W dniu 13 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie szkoły przygotowane przez uczniów klasy III gimnazjum. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, odchodząca młodzież ślubowała dochować wierności zasadom wpajanym w murach tej szkoły i przekazała sztandar młodszym kolegom z klasy II. Część artystyczna rozpoczęła się uroczystym polonezem, którego wspólnie z młodzieżą zatańczyli: panie dyrektor Anna Ziomek i p. Ewa Cielecka, wychowawczyni p. Monika Małachowska, przewodnicząca Rady Rodziców p. Teodora Moskwa oraz wójt Gminy Stara Błotnica p. Marcin Kozdrach. Wspaniały układ taneczny przygotowała p. Alina Carli.
W części artystycznej uczniowie wyrazili zadumę nad latami spędzonymi w tej szkole, bowiem tu przeżyli wyjątkowe chwile i poznali wyjątkowych ludzi. Od tej pory czeka ich nowa droga, nowe koleje losu. Podziękowali dyrekcji, nauczycielom, rodzicom za opiekę, troskę i przekazaną wiedzę. Serdecznymi słowami i piosenką, starszych kolegów pożegnali uczniowie klasy II.
Ciepłe słowa do absolwentów skierowała ich wychowawczyni p. Monika Małachowska. Życzyła im sukcesów i powodzenia w życiowej wędrówce, pamiętając przy tym, że ,,życie jest jak przedstawienie, ale bez próby generalnej”.
Słowa podziękowania pani dyrektor Anna Ziomek skierowała do Rodziców za ich okazane wsparcie i zaangażowanie. Równie serdeczne podziękowania dla Dyrekcji i Grona pedagogicznego, pracowników szkoły, oraz władz samorządowych wygłosiła pani Bogusława Dębska – przewodnicząca Rady Rodziców.
Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców, a następnie rozpoczął się BAL. W przerwie zabawy absolwenci, w ramach serdecznego pożegnania się z wychowawczynią, z którą przez sześć lat bardzo się zżyli, przedstawili przygotowaną przez nich niespodziankę – niezwykle wzruszającą prezentację. Emocji było moc!
Uroczyste spotkanie przygotowali:
p. Sabina Kacprzak
p. Alina Carli
p. Monika Małachowska
p. Karolina Czarnecka
p. Piotr Zaremba
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
W dniu 23 czerwca br. w Zespole Szkół Gminnych w Starym Goździe odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Godzina 8:00 - msza święta w kościele parafialnym w Starym Goździe.
Godzina 8:45 - przejście klas pod opieką wychowawców i nauczycieli do szkoły
Godzina 9:00 – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 przed budynkiem szkoły (w cieniu)
Spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach:
Klasa I - p. A. Nobis – sala nr 34
Klasa IIA - p. M. Rodek – sala nr 37
Klasa IIB – p. A. Dębska – sala nr 35
Klasa IIIA – p. J. Wiśniewska – sala nr 17
Klasa III B - p. J. Buras – sala nr 36
Klasa IV - p. M. Barszcz – sala nr 14
Klasa V - p. S. Kacprzak- sala nr 16
Klasa VI - p. A. Suś - sala nr 13
Klasa I PG - p. K. Jakubowska – sala nr 21
Klasa II PG - p. K. Czarnecka - sala nr 7
Klasa III PG - p. M. Małachowska - sala nr 3
HARMONOGRAM AUTOBUSU SZKOLNEGO:
PRZYJAZD:
Trąbki, Grodzisko– godz. 6:30
Kadłubek Nowy, Podlas – godz. 6:35
Kadłubek Stary – godz.6:40
Stare Żdżary – godz. 6:55
ODJAZD:
Kierunek Żdżary – godz. 10:30
Kierunek Kadłubek – godz. 10:40
06.06.2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego „C” odwiedziły Ogród Zoologiczny w Warszawie. Wycieczka do ZOO była integracją gminną najmłodszych przedszkolaków gdyż razem z nami wybrał się oddział przedszkolny ze Starego Kadłuba i z Kaszowa.
Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Zobaczyliśmy między innymi: hipopotama, pingwiny, pelikany, tygrysy, lwy, lamparty, zebry,… Wielkim zainteresowaniem cieszyły się też żyrafy, słonie i węże
Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.
Gmina STARA BŁOTNICA wraz z ZESPOŁEM SZKÓŁ GMINNYCH w STARYM GOŹDZIE zorganizowała w niedzielę 4 czerwca na terenie przy sali sportowej piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
Na dzieci czekały dmuchańce, występy artystyczne oraz gry i zabawy.
