INSPEKTOR DANYCH OSOBOWYCH

PSP STARY GÓZD

Lorem Ipsum

 • Wizyta Szoły Tańca IDOL

  Wizyta Szoły Tańca IDOL
  14.09.2018

  W piątek 14 września 2018r. gościli w naszej szkole przedstawiciele Szkoły Tańca IDOL z Radomia, którzy w krótkiej przezentacji tanecznej zachęcali do aktywnego spędzania wolnego czasu naszych uczniów. "W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą" - Paul Coelbo, idea tych słów przyświeca i zachęca wszystkich do angażowania się w  formy pozalekcyjnych zajęć ruchowych. W zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY relacja ze spotkania.

 • SPOTKANIA Z RODZICAMI

  SPOTKANIA Z RODZICAMI

  W dniu 18 września 2018 r.(wtorek) w PSP im Marii Konopnickiej w Starym Goździe odbędą się zebrania z rodzicami.

  Spotkania wychowawców z rodzicami przebiegać będą według następującego harmonogramu:

  Godz. 14:00

  Oddział przedszkolny 0A – p. A. Carli- sala nr 18

  OOddział przedszkolny 0B – p. M. Jeżak- sala nr 34

  ddział przedszkolny 0C – p. D. Wójcik- sala nr 12

  Godz. 14:30

  Klasa 1  - p. M. Krawczyk sala nr 36

  Godz. 15:00

  Klasa 2 A  - p. J. Wiśniewska- sala nr 17 

  Klasa 2 B - p. J. Buras - sala nr 37

  Klasa 3 –- p. B. Rzeszut - sala nr 35

  Klasa IV – p. M. Małachowska – sala nr 21

  Godz. 15:30

  Klasa V– p. K. Czarnecka – sala nr 16

  GKlasa VII  – p. J. Kościelniak - sala nr 7

  odz. 16:00

  Klasa VI   – p. M. Barszcz- sala nr 3

  Godz. 16:30

  Klasa VIII  – p. A. Suś- sala nr 13

  Spotkanie wychowawcy z rodzicami klasy III oddziału gimnazjalnego odbędzie sie 17.09.2018 r. (poniedziałek) o godz. 16:30 w sali nr 21.

  Pierwsze zebranie Rady Rodziców odbędzie się w dniu 19 września 2018 r. (środa) o godz. 14:00 w sali nr 13. (po jednym przedstawicielu z każdej klasy).

 • Spotkanie z Policją

  Spotkanie z Policją

  Bezpieczeństwo uczniów i odpowiedzialność karna nieletnich” to temat spotkania, które miało miejsce 10 września 2018r. w naszej szkole. Celem jego było poszerzenia kompetencji uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach szkolnych. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas. Podczas wykładu wychowankowie dowiedzieli się jakie są konsekwencje niewłaściwych zachowań w szkole i poza szkołą, a także jakie zagrożenie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z Internetu a przede wszystkim z portali społecznościowych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Uczniowie zadawali wiele pytań i aktywnie uczestniczyli w rozmowie. W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci w różnych sytuacjach. Tegoroczne spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej w Białobrzegach dotyczyło nie tylko problemów bezpieczeństwo w drodze do szkoły, ale także zagadnień cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej młodzieży za zachowania agresywne, rozbój, demoralizację i przemoc z wykorzystaniem Internetu. Uczniowie zostali uświadomieni o zagrożeniach w ruchu drogowym, w tym o zasadach poruszania się na rowerze i skuterze oraz zostali zachęceni do stosowania elementów odblaskowych. Otrzymali także ważne informacje o zagrożeniach dotyczących przemocy rówieśniczej, przemocy domowej, uzależnieniach, narkomanii oraz o niebezpieczeństwach płynących z sieci. Tym ostatnim zagrożeniom poświęcono szczególnie dużo uwagi. Uczniowie dowiedzieli się, że np. umieszczanie w Internecie obraźliwych tekstów czy nagrywanych na telefonach komórkowych filmów może wiązać się z naruszeniem dóbr osobistych i grozi odpowiedzialnością karną. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wszelkimi nowościami w dziedzinie przeciwdziałania i ścigania przestępstw, które mają miejsce w sieci. Świadomość odpowiedzialności za takie postępowanie może ustrzec wielu młodych ludzi przed przykrymi konsekwencjami. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi kwestiami. Pomimo tak poważnej i istotnej tematyki spotkania przebiegały w przyjaznej, swobodnej atmosferze. Był czas na wyjaśnienie wątpliwości i pytania indywidualne. Mamy nadzieję że zaowocuje ono większą odpowiedzialnością uczniów za swoje postępowanie i posłuży ich lepszemu przygotowaniu do życia w społeczeństwie.

 • INAUGURACJA ROKU 2018/2019

  INAUGURACJA ROKU 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo a 1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków.

  Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem. Nie zawsze jednak tak było, o czym uczniowie przypomnieli podczas akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939 r. Dzieci polskie nie usiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka, usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb.

  Pani Dyrektor Anna Ziomek serdecznie powitała po wakacjach uczniów, rodziców i nauczycieli i życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym, jednocześnie poinformowała wszystkich zgromadzonych o przydziałach wychowawczych na bieżący rok szkolny.

  Następnie dzieci i młodzież pod opieką swych wychowawców rozeszli się do klas. Nauczyciele przedstawili podopiecznym kilka ważnych informacji - plan lekcji, organizację pracy szkoły w bieżącym roku oraz przypomnieli i szerzej omówili zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole i poza nią.

 • ORGANIZACJA DOWOZÓW I ODWOZÓW UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2018/19

  ORGANIZACJA DOWOZÓW I ODWOZÓW UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2018/19

  PRZYSTANKI dla uczniów dojeżdżających, którzy rozpoczynają zajęcia o godz. 7:30

  Trąbki - Grodzisko - 6:35

  Kadłubek Nowy Podlas - 6:45

  Kadłubek Nowy - 6:50

  Kadłubek Stary - 6:55

  szkoła Gózd - 7:00

  Żdżary - 7:10

  szkoła Gózd - 7:10

  PRZYSTANKI dla uczniów dojeżdżających, którzy rozpoczynają zajęcia o godz. 9:20

  Kadłubek Podlas - 8:30

  Kadłubek Nowy - 8:35

  Kadłubek Stary - 8:40

  Grodzisko - 8:45

  Żdżary - 8:50

  szkoła Gózd - 9:05

  ODWOZY

  I odwóz Żdżary - 13:30

  II odwóż Żdżary - 13:55

  I odwóz Kadłubek - 14:05

  II odwóz Kadłubek - 15:50

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Goździe rozpocznie się  03 września 2018 r. o godz. 8:00, mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Józefa Robotnika w Starym Goździe.

  O godz. 9:00 rozpocznie się Uroczystość Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019 w sali gimnastycznej PSP w Starym Goździe. Po uroczystości około godz. 9:30 spotkanie uczniów z wychowawcami klas.

  HARMONOGRAM  AUTOBUSU SZKOLNEGO

  PRZYJAZD:

  Grodzisko- Trąbki –  godz. 7:15

  Kadłubek Nowy pod lasem –  godz. 7:20

  Kadłubek Nowy wieś –  godz. 7:35

  Kadłubek Stary – godz. 7:40

  Stare Żdżary – godz. 7:50

  ODJAZD:  po zakończeniu uroczystości w szkole około godz. 10:00

   

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
  22.06.2018

  Po dziesięciu miesiącach wytrwałej pracy, doczekaliśmy się wreszcie finału – zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Był to dzień szczególny - pełen przeżyć dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Punktualnie o godzinie 8:00 wszyscy zgromadzili się w kościele parafialnym pw. Św. Józefa Robotnika na Mszy Świętej, którą odprawił Ksiądz Proboszcz JANUSZ KUREK, po czym wszyscy udali się do szkoły. Na sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Starym Goździe odbyła się uroczysta akademia z okazji Zakończenia Roku Szkolnego 2017/18, w której gościliśmy: Dyrektora Biura Organizacyjnego Ministerstwa Edukacji Narodowej Pana SŁAWOMIRA ADAMCA, Wójta Gminy Stara Błotnica Pana MARCINA KOZDRACHA oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Teodorę Moskwę i przedstawiciela Rady Gminy, jednocześnie pracownika szkoły Pana Mirosława Barszcza. Młodzież szkolna doskonale zaprezentowała się na początku w krótkim słowno – muzycznym programie artystycznym, po czym Pani Dyrektor ANNA ZIOMEK, podsumowała cały rok szkolny przedstawiając zarys wydarzeń, które miały miejsce, gratulując dzieciom udziału i sukcesów w różnorodnych konkursach, turniejach i festiwalach. Złożyła szczególne podziękowania przybyłym gościom i rodzicom za całoroczną pomoc, współpracę i doradztwo w podejmowanych działaniach. Wspólnie z nimi wręczyła puchary, dyplomy oraz nagrody książkowe Licznie zgromadzona publiczność, nauczyciele, uczniowe, rodzice i zaproszeni goście, mieli okazję podziwiać najlepszych spośród najlepszych. A było w tym roku mnóstwo wyróżnień i nagród, gdyż wszyscy uczniowie otrzymali promocję do klas wyższych, a dużo z nich otrzymała świadectwa z wyróżnieniem, czyli tzw. biało-czerwonym paskiem. Zdjęcia z imprezy w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

  Na ten czas rozpoczynających się wakacji życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

  Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I ETAPU KSZTAŁCENIA

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I ETAPU KSZTAŁCENIA
  21.06.2018

  21 czerwca 2018 roku odbyło się w naszej szkole zakończenie pierwszego etapu kształcenia w klasach młodszych. Dla tych najstarszych tego etapu to był szczególny dzień, gdyż uczniowie żegnali się ze swoimi wychowawczyniami , z którymi spędzili trzy pierwsze lata swojej nauki. Dyrektor Szkoły Pani ANNA ZIOMEK  w swoim przemówieniu serdecznie  pogratulowała uczniom oraz ich rodzicom promocji do wyższych klas, podziękowała za trud, zaangażowanie oraz godne reprezentowanie swojej szkoły w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe, które odbierali z rąk Pani dyrektor oraz swoich wychowawców. Zdjęcia z imprezy w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

   ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  W dniu 22 czerwca br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Goździe odbędzie się uroczyste  zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Godzina 8:00  -  msza święta w Kościele Parafialnym pw. Św. Józefa Robotnika w Starym Goździe.

  Godzina 8:45  -  przejście klas pod opieką wychowawców i nauczycieli do szkoły.

  Godzina 9:00   – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w sali gimnastycznej.

  Spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach:

  Klasa I Ap. J. Wiśniewska - sala nr 17

  Klasa I B - p. J. Buras - sala nr 36 

  Klasa II - p. B. Rzeszut– sala nr 35

  Klasa IIIA – p. M. Krawczyk– sala nr 37

  Klasa III B - p. A. Dębska – sala nr 34

  Klasa IV A - p. A. Nobis – sala nr 12

  Klasa IV B - p. W. Malewicz – sala nr 18

  Klasa V - p. M. Barszcz –- sala nr 3

  Klasa VI - p. J. Kościelniak - sala nr 7

  Klasa VII -p. A. Suś  - sala nr 13.  

  Klasa II PG -  p. K. Jakubowska – sala nr 21

  Klasa III PG - p. K. Czarnecka - sala nr 16 

  HARMONOGRAM  AUTOBUSU SZKOLNEGO:

  PRZYJAZD:

  Trąbki, Grodzisko–  godz. 7:05

  Kadłubek Nowy, Podlas  –  godz. 7:15

  Kadłubek Stary – godz.7:20

  Stare Żdżary – godz. 7:30

  7:50 - Kościół

  ODJAZD:

  ⇔ Kierunek        Żdżary – godz. 10:45                 ⇔Kierunek        Kadłubek – godz. 10:55

 • BAL GIMNAZJALISTY 2018

  BAL GIMNAZJALISTY 2018
  14.06.2018

  W czwartek 14 czerwca 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej odbył się coroczny BAL GIMNAZJALISTY 2018. Uroczystość przybrała uroczysty charakter, uczniowie klas trzecich zameldowali się o godz. 16:30 w szkole, by punktualnie o 17:00 rozpocząć akademię. Z ramienia Urzędu Gminy w Starej Błotnicy gościł w naszych murach Pan Sekretarz SYLWESTER KORGUL, członkowie Rady Rodziców, rodzice oraz uczniowie klas drugich. „Poloneza czas zacząć”, po tych słowach wszyscy aktorzy dzisiejszej imprezy rozpoczęli krokami naszego tańca narodowego spektakl. Trzecioklasiści zaprezentowali wspaniały program słowno muzyczny, który nie jednemu słuchaczowi poruszył łezkę w oku. Na zakończenie dyrektor gimnazjum Pani ANNA ZIOMEK podczas swego wystąpienia podkreśliła, jak dużo wysiłku i czasu trzeba poświęcić, aby osiągnąć dobre i wspaniałe wyniki. Ze strony rodziców wystąpiła Pani Woźniak, która serdecznie podziękowała wszystkim pedagogom za wkład włożony w wychowanie dzieci oraz zaprosiła wszystkich uczestników na słodki poczęstunek. Zdjęcia z imprezy  w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

   

 • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ 2018

  EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ 2018
  12.06.2018

  We wtorek w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową w którym brały udział uczniowie klas 4 i 5 szkoły podstawowej. Głównym egzaminatorem był Pan Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach. Po części teoretycznej którą uczniowie pisali w sali lekcyjnej wszyscy którzy zdali pozytywnie udali się na szkolne boisko wielofunkcyjne, gdzie odbvyła się część praktyczna jazdy na rowerze. Uczniowie mieli do pokonania slalom między pachołkami, równie pochyłą oraz skrzyżowanie. Całe zachowanie zdających uczniów na torze odbywało się pod bacznym okiem egzaminatora. Zdjęcia z egzaminu w albumie fotograficznym.

 • BIAŁOBRZESKI TALENCIK WOKALNY 2018

  BIAŁOBRZESKI TALENCIK WOKALNY 2018

  Doskonale zaprezentowała się uczennica klasy V naszej szkoły OLGA SOCHACZEWSKA w silnie obsadzonym białobrzeskim festiwalu wokalnym pt. "BIAŁOBRZESKI TALENCIK WOKALNY 2018". Wszystkich swoich rywali pozostawiła w tyle zajmując bezapelacyjnie pierwsze miejsce. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na wokalnych estradach.

 • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

  JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM
  08.06.2018

  Dnia 8 czerwca o godzinie 10:00 po raz trzeci uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania pt. Jak nie czytam, jak czytam. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej. Wszyscy przyszli z książkami i każda klasa miała transparent z hasłami. Akcja zaczęła się od „Tworzenia Absurdalnego Tekstu”. Następnie wszyscy przeszli na boisko szkolne tworząc „Książkowy łańcuch”, który mierzył 249 metrów. Tam siadając po turecku zaczęli wspólnie czytać po cichu przez 5 minut każdy swoją książkę. Po zakończeniu czytania  uczniowie naszej szkoły ustawili się w kształt napisu CZYTAMY i taki napis został sfotografowany. Nauczyciele i uczniowie udali się na salę gimnastyczną  układali swoje książki jedna na drugiej, w jak najwyższą  „Wieżę książkową”, która  miała  2 metry 3 centymetry wysokości.

   

  Nasz rekord czytania182 osoby. Dziękuję wszystkim za udział !!!

                                                                                    Koordynator akcji – Ewa Cichosz

 • NABÓR NA STANOWISKO URZĘDNICZE

  NABÓR NA STANOWISKO URZĘDNICZE
  30.05.2018

  Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Goździe ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze – młodszego referenta.

  W załączeniu:

  1. Zarządzenie nr 158/2018/2019 z dnia 29 maja 2018 roku w sprawie wprowadzenia Regulaminu na wolne stanowiska urzędnicze w Publicznej Szkole Podstawowej w Starym Goździe;
  2. Załącznik do Zarządzenia nr 158/2018/2019 Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Goździe – Regulamin przeprowadzania naboru na wolnestanowiska urzędnicze, w tym wolne kierownicze stanowiska urzędnicze w Publicznej Szkole  Podstawowej w Starym Goździe;
  3. Zarządzenie nr 159/2018/2019 z dnia 29 maja 2018 roku w sprawie ogłoszenia naboru na wolne stanowisko urzędnicze – młodszego referenta;
  4. Oświadczenie dla potrzeb rekrutacji (1);
  5. Oświadczenie dla potrzeb rekrutacji (2);
  6. Kwestionariusz osobowy.

   

  Oswiadczenie_dla_potrzeb_rekrutacji1.pdf

  Zarzadzenie_158-2018-2019.pdf

  Zarzadzenie_159-2018-2019.pdf

  Regulamin_05-2018.pdf

  Kwestionariusz_osobowy.pdf

  Oswiadczenie_dla_potrzeb_rekrutacji2.pdf

   

   

   

 • DZIEŃ PATRONA

  DZIEŃ PATRONA
  23.05.2018

  23 maja obchodziliśmy urodziny Patronki naszej szkoły, Marii Konopnickiej. W tym roku postanowiliśmy uczcić je w nietypowy sposób – zorganizowaliśmy terenową grę literacką – podchody.  Zmagania przebiegały w dwóch grupach wiekowych: 0 –III i IV – VII. Dla każdej z nich przygotowaliśmy po trzy zadania, a drogę do każdego z nich oznaczyliśmy niebieskimi, czerwonymi, różowymi , żółtymi wstążeczkami. Zadania ukryliśmy w szkolnej bibliotece, w bibliotece publicznej oraz w plenerze, na terenie placu szkolnego. Młodsze dzieci miały za zadanie ułożyć puzzle (postać krasnoludka) i nauczyć się śpiewać piosenkę „My jesteśmy krasnoludki”, następnie z rozsypanek wyrazowych ułożyć tytuły utworów Patronki  i dobrać jak najwięcej rymów do wyrazów: patronka, urodziny, podchody, a także przygotować dramę do podanego wiersza (w pudłach odnaleźli odpowiednie rekwizyty). Starsi uczniowie rozwiązywali krzyżówkę sprawdzającą wiedzę o życiu i twórczości Marii Konopnickiej, rysowali jej portret,  rozpoznawali tytuły utworów na podstawie znalezionego „skarbu – rekwizytu” oraz śpiewali „Rotę” – utwór –przysięgę narodu polskiego.

  Taka forma obchodów urodzin Patronki spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy  z zaangażowaniem poszukiwali zadań i wykonywali je.  Terenowa gra literacka łącząca zabawę  z nauką to jedna z ciekawszych i wartościowych  metod nauczania. Warto po nią sięgać! Brawa dla nauczycieli z PSP w Starym Goździe! Dziękujemy za współpracę Pani Karolinie z biblioteki publicznej.

 • FINAŁ WOJEWÓDZKI W TENISIE STOŁOWYM 2018

  FINAŁ WOJEWÓDZKI W TENISIE STOŁOWYM 2018
  22.05.2018

  Doskonale spisali się uczniowie naszej szkoły w XX Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które odbywały się w tym roku 22 maja  w Jeżewie w powiecie Sierpieckim. W ścisłym finale wojewódzkim uczniowie zajęli 8 miejsce przegrywając w ćwierćfinale ze szkołą z Piaseczna. Reprezentowali nas uczniowie: BARTŁOMIEJ MAJCHER, KUBA KUJAWIAK oraz ADAM SUŁKOWSKI. Należy dodać, że wcześniej w Grodzisku Mazowieckim w finałach wojewódzkich region nasz reprezentowali młodsi uczniowie naszej szkoły. Relacja z zawodów w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

 • UKS TYMIANKA STARY GÓZD - KTS III KOZIENICE

  UKS TYMIANKA STARY GÓZD - KTS III KOZIENICE
  13.05.2018

  Doskonale spisali się reprezentanci naszego klubu w przedostatniej kolejce V LIGII MAZOWIECKIEJ MĘŻCZYZN GRUPY C w sezonie 2017/2018. Z wyżej notowaną w tabeli drużyną KTS III Kozienice wygrali wynikiem 8 do 5. W drużynie naszej występowali: M. Barszcz, K. Grochala, K. Rogoliński oraz B. Majcher.

 • SPOTKANIE z POEZJĄ

  SPOTKANIE z POEZJĄ
  27.04.2018

  Dnia 27 kwietnia w PSP w Starym Goździe przeżywaliśmy niecodzienne spotkanie z poezją księdza Jana Twardowskiego pod hasłem: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”.  Uroczystość  zaszczycili swoją obecnością  goście – p. Urszula Kucharczyk – dyrektor GOK-u  w Starej Błotnicy, p. Karolina Kucharczyk – bibliotekarz Biblioteki Publicznej, p. Agata Makulska – przedstawicielka Rady Rodziców oraz młodzież z PSP w Starej Błotnicy z panią Beatą Nowak , polonistką.  Spotkanie było okazją do snucia refleksji  o życiu i przemijaniu płynących ze strof poezji księdza Twardowskiego. Wysłuchaliśmy utworów o kapłaństwie,  o fascynacji przyrodą  oraz o miłości, jedynej wartości, o którą warto zabiegać w interpretacji uczniów i nauczycieli PSP oraz zaproszonych gości.  Wymowę  tekstów  poetyckich podkreśliła prezentacja, słowa konferansjerów, a także utwory muzyczne: walc F. Szopena oraz Sonata Księżycowa Beethovena w wykonaniu K. Nadgrodkiewicza, „Kocham cię, życie” zaśpiewała W. Poziomecka, „Do kołyski” pięknie interpretowała I. Prasek oraz „Hymn do miłości” wyśpiewany przez O. Sochaczewską. To była wyjątkowa uczta duchowa przygotowana przez polonistów i nauczyciela biblioteki PSP w Starym Goździe!

 • MIĘDZYPOWIATOWE ZAWODY TENISA STOŁOWEGO PG 2018

  MIĘDZYPOWIATOWE ZAWODY TENISA STOŁOWEGO PG 2018

  W poniedziałek 23 kwietnia 2018r. w PSP w Jedlińsku odbyły się Międzypowiatowe Zawody Tenisa Stołowego Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców z cyklu Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W regionie radomskim doskonale zaprezentowali się najstarsi uczniowie naszej szkoły w kategorii chłopców plasując się na I miejscu (rywalizowało 11 szkół) , zaś dziewczęta sklasyfikowano na VI miejscu (rywalizowało 11 szkół) . Chłopcy reprezentowani byli w osobach: BARTŁOMIEJ MAJCHER, ADAM SUŁKOWSKI , KUBA KUJAWIAK, a dziewczęta: ALEKSANDRA LIPIEC, BARBARA BEDNARCZYK. Chłopcy nasi w drodze do finału wygrywali wszystkie pojedynki wynikiem 3:0 oddając w całych rozgrywkach tylko trzy sety, zawód sprawiły zaś dziewczęta pierwotnie upatrywane jako jedne z faworytek i jako jedne z trzech szkól rozstawione w grupach. Drużyna chłopców będzie reprezentowała region radomski w wojewódzkich zawodach które odbędą się w Jeżewie w dniu 22 maja 2018r. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom awansu do finałów wojewódzkich i życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach wojewódzkich. Przypomnijmy, że młodsi adepci naszej szkoły tenisa stołowego w kategorii chłopców również uplasowali się na I miejscu, a dziewczęta na II miejscu Zawodów Międzypowiatowych w Jedlińsku i również uzyskali awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się 20 maja 2018r w Grodzisku Mazowieckim. Zdjęcia z zawodów jak zwykle w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

 • KONKURS MITOLOGICZNY

  KONKURS MITOLOGICZNY

  W  miesiącu kwietniu 2018 roku odbył się konkurs wiedzy: „Mity starożytnych Greków”. Przebiegał on w dwóch etapach. W pierwszym, który miał formę pisemną, wzięli udział wszyscy uczniowie klasy V.  Uczestnicy musieli wykazać się znajomością materiału omawianego na lekcjach języka polskiego ( bogowie olimpijscy, władcy podziemnego świata, inne ważne bóstwa, związki frazeologiczne o rodowodzie mitologicznym, herosi – zadania otwarte oraz napisać rozprawkę na temat: Udowodnij, że Prometeusz to dobroczyńca ludzkości)  – zagadnienia wykraczały poza kurs programowy.  Do drugiego etapu, który miał formę ustną , zakwalifikowało się osiem dziewczynek. Samodzielnie przygotowały się ze znajomości 50 zagadnień związanych z mitologią grecką i wykazały się obszerna wiedzą. Oto wyniki konkursu, który był formą podsumowania tego ważnego działu wiedzy literackiej:

  I miejsce: Kamila Karolak , Agata Zalewska

  II miejsce: Olga Sochaczewska, Zofia Popiel, Ola Więckowska, Wioletta Karolak

  III miejsce: Magda Gryza, Roksana Obrębska

  Nagrody dla zwycięzców zostały wręczone podczas spotkania z poezją księdza Jana Twardowskiego.

  Wyrazy uznania i gratulacje dla dziewczynek!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. MARII KONOPNICKIEJ w STARYM GOŹDZIE
  STARY GÓZD 90
  26-806 STARA BŁOTNICA
 • (48) 6198005
  fax: 6198005

Galeria zdjęć