INSPEKTOR DANYCH OSOBOWYCH

PSP STARY GÓZD

Lorem Ipsum

Szkolny konkurs ortograficzny Ortografia 2014 Protokół Szkolnego Konkursu Ortograficznego

JĘZYK POLSKI

Szkolny konkurs ortograficzny

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego, a ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Od chwili obchodów tego DNIA w Polsce  również nasza społeczność szkolna zaangażowała się w różne działania na rzecz języka ojczystego i różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Jedną z form świętowania tego dnia w ZSG w Starym Goździe jest organizowanie szkolnego konkursu ortograficznego. W tym roku po raz siódmy już uczniowie klas IV – Vi szkoły podstawowej i gimnazjum wezmą udział w zmaganiach ortograficznych. W związku z terminem tegorocznych ferii zimowych konkurs został przesunięty na początek marca.  Przed feriami odbył się już etap pierwszy. Wszyscy uczniowie napisali tradycyjne dyktando. Najlepsi wezmą udział w drugim etapie, który będzie składał się z dyktanda oraz testu sprawdzającego znajomość zasad pisowni i interpunkcji. Tradycyjnie w wyniku tej rywalizacji zostanie wyłoniony Mistrz Ortografii PSP i PG w Starym Goździe, o czym poinformujemy wszystkich.