Na estradzie miały okazję zaprezentować się dzieci ze wszystkich szkół z terenu gminy wykonując skecze, przedstawienia oraz piosenki. Na miejscu można było zjeść kiełbaskę z rożna oraz słodkości przygotowane przez rodziców.
Nauczyciele przygotowali dla dzieci zawody sportowe, a młodych sportowców wspierały aktywnie władze gminy Stara Błotnica w osobach Wójta: Marcina Kozdracha, Sekretarza: Sylwestra Korgula oraz Radnych Gminy.
Zdjęcia z imprezy w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.
W dniu 30.05.2017 o godz. 11.00 odbyła się uroczysta akademia poświęcona realizacji projektu edukacyjnego pt: Europa bez tajemnic. Realizatorami projektu byli uczniowie klasy II gimnazjum. Celem owego przedsięwzięcia było propagowanie idei integracji europejskiej z poszanowaniem tożsamości regionalnej, przygotowanie młodzieży do życia w zjednoczonej Europie, upowszechnienie wiedzy o Europie oraz nauka przez zabawę. Koordynatorem projektu była wychowawczyni klasy II Karolina Czarnecka, zaś opiekunami poszczególnych grup: Joanna Kościelniak, Monika Małachowska, Ewa Cichosz oraz Marta Siudzińska.
Najpierw uczniowie poszczególnych grup projektowych zaprezentowali rezultaty swojej pracy. Następnie, w interesujący sposób opowiedzieli o historii, geografii, zwyczajach, symbolach i gospodarce państw Europy przedstawiając inscenizację pt: Podróż po Europie.
Podczas realizacji projektu odbyły się trzy konkursy dla klas I- III oraz IV- VI. W konkursie wiedzy o krajach europejskich I miejsce zajęła Zofia Popiel - kl.IV, II miejsce- Kacper Gaczyński i Kacper Nadgrodkiewicz kl.VI, a III miejsce Szymon Sąporowski kl.V. W konkursie wiedzy o baśniach europejskich I miejsce zajął Kacper Włodarczyk kl.I, II miejsce Patrycja Marciniak kl.III a, III miejsce Krystian Kalbarczyk kl.II b. W konkursie plastycznym pt: Europejska budowla I miejsce zajął Mikołaj Nadgrodkiewicz kl. V, II miejsce- Maja Świniarska kl.V, III miejsce Luiza Szatan kl.IV. Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz upominki.
Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja potraw pochodzących z różnych krajów europejskich.
Pierwszego i drugiego czerwca klasa V zaprosiła swoich kolegów z klas: III, IV i VI na program artystyczny: „Wierzenia starożytnych Greków – spotkania z mitologią”. Uczniowie wybrali w tym roku taką formę podsumowania cyklu lekcji oraz zajęć rozwijających czytelnictwo poświęconych mitologii greckiej. Młodzi artyści zaprezentowali najbardziej znane bóstwa, herosów oraz bohaterów greckich. Wspólnie z nauczycielem przygotowali scenariusz, własne teksty oraz atrybuty. Wykonali również rysunki o tej tematyce, które zostały wykorzystane jako dekoracja. Program zakończył się rekomendacją utworów Ricka Riordana. Intrygującą recenzję zaprezentował Mikołaj.
Mama to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, dobra i ciepła rodzinnego . Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu. Dlatego też co roku w naszej szkole dzieci wyrażając swoją miłość do rodziców organizują pod kierunkiem swoich nauczycieli I wychowawców akademię z okazji Dnia Matki. Odświętnie ubrani uczniowie śpiewają wzruszające piosenki oraz recytująi wiersze. Po części artystycznej w dowód swojej miłości dzieci wręczyły rodzicom prezenty, które same wykonały. Rodzice bardzo byli dumni. Zdjęcia z imprezy w albumie fotograficznym.
