. Podczas głosowania uczniowie mieli prawo głosowania na przedstawicieli reprezentujących ich etap kształcenia oraz na opiekunów Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia ZSG w Starym Goździe spośród wszystkich nauczycieli       

  W wyniku głosowania największą liczbę głosów do SU otrzymali:

   

  I ETAP KSZTAŁCENIA (klasy 0 – III):

  1. PAŃCZAK JULIA – 20pkt.
  2. SĄPOROWSKI SZYMON – 17 pkt.
  3. SOCHACZEWSKA OLGA – 12pkt.
  4. MARCINIAK PATRYCJA – 10pky.

   

  II ETAP KSZTAŁCENIA (klasy IV – VI):

  1. MARCINIAK MARIA – 20pkt.
  2. WIĘCKOWSKA WERONIKA – 7pkt.
  3. PAŃCZAK JAKUB – 7pkt.
  4. MOSKWA WIKTORIA – 6pkt.

   

  III ETAP KSZTAŁCENIA (klasy I – III gimnazjum):

  1. KALBARCZYK JAKUB – 22pkt.
  2. WIATRAK BARTŁOMIEJ – 21pkt.
  3. ŚWINIARSKA KINGA – 16pkt.
  4. ZALEWSKA ALEKSANDRA – 6pkt.

   

  W głosowaniu na Rzecznika Praw ucznia bezkonkurencyjny wśród nauczycieli okazał się ksiądz PAWEŁ KRASIŃSKI i to on w przyszłym roku będzie piastował to odpowiedzialne dla wszystkich uczniów naszej szkoły stanowisko. Opiekunami Samorządu uczniowskiego zostali nauczyciele :

  • I ETAP KSZTAŁCENIA (klasy 0 – III): pani RZESZUT BEATA (19pkt)
  • II ETAP KSZTAŁCENIA (klasy IV – VI): pani MAŁACHOWSKA MONIKA (31pkt)
  • III ETAP KSZTAŁCENIA (klasy I – III gimnazjum): pani AGNIESZKA SUŚ (24pkt)

   

  W GŁOSOWANIU WZIĘŁO UDZIAŁ ŁACZNIE 258 OSÓB.

  Zdjęcia z głosowania w "ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM"

 • WIZYTA KS. BIUSKUPA HENRYKA TOMASIKA

  22.09.2014

  W dniu 22 września 2014 r. w  Zespole Szkół Gminnych w Starym Goździe miało miejsce niecodzienne spotkanie.
  Wielkim wydarzeniem w naszej placówce stała się wizyta JE Księdza Biskupa Henryka Tomasika, który tego dnia przybył do szkoły wraz z sekretarzem – ks. Tomaszem Hercem.

  Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczyciele i pracownicy zebrali się na sali gimnastycznej. Wraz z księdzem biskupem przybył proboszcz parafii pw. Św. Józefa Robotnika w Starym Goździe ksiądz proboszcz Janusz Kurek

  Dostojnych gości powitała dyrektor szkoły pani Anna Ziomek zaprosiła na występ uczniów, którzy przygotowali prezentację ukazującą liczne działania w ramach szkolnego koła wolontariatu ukierunkowane na pomoc ludziom starszym, chorym, dzieciom i potrzebującym.

  Na spotkaniu z młodzieżą ksiądz biskup w sposób otwarty i bezpośredni zachęcał do tego, by być odpowiedzialnym, "wymagać od siebie nawet wtedy, gdyby inni nie wymagali". Mówił o potędze miłości, która jest sprawdzianem z człowieczeństwa. 

  Po spotkaniu z uczniami, ksiądz biskup spotkał się również z nauczycielami i pracownikami szkoły. Wizyta w naszej szkole odbywała się w ramach wizytacji kanonicznej naszej parafii.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  01.09.2014

  Rok szkolny 2014/2015 rozpoczęty.

  "Czas wracać do szkolnych ławek i podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy" to słowa Drekcji ZSG w Starym Goździe ANNY ZIOMEK, która uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2014/15 w naszej szkole.

  Podczas uroczystej akademii nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2013/2014 osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu oraz otrzymali stypendium naukowe Wójta Gminy Stara Błotnica – nagrody wręczał Pan Sylwestra Korgula – Sekretarza Gminy.

  Po zakończonej uroczystości uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami:

  szkoła podstawowa:

  • I oddział przedszkolny A (pięciolatków)– pani Magda Jeżak,
  • II oddział przedszkolny B (sześciolatków) – pani Anna Dębska,
  • klasa I A (sześciolatków) - pani Joanna Wiśniewska,
  • klasa I B (siedmiolatków) - pani Jolanta Buras,
  • klasa II – pani Beata Rzeszut,
  • klasa III – pani Małgorzata Krawczyk,
  • klasa IV – pani Agnieszka Suś,
  • klasa V – pani Kościelniak Joanna,
  • klasa VI – Karolina Czarnecka,
   • klasa I – pani Monika Małachowska,
   • klasa II – pani K. Jakubowska,
   • klasa III – pan Sylwester Buras,

   

 • SUKCES MŁODYCH POETÓW

  21.06.2014

  Uczniowie szkoły podstawowej odnieśli wspaniały sukces  w X Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Stanisława Czernika organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Ostrzeszów. Julia Ostatek i Jakub Pańczak z klasy IV  znaleźli się w gronie 22 laureatów konkursu. W swojej kategorii wiekowej Julka zajęła I miejsce, a Jakub został wyróżniony – jury doceniło wiersze, w których młodzi twórcy snuli refleksje o młodszym rodzeństwie, nieistniejącym święcie cioci i wujka czy muzyce. 21 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, w którym uczestniczył Jakub. Młodym poetom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Zakończenie klas VI 2014

  16.06.2014

  W dniu 16 czerwca odbył się w naszej szkole wieczorek pożegnalny klasy szóstej, której to uczniowie po wakacjach staną się gimnazjalistami! Bawili się z nami również uczniowie klasy piątej, ciesząc się, że od września oni będą najstarszymi w PSP. Dobrą zabawę zawdzięczamy też naszym starszym kolegom, którzy oprawili muzycznie imprezę. DJ byli Bartłomiej Kołacz i Mateusz Sałgut.

 • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  13.06.2014

  13 czerwca uczniowie klas 0 – VI uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu z książką zorganizowanym w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i z okazji Roku Czytelnictwa. Spotkanie przebiegało pod hasłem: „Mądra szkoła czyta dzieciom”. Tego dnia dzieciom czytali przyjaciele naszej placówki, którzy w ten sposób zamanifestowali, jak ważne jest czytanie i pozostawanie w przyjaźni z książkami. Zaprezentowali oni najmłodszym fragmenty najpiękniejszych tekstów literatury dziecięcej. Zgromadzeni mogli usłyszeć: „Obiecanki cacanki” ks. Twardowskiego, „Doktora Dolittle”, „Jak Wojtek został strażakiem”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Plastusiowy pamiętnik” i inne teksty, a ogromnych emocji słuchaczom dostarczyli:

  - Pan Marcin Kozdrach -  Wójt Gminy Stara Błotnica,

  - Pani Monika Janas -  pielęgniarka szkolna ZOZ Stara Błotnica,

  -Pani Jadwiga Stępień -  przewodnicząca Gminnej Komisji Oświaty,

  -Panie Edyta Starzyńska i Małgorzata Tkaczyk -  druhny OSP w Starym Kadłubku,

  - Pani Monika Jeżak -  przedstawicielka Rady Rodziców ZSG w Starym Goździe,

  -Pan Marek Sobczak -  przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach,

  -Ksiądz Paweł Krasiński  - katecheta ZSG w Starym Goździe,

  -Pani Ewa Cielecka -  wicedyrektor  ZSG w Starym Goździe.

  „Czytanie” zapowiedział krótki program artystyczny, a zakończyły zagadki  o książkach. Uczniowie  zostali obdarowani przez Pana Marcina Kozdracha pięknymi książkami, które wzbogacą zbiory szkolnej biblioteki. W dowód uznania i wdzięczności za włączenie się w tak cenną inicjatywę wszyscy czytający zostali uhonorowani Certyfikatami: „Czytanie jest sztuką”. Była to bardzo wartościowa szkolna uroczystość.

   

 • DZIEŃ PATRONA 2014

  05.06.2014

  Urodziny Patronki

  5 czerwca obchodziliśmy spóźnione nieco urodziny Marii Konopnickiej. Z tej okazji uczniowie klas 0 – VI przygotowali akademię, podczas której zaprezentowali utwory Patronki. W tym roku były to scenki dramatyczne zrealizowane na podstawie fragmentów tekstów „Na jagody”, „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”, „Krasnoludki” oraz wiersze patronki, m.in. „Zosia i jej mopsy” zapowiedziane słowami piosenki „Na Wojtusia z popielnika”. Młodsze  dzieci  wystąpiły ze swoistym „teledyskiem” – Julka zaśpiewała „Jesienią, jesienią”, a Miłosz i Dominika pięknie zatańczyli kujawiaka.

  Każde urodziny Patronki są okazją do poznawania i upowszechniania jej dorobku.

 • II OTWARTY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ 2014

  27.05.2014

  27 maja  2014r na  Orliku  w  Starej Błotnicy odbyły się  II  Otwarte Zawody Piłki  Nożnej Młodzieży Szkół Podstawowych o  Puchar Wójta  Gminy Stara  Błotnica. Uczniowie  naszej szkoły godnie reprezentowali naszą  placówkę  i zarówno w  kategorii dziewcząt  jak i chłopców osiągnęli  bardzo  dobre  wyniki.

  Chłopcy  w  składzie:  M.Rychel, K.Dębski, A.Dębski, K.Prasek,  D.Walczak,  D.Woźniak, K.Moskwa i K.Zimiński. w doskonałym stylu wywalczyli pierwsze  miejsce pozostawiając za sobą  drużyny  z PSP  Kaszów,  Starej Błotnicy oraz  Siekluk. Na uwagę  zasługuje  fakt ,  że poziom  gry naszych uczniów jest na przestrzeni  całego  roku szkolnego bardzo  wysoki  (chłopcy we wszystkich  turniejach gminnych  oraz powiatowych plasowali się na pierwszych miejscach).

  Wyraźny progres nastąpił u dziewcząt ,  które  w  składzie :  K.Prasek,  P.Stolarczyk, Z.Olczak, A.Sułkowska, N.Kalbarczyk, A.Lipiec i B.Bednarczyk zdobyły  puchar plasując się na trzeciej pozycji będąc za drużynami PSP  Kaszów i Starej Błotnicy a wyprzedzając  PSP Siekluki. Oto końcowe wyniki:  Dziewczęta: PSP  Kaszów, St. Błotnica, St. Gózd, Siekluki. Chłopcy: PSP St.  Gózd,  Kaszów, St. Błotnica, Siekluki.  Mecze  kat  CHŁOPCY: Gózd-Siekluki(2:0), Gózd-Błotnica (2:0), Gózd- Kaszów(3:1). Kat DZIEWCZĘTA: Gózd-Siekluki(2:1), Gózd-Kaszów(0:2),  Gózd-Błotnica(0:2).

  Nagrodzeni indywidualnie  zawodnicy:  Adrian Bień(Błotnica), Maciej  Rychel(Gózd), Zuzanna  Gniadek(Błotnica),  Wiktoria  Stępniewska(Kaszów)

  Szerzej o zawodach w albumie fotograficznym:

   

 • MIĘDZYPOWIATOWE ZAWODY PIŁKI NOŻNEJ PSP - RADOM 2014

  06.05.2014

  Na trzecim miejscu w grupie zakończyła swoją rywalizację drużyna chłopców szkoły  podstawowej we wtorek 06 maja 2014r  na boisku o  sztucznej  nawierzchni w PSP nr 18 w Radomiu. Tym samym chłopcy stracili  szansę dalszych  rozgrywek w Mazowieckich  Igrzyskach  M łodzieży Szkolnej. Uczniowie wystąpili w składzie: DĘBSKI ADAM, DĘBSKI KAMIL, POPIEL DOMINIK, PRASEK  KACPER, RYCHEL  MACIEJ, WALCZAK DAWID,  WIATRAK KACPER, WOŹNIAK  DAWID, ZIMIŃSKI KACPER oraz MOSKWA  KACPER Więcej w "albumie fotograficznym"

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKÓŁ GMINNYCH W STARYM GOŹDZIE
  STARY GÓZD 90
  26-806 STARA BŁOTNICA
 • (48) 6198005
  fax: 6198005

Galeria zdjęć