Wolontariat w 4 stronach świata

Miesiąc listopad była dla naszych wolontariuszy dosyć ciekawy, ponieważ mogli uczestniczyć w kilku atrakcyjnych wydarzeniach. 7 listopada w siedzibie SCM Arka w Radomiu przy ul. Chrobrego odbył się konkurs „Arka Ma Talent”, który był skierowany do wolontariuszy działających w strukturach Centrum Młodzieżowego Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży Arka w Radomiu. Konkurs miał na celu rozwijania kreatywności i zainteresowań wolontariuszy, promowanie młodych talentów, promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu oraz wyłonienie najciekawszej osobowości wśród osób posiadających różnorakie talenty i umiejętności. Nasz klub reprezentowały: Klaudia Prasek, Kamila Prasek oraz Ewa Zalewska, przedstawiając swoje umiejętności wokalne. Kibicowała im grupa fanów, uczniów naszej szkoły. Dziewczęta zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz zaproszeniami na andrzejkową dyskotekę, która odbyła się 14 listopada.

Dnia 20 listopada nasz klub uczestniczył w wyjeździe studyjnym „Wolontariat w 4 stronach świata” zorganizowanym w ramach projektu „25=15 (25 lat Wolności = 15 lat Wolontariatu)” współfinansowanego w ramach programu FIO. Warsztaty odbyły się w ZSG w Starej Błotnicy, a poprowadziła je pani Agnieszka Banasik wraz z pięcioma wolontariuszami – gośćmi z SCM Arka w Radomiu. Zajęcia miały na celu zapoznanie członków klubu ze Starego Gozdu i Starej Błotnicy, wspólną integrację, prezentację klubów, wymianę własnych doświadczeń, zapoznanie z formami wolontariatu (w tym szczególnie wolontariatu międzynarodowego). W spotkaniu tym uczestniczyliśmy 12-osobową grupą.

Dnia 22 listopada nasi uczniowie Klaudia Starzyńska i Weronika Marciniak uczestniczyły w nagraniu Lipdupa promującego działalność SCM Arka, którego premiera odbędzie się 5 grudnia na Gali Wolontariatu w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu.