Z okazji Dnia Weterana nasi uczniowie, okazując szacunek i wsparcie żołnierzom, przygotowali kartki z życzeniami, które zostały wysłane do organizatora akcji, czyli Klubu 18 Batalionu Powietrznodesantowego w Bielsku-Białej. Laurki sprawiły dużo radości i otrzymaliśmy na pamiątkę piękne podziękowanie.
Bardzo dziękujemy za duże zainteresowanie konkursem fotograficzny „Zaczytana fotka”. Wasze prace były bardzo kreatywne i ciekawe. Pokazaliście nam, że czytać można wszędzie!!! Mamy nadzieję, że czytanie jest dla Was wspaniałą przygodą i nigdy z niej nie zrezygnujecie!
Wyróżnienie w konkursie przyznano w następujących kategoriach:
I. Oddziały przedszkolne
• Jopek Filip
• Klucznik Bianka
• Podgórzec Lena
• Rodzik Natalia
• Stawczyk Klaudia
• Szczepanowska Helena
II. Klasy I – III
• Jopek Jakub
• Klucznik Liliana
• Krawczyk Amelia
• Matysiak Gabriela
• Nobis Julia
• Popiel Olga
• Stawczyk Jakub
• Zalewska Gabriela
III. Klasy IV - VIII
• Chachuła Stanisław
• Gąska Blanka
• Jeżak Julia
• Karolak Jolanta
• Korgul Adam
• Lenarczyk Amelia
• Stawczyk Wiktoria
• Szczepanowski Filip
Osoby wyróżnione otrzymały pamiątkowe, grawerowane zakładki do książek . Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego czytania „wszędzie”!
Organizatorzy
01 czerwca najmłodsze przedszkolaki z okazji Dnia Dziecka wybrały się na wycieczkę do „Magicznych Ogrodów”. Wśród atrakcji były m.in. Drzewo Skrzata, Zamek Wróżek, Wodospad, Marchewkowe Pole, Rabatkowa Łąka, Bulwiakowa Osada, Mordole, Smocze Gniazdo i Krasnoludzki Gród. Duża przestrzeń parku sprawiła, że każdy na pewno poczuł, doświadczył i przeżył coś nowego. Chwile spędzone w „Magicznych Ogrodach” na długo pozostaną we wspomnieniach przedszkolaków. Kompletna dokumentacja zdjęciowa w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.
Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że Instytut Muzyki i Tańca realizuje pilotażowy program „TańczMY w szkole”.
Jego celem jest m. in. upowszechnianie tańca w ramach wychowania fizycznego oraz wprowadzanie treści dotyczących historii i teorii tańca w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
W ramach programu będą realizowane następujące obszary tematyczne:
1. wpływ tańca na rozwój fizyczny człowieka;
2. wpływ tańca na rozwój społeczno-kulturowy człowieka;
3. wpływ tańca na rozwój psychiczno-emocjonalny człowieka;
4. znaczenie edukacji tanecznej w rozwoju dzieci i młodzieży.
Instytut, poprzez realizację programu „TańczMY w szkole” chciałby zachęcić szkoły do umożliwienia uczniom udziału w zajęciach tanecznych – w ramach dopuszczalnych form realizacji obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego. O tym, jaki to będzie rodzaj tańca, będą decydować szkoły: dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie, rodzice i opiekunowie – stąd konieczne jest przeprowadzenie ankiet diagnozujących. Pozwolą one ocenić stopień zainteresowania tańcem wśród dzieci i młodzieży, a także pomogą w ustaleniu przyczyn niewielkiej dotychczas liczby szkół, w których uczniowie uczęszczają na zajęcia taneczne w ramach dopuszczalnych form realizacji zajęć wychowania fizycznego.
Zachęcam Państwa do zainteresowana się programem i wypełnienia krótkiej ankiety. Termin ich wypełnienia wskazany przez Instytut upływa 4 czerwca 2021 r.
Stosowne linki załączamy poniżej:
MAZOWIECKI URZĄD WOJEWÓDZKI W WARSZAWIE
RZECZNIK PRASOWY
WOJEWODY MAZOWIECKIEGO
tel: 22 695 60 63 fax: 22 695 62 50
e-mail: rzecznik@mazowieckie.pl
KOMUNIKAT PRASOWY, 14 maja 2021 r.
___________________________________________________________________________
Kolejne przypadki wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego
13 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 18. przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadek ten stwierdzono powiecie otwockim - w miejscowości Zabieżki/Augustówka, gm. Kołbiel. W dniach 14 – 21 maja planowane jest przeprowadzenie szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących w strefie ochronnej.
Na terenie Mazowsza pojawia się coraz więcej przypadków wścieklizny u lisów. Przypominam, że to bardzo groźna i prawie zawsze śmiertelna choroba. Dlatego apeluję o szczególną ostrożność, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz o przestrzeganie zakazów i nakazów obowiązujących na terenach zagrożonych wścieklizną. Proszę również pamiętać o bezpieczeństwie naszych zwierząt; szczepienie psów jest obowiązkowe, ale zaleca się szczepić również koty - powiedział Wojewoda Mazowiecki.
Przypadki wystąpienia wścieklizny w województwie mazowieckim
Pierwszy przypadek wścieklizny został potwierdzony u lisa 15 stycznia br. w miejscowości Izabela (gm. Wiązowna, pow. otwocki). 29 stycznia br. został potwierdzony drugi przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Kołbiel (gm. Kołbiel, pow. otwocki). 12 lutego br. potwierdzono trzeci przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Zakręt (gm. Wiązowna, pow. otwocki). 19 marca br. potwierdzono czwarty przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Dębe Wielkie (gmina Dębe Wielkie, pow. miński). 26 marca br. wykryto piąty i szósty przypadek wścieklizny u lisa – w miejscowości Malcanów (gm. Wiązowna, pow. otwocki) oraz u lisa w miejscowości Zabieżki (gm. Celestynów, pow. otwocki). 13 kwietnia br. wykryto siódmy, ósmy, dziewiąty i dziesiąty przypadek wścieklizny u lisa w powiecie otwockim, w miejscowościach: Ponurzyca, Sufczyn, Malcanów i Lasek. 13 kwietnia br. wykryto również jedenasty przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Wola Władysławowska (gm. Garwolin, powiat garwoliński).
23 kwietnia br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informował o wykryciu dwunastego, trzynastego i czternastego przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadki te stwierdzono na terenie powiatów: garwolińskiego – w miejscowości Wola Starogrodzka, gm. Parysów oraz otwockiego – w miejscowości Rudnik, gm. Osieck i w miejscowości Gadka, gm. Kołbiel.
4 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu piętnastego, szesnastego i siedemnastego przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadki te stwierdzono na terenie powiatów: otwockiego – w miejscowości Mlądz, gm. Otwock (15. przypadek) i garwolińskiego – w miejscowości Wola Rębkowska, gm. Garwolin (16. i 17. przypadek).
Rozporządzenie Wojewody Mazowieckiego
27 kwietnia 2021 r. Wojewoda Mazowiecki wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu otwockiego, mińskiego, garwolińskiego i miasta stołecznego Warszawy. Szczegóły: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/rozporzadzenie-wojewody-mazowieckiego-w-sprawie-zwalczania-wscieklizny-zwierzat-na-terenie-powiatu-otwockiego-minskiego-garwolinskiego-i-miasta-stolecznego-warszawy
Akcja szczepienia lisów (14 - 21 maja)
W związku z występowaniem wścieklizny na Mazowszu ponownie zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów. Należy pamiętać, że lis podejmuje tylko taką szczepionkę, która nie była dotknięta przez człowieka. Po wyłożeniu szczepionki przez 14 dni psy należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. Szczepienie lisów odbędzie się: w następujących powiatach: powiat białobrzeski, powiat garwoliński, powiat grójecki, powiat kozienicki, powiat miński, powiat nowodworski, powiat legionowski, powiat otwocki, powiat piaseczyński, powiat pruszkowski, powiat grodziski, powiat pułtuski, m. st. Warszawa, powiat wołomiński, powiat warszawski zachodni, powiat wyszkowski.
Akcja Zaszczep pupila, to tylko chwila
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie już na początku grudnia 2020 r. propagował akcję Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii „Zaszczep pupila, to tylko chwila”, promującą obowiązkowe szczepienia psów przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego. W Polsce obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie podlegają psy powyżej 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Wskazane są również szczepienia kotów. Szczepień psów i kotów przeciwko wściekliźnie dokonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach zakładu leczniczego dla zwierząt.
Brak szczepienia psa jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.
Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii: https://www.wiw.mazowsze.pl/index.php/component/content/article/7-glowna/80-zaszczep-pupila-to-tylko-chwila
Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego
Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,
Za to, że wskazujesz drogę mi w mroku,
Za to, że dni moje tęcza malujesz.
Dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.
Egzamin ósmoklasisty to ważny egzamin dla uczniów, którzy stają przed wyborem nowych szkół. Testy rozpoczęły się we wtorek, a zakończą w czwartek.
Tegoroczny egzamin ósmoklasisty odbywać się będzie w specjalnym reżimie sanitarnym. Na egzamin mogą przyjść uczniowie, ale i personel, którzy nie wykazują objawów chorobowych charakterystycznych dla zakażenia Covid-19. Uczniowie, czekający na wejście do szkoły, powinni zachować 1,5 m odstępu od innych oraz zakrywać usta i nos maseczką. Po zajęciu miejsca w ławce w sali egzaminacyjnej uczniowie mogą zdjąć osłonę ust i nosa.
Należy pamiętać, że członkowie komisji egzaminacyjnej, mogą poprosić uczniów o pokazanie twarzy podczas wejścia na salę, by zweryfikować ich tożsamość.
Egzamin ósmoklasisty. Kiedy odbędą się egzaminy?
Harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2021:
Uczniowie mogą skorzystać również z dodatkowych terminów - 16, 17 i 18 czerwca (kolejno język polski, matematyka i język obcy nowożytny).
W maju obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i z tej okazji uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym na ilustrację przedstawiającą ulubioną książkę i jej bohatera. Otrzymaliśmy wiele pięknych prac wykonanych różnymi technikami. Czytelnicy wykazali się fantazją, talentem plastycznym, kreatywnością i znajomością lektury, co nas szczególnie cieszy. Bardzo trudno było wybrać najlepszych wykonawców. Dlatego wyróżnienia otrzymała spora grupa, bo aż 12 osób. Należą do nich następujący uczniowie:
Klasa I A – Zamkowski Krystian, Rodek Szymon,
Klasa I B – Nicer Karolina, Krawczyk Gabriela, Pałczyński Aleksander,
Klasa II – Nobis Julia, Stawczyk Jakub, Popiel Olga, Walczak Dawid,
Klasa III – Karolak Nina, Jopek Jakub, Rodek Wiktoria
Wyróżnieni autorzy prac otrzymali na pamiątkę drobne upominki.
29 maja przypada Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych.
W związku z tym świętem dzieci i młodzież z naszej szkoły wykonały kartki
z życzeniami dla weteranów Misji poza granicami Polski – żołnierzy, strażaków, policjantów i funkcjonariuszy straży granicznej, doceniając ich odwagę, poświęcenie
i niesioną pomoc. Uczniowie napisali słowa podziękowania, docenienia i wsparcia oraz samodzielnie wykonali laurki, wkładając w to dużo serca. Prace zostały przekazane, na wskazany adres, weteranom w kraju oraz tym, którzy obecnie pełnią służbę na misjach. Mamy nadzieję, że nasze kartki wywołają uśmiech na twarzach Weteranów oraz dadzą możliwość przekazania im słów wdzięczności.
W ten sposób uczniowie PSP w Stary Goździe pragną podziękować uczestnikom misji za ich odwagę i patriotyczną postawę.
Drogi Uczniu,
Bądź odważny – nareszcie szkoła jest dla Ciebie otwarta!
Drogi Rodzicu,
oto nasze cenne porady przed powrotem do szkoły:
Drogi Rodzicu,
Wspieraj i nie oceniaj. Pochwała zdziała więcej niż kara.
Szanowni Państwo, przypominamy o zmianach w trybie nauczania:
Już po raz dziewiąty odbywa się akcja społeczno-edukacyjna Żonkile. Tegoroczna edycja jest szczególna, bo szczególne są pandemiczne okoliczności: działamy zarówno w terenie, jak i w Internecie.
Akcję Żonkile wspierają w tym roku także jej nowi ambasadorzy i ambasadorki: Bartosz Bielenia, Katarzyna Zielińska, Kayah, Magdalena Boczarska oraz Mariusz Szczygieł.
W tym roku pragniemy nie tylko upamiętnić wybuch powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku, lecz także podkreślić rolę, jaką odegrały w nim kobiety. Żydówki w czasie powstania organizowały kuchnie ludowe, kolportowały nielegalną prasę, opatrywały rannych, były łączniczkami oraz walczyły z bronią w ręku.
Pamiętajmy o nich wszystkich w 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Przypnijmy papierowy żonkil – symbol tego, że łączy nas pamięć o powstaniu, jego bohaterkach oraz bohaterach.
Z okazji Światowego Dnia Ziemi w oddziałach przedszkolnych przeprowadzone zostały zajęcia, których celem i zadaniem było uświadomienie, jak ważna jest ochrona Ziemi
i propagowanie właściwych postaw wobec środowiska. Dzieci wysłuchały opowiadania, wzięły udział w zabawie celowanej, pogadance, odpowiadały na pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, dowiedziały się, jak można naturalnie użyźnić ziemię w ogródku.
WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW NOWYCH DZIECI,
którzy złożyli wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Starym Goździe
na rok szkolny 2021/2022
Komisja Rekrutacyjna na posiedzeniu w dniu 19 kwietnia 2021 r. zweryfikowała Państwa wnioski, złożone do 31 marca br., o przyjęcie dzieci do oddziału przedszkolnego w PSP im. M. Konopnickiej w Starym Goździe na rok szkolny 2021/2022.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że wszystkie dzieci zostały zakwalifikowane do dalszego postępowania rekrutacyjnego.
W związku z powyższym bardzo prosimy wszystkich Rodziców dzieci zakwalifikowanych aby dokonali ostatniej czynności związanej z rekrutacją.
W terminie od 22 do 29 kwietnia 2021 r. do godz. 15:00, należy pisemnie potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Goździe.
Oświadczenie woli dostępne jest na stronie internetowej szkoły w zakładce Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych, które po podpisaniu należy przesłać do szkoły wybierając jeden z zaproponowanych sposobów:
Publiczna Szkoła Podstawowa
im. M. Konopnickiej w Starym Goździe
Stary Gózd 90
26-806 Stara Błotnica
mgr Ewa Cielecka
………………………………………………….
Przewodnicząca komisji rekrutacyjnej
Jeśli już teraz wiesz, że stać Cię na więcej, że zwyczajna nauka nie rozwinie Twojego potencjału, może warto pomyśleć o szkole ponadpodstawowej i klasie o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”?
CYBER.MIL Z KLASĄ - INWESTYCJA W SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ
Zapewne jesteś uważnym obserwatorem i widzisz, że rozwój i technika pędzą w zastraszającym tempie. Współczesny świat kładzie olbrzymi nacisk na kreatywność i niecodzienność. Ale żeby zaistnieć za kilka jako dobry specjalista, działanie musisz podjąć już dziś.
Jednym z takich rozwiązań, który może otworzyć przed Tobą okno na świat, jest nauka w szkole średniej, w klasie objętej „Programem CYBER.MIL z klasą”.
W trakcie nauki oprócz informatyki na bardzo wysokim poziomie, będziesz uczył się również takich ciekawych przedmiotów jak kryptografia, algorytmika, cyberbezpieczeństwo, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji.
Sam dobrze wiesz, jak ważne są nowoczesne technologie i bezpieczeństwo. Edukacja z tych przedmiotów pozwoli Ci już dzisiaj nauczyć się obsługiwać przyszłe realia. Zdobędziesz wiedzę i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.
Nie tylko w szkole
„Program CYBER_MIL z klasą” to przede wszystkim innowacja. Dlatego jako uczeń będziesz uczestniczyć przede wszystkim w praktycznych zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. Skorzystasz z możliwości obserwacji pracy w profesjonalnych jednostkach Ministerstwa Obrony Narodowej, różnych instytutów naukowych oraz firm z branży cyberbezpieczeństwa.
I co później?
Nauka w CYBER_MIL z klasą to bilet wstępu na praktycznie każdą prestiżową uczelnię. Jeśli wybierzesz uczelnię wojskową lub cywilną będzie Ci dużo łatwiej przyswoić zagadnienia z programu studiów, bo będziesz już miał solidne fundamenty. To jakie studia wybierzesz jest jednak tylko i wyłącznie Twoją decyzją.
Tylko szesnaście szkół realizujących programem CYBER_MIL z klasą są objęte bezpośrednim wsparciem Wojska Polskiego. Oprócz wsparcia finansowego do ich dyspozycji pozostają fachowe i profesjonalne jednostki patronackie, które służą dodatkową pomocą. Koordynatorem realizacji projektu w wybranych 16 szkołach w całej Polsce jest Biuro Programu Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej wspierane działaniami przez takie wyjątkowe instytucje jak Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie i Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.
Brzmi zachęcająco?
Żeby stać się uczniem takiej klasy musisz już dziś wykazać się przede wszystkim zdecydowaniem. Programem objętych jest tylko 16 szkoły w całym kraju. Po jednej w województwie.
Od września bądź jednym z nielicznych bo maksymalnie 15 uczniów w określanej klasie będzie miało możliwość uczenia się tak ekskluzywnych klasach.
Twoja przyszłość jest już tylko w Twoich rękach.
------------------------------------------------------
CZYTAJ SZCZEGÓŁY
Oferta dla najlepszych
Ministerstwo Obrony Narodowej postawiło bardzo wysokie kryteria. Aby się do Projektu zakwalifikować szkoła musiała spełnić szereg kryteriów formalnych, m.in. prowadzić działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa wpisaną w statut szkoły, posiadać klasy realizujące program z matematyki i informatyki lub matematyki i fizyki na poziomie rozszerzonym, uzyskać właściwą średnią wyników egzaminu maturalnego z matematyki w ciągu ostatnich trzech lat, zgodę organu prowadzącego na współfinansowanie programu.
Wymagania były wyśrubowane, ale dzięki temu w programie uczestniczą najlepsi z najlepszych. Dla szkół to duże wyzwanie, ale również szansa na zaistnienie na wymagającym rynku edukacji i możliwość pozyskania najzdolniejszych uczniów. Dla uczniów to z pewnością bardzo wysoka poprzeczka, ale też konkretne umiejętności i niezwykle cenna wiedza w przyszłości. Wreszcie: kto nie chciałby być wśród najlepszych? Ostatecznie do udziału w projekcie zakwalifikowano 16 szkół z całej Polski.
Trzy lata specjalistycznej edukacji
„CYBER.MIL z klasą” prowadzony będzie przez 3 pierwsze lata nauki w danym typie szkoły (licea i technika). W każdej klasie będzie ograniczona liczba uczniów – nie mniej niż 10 i nie więcej niż 15. Program nauczania obejmie takie obszary tematyczne jak: podstawy kryptografii, historia kryptografii, podstawy algorytmiki, podstawy cyberbezpieczeństwa, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji. Nauka w takiej klasie umożliwi uczniom zdobycie wiedzy i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.
W ramach kształcenia przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. Planowane są także zajęcia zdalne w formie e-lerningu, wizyty studyjne w jednostkach MON, instytutach naukowych oraz firmach z branży ceberbezpieczeństwa.
Za koordynację i przebieg programu odpowiada Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” – doświadczone już w prowadzeniu tego typu projektów edukacyjnych. Nadzór merytoryczny sprawować będzie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz Wojskowa Akademia Techniczna.
Pokaźne wsparcie z budżetu
Ministerstwo Obrony Narodowej udzieli szkołom wsparcia finansowego na realizację zadania. Środki te będą mogły wykorzystać m.in. na zakup sprzętu komputerowego, drukarek, tablic interaktywnych, projektorów multimedialnych, licencji i oprogramowania, dostarczania usług internetowych. Oznacza to, że szkoły będą dobrze wyposażone, a z potrzebnych materiałów dydaktycznych uczeń będzie mógł korzystać na miejscu, bez potrzeby główkowania, jak i gdzie wykonać zadanie domowe czy prezentację.
Drzwi do kariery
Celem programu jest wykształcenie potencjalnych kandydatów na żołnierzy i pracowników Sił Zbrojnych RP, w tym szczególnie do tworzonych Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. To oznacza, że dla większości absolwentów udział w programie będzie wstępem do prestiżowych stanowisk w jednostkach podległych MON. Z pewnością wśród tegorocznych ósmoklasistów jest dużo takich, którzy interesują się mundurem, a jednocześnie ich pasją jest informatyka. To oferta dla was idealna! A co, gdy nie masz sprecyzowanych planów albo boisz się, że nawet jeśli myślisz o wojsku za kilka lat możesz zmienić zdanie? Nie martw się, to tylko propozycja. Potraktuj ją jako kolejne drzwi, które otwierają się przed tobą. Dzisiaj walka z zagrożeniem w cyberprzestrzeni to wyzwanie już nie przyszłości, a teraźniejszości i zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie w armii będzie wyłącznie rosnąć. Ale także na rynku cywilnym: przecież trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo, które działa w oparciu o system informatyczny i nie chce chronić wysiłku swoich pracowników czy danych klientów. Zatem nic, czego się nauczysz, się nie zmarnuje.