25 maja obchodziliśmy spóźnione nieco 175 urodziny Marii Konopnickiej, patronki naszej szkoły. Uroczystość z tej okazji przebiegała pod hasłem: „Rodzinne czytanie utworów Marii Konopnickiej”. W akademii uczestniczyły najmłodsze dzieci oraz uczniowie klas IV – VI. Na scenie ożyła epoka oraz twórczość autorki. Mieliśmy okazję usłyszeć recytację, pieśni patriotyczne (Rota, Tu wszędzie jest moja ojczyzna, Polskie kwiaty) oraz piosenki – Na Wojtusia z popielnika, My jesteśmy krasnoludki, a także podziwiać kujawiaka zatańczonego przez dziewczynki z klasy O do utworu „Jesienią, jesienią”. W atmosferę wierszy opowiadających o niedoli ludu doskonale wpisała się pieśń „Zachodźże słoneczko”. W akademii wzięli również udział rodzice ze swoimi dziećmi.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że szkolną uroczystość zaszczycili rodzice i absolwenci, którzy wspólnie z dziećmi i rodzeństwem zaprezentowali najbardziej znane utwory poetki
Przez dwa dni 22 i 23 maja 2017r na boisku ORLIK rozgrywały się zawody w piłce nożnej dla szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych z terenu naszej gminy. Doskonale w zawodach spisali się nasi uczniowie w kategoriach szkół podstawowych zarówno dziewczęta jak i chłopcy uplasowali się na 2 miejscach, zaś w gimnazjach chłopcy zajęli 1 oraz 4 miejsce, a dziewczęta 3 miejsce. Emocji w turnieju nie było końca, a każdy z uczestników został ugoszczony przez gospodarzy słodkim poczęstunkiem. Obszerna dokumentacja zdjęciowa w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY"
14 maja 2017r w niedzielę w hali sportowej Zespołu Szkół Gminnych w Nagoszewie odbył się finał Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych Chłopców w Tenisie Stołowym. Do zawodów przystąpiło 14 szkół z terenu całego województwa mazowieckiego. Uczniowie nasi po losowaniu zostali ulokowani w grupie czterozespołowej wraz z drużynami: PSP Siedlce, PSP Warszawa nr 2, oraz PSP Amelin, w wyniku rywalizacji w grupie zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu, co nie dawało im możliwości uczestnictwa w dalszych meczach ćwierćfinałowych (dwie porażki - z Siedlcami i Warszawą, jedno zwycięstwo z Amelinem). Ostatecznie w rywalizacji z silnymi zespołami z Mazowsza zajęli IX miejsce. Zespół wystąpił w składzie: Adam Sułkowski, Damian Górka oraz Krystian Romanowski - rezerwa.
Dnia 9 maja w CIECHANOWIE odbyły się Wojewódzkie Finały w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt.
Nasze reprezentantki w składzie: KLAUDIA STARZYŃSKA i ALEKSANDRA LIPIEC ostatecznie uplasowały się na rewelacyjnym 8 miejscu!
Po losowaniu trafiły do Gr. C
W pierwszym pojedynku Ola Lipiec rozgromiła 2:0 swoją rywalkę z Publicznego Gimnazjum Zaręby (powiat Ostrów Maz.)
Klaudia swój pojedynek singlowy niestety przegrała 0:2.
W grze podwójnej która jak się później okazało była decydująca dziewczęta ze Starego Gozdu okazały się lepsze i wygrały 2:1
W kolejnych grach dziewczęta zamieniły się rolami, Klaudia wygrała 2:0, a Ola uznała wyższość rywalki przegrywając 0:2.
Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Dziewcząt ze Starego Gozdu i to dało już wyjście z grupy do fazy pucharowej turnieju.
W kolejnym meczu dziewczęta zmierzyły się z rozstawionym z nr 3 zespołem PG Piaseczno.
W tym przypadku zasłużone zwycięstwo faworytek z Piaseczna 3:0
W Ćwierćfinale pojedynek pomiędzy PG Stary Gózd, a Borkowo Wielkie (powiat Sierpc).
Ola Lipiec swój pierwszy pojedynek przegrywa 3:0.
Klaudia Starzyńska po bardzo wyrównanym pojedynku ulega 1:3
Debel również okazał się bardzo emocjonujący i wyrównany mimo wyniku 0:3.
Mecz kończy się wynikiem 3:0 dla dziewcząt z Borkowa.
SERDECZNE GRATULACJE ORAZ DALSZYCH SUKCESÓW W RYWALIZACJI MIĘDZYSZKOLNEJ OD CAŁEJ SZKOŁY !!!
28 kwietnia 2017 roku w Ciechanowie odbyły się mistrzostwa województwa mazowieckiego w indywidualnych biegach przełajowych. Miejscem zmagań były błonia wokół historycznych ruin zamku książąt mazowieckich. Zawody jak przystało na rangę były wzorowo przygotowane i przeprowadzone z „aptekarską” dokładnością. Na przeszkodzie do zadowolenia stanęła jednak pogoda. Było przenikliwie zimno (3-5 stopni), wiał mocny wiatr i padał intensywny deszcz. Warunki iście spartańskie.
Wyniki naszych przełajowców w tej sytuacji budzą szacunek:
14 miejsce – Miłosz Stępień kl. V
19 miejsce – Damian Górka kl. V
Kacper Zimiński – zrezygnował ze startu z powodu przebyłej niedawno kontuzji.
Już za samo ukończenie tego arcytrudnego biegu należą się ogromne słowa uznania, a tu proszę tak rewelacyjne miejsca!! Jeszcze raz wielkie gratulacje i dalszych sukcesów sportowych..
W piątek 26 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Gminnych w Starym Goździe jak co roku odbyły się Gminne Zawody Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W zawodach wzięło udział trzy szkoły podstawowe (Kaszów, Siekluki i Gózd) oraz dwa gimnazja (Błotnica i Gózd) z terenu naszej gminy. Do dalszej powiatowej rywalizacji zakwalifikowała się PSP Stare Siekluki oraz Publiczne Gimnazjum w Starej Błotnicy. Dokumentacja fotograficzna z zawodów w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY".
Dziewczęta z Gimnazjum Zespołu Szkół Gminnych w Starym Goździe wywalczyły drugie miejsce w rozgrywanych Drużynowych Zawodach Tenisa Stołowego w Tenisie Stołowym w PG w Jedlińsku. Zawody z cyklu Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tym roku odbywają się w Ciechanowie i tym samym nasze dziewczęta zakwalifikowały się do dalszej mazowieckiej rywalizacji i będą reprezentowały: naszą gminę, nasz powiat oraz nasz region. Reprezentacja Publicznego Gimnazjum występowała w składzie: Klaudia Starzyńska, Aleksandra Lipiec, Ewa Woźniak (rezerwa). Dziewczęta w drodze do sukcesu pokonały: PG nr3 Radom - 3:0, PG Rusinów - 3:0, PG Chlewiska - 3:0, PG Wilków - 3:0, zaś w finale uległy nieznacznie PG Ursynów - 2:3, Relacja z imprezy jak zwykle w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY".
W PG w Jedlińsku odbyły się Międzypowiatowe Zawody Tenisa Stołowego dla Gimnazjów w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Ciechanów 2017. Poniżej swoivch oczekiwań drużyna w składzie: Maciej Rychel, Adam Dębski oraz Kamil Dębski wypadła w swoim wystąpieniu plasując się na miejscach V - VIII w regionie radomskim. W meczu o przejście do ćwierćwinału uległa PG Kozienice, czym straciła dalsze szanse na lepszy wynik. Relacja z zawodów w zakładce "ALBUM FOTOGRAFICZNY"
W poniedziałek 24 kwietnia odbył się mały finał Międzypowiatowych Zawodów w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych odbywających się w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkonej. Zespół chłopców w składzie: Dębski Adam, Dębski Kamil, Rychel Maciej, Prasek Kacper, Zimiński Kacper, Walczak Dawid, Stępień Jakub, Woźniak Dawid zajął drugi miejsce i tym samym nie zakwalifikował się do dalszych rozgrywek.
Wyniki
Międzypowiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Podstawowych
Miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Jedlińsku
Data: 19.04.20167godz. 9.30
KATEGORIA CHŁOPCY:
1 M-ce: PSP STARY GÓZD
2 M-ce: PSP 14 RADOM (INTEGRACYJNA)
3 M-ce: PSP ROZNISZEW
4 M-ce: PSP RUSINÓW
5 M-ce: PSP AUGUSTÓW
6 M-ce: PSP WAŁSNÓW
7 M-ce: PSP JEDLIŃSK
8 M-ce: PSP RADOM SPOŁECZNA
Reprezentacja: Sułkowski Adam, Górka Damian
Rezerwowy: Romanowski Krystian
Rozkład pojedynków:
Półfinały:
Stary Gózd vs Rozniszew 3:0
Radom 14 vs Rusinów 3:2
Finał:
Stary Gózd vs Radom 14 3:0
Mecz o 3 m-ce:
Rozniszew vs Rusinów 3:2
W dniu 12 kwietnia 2017r nastąpiło roztrzygnięcie Gminnego Konkursu na Najłdniejszą Kartkę Wielkanocną. Na konkurs wpłynęło 48 prac ze szkół w Starym Goździe, Starych Sieklukach oraz Starej Błotnicy. W kategorii Klas IV - VI dominowała nasza szkoła która plasowała się na większości klasyfikowanych pozycji, oto wyniki konkursu:
KLASY IV - VI
I miejsce: KAMILA KAROLAK, KACPER NADGRODKIEWICZ (Stary Gózd), PAULINA SKOMOROWSKA (St. Siekluki),
II miejsce: ALEKSANDRA JURCZAK (Gózd), WIKTORIA KOZŁOWSKA (Siekluki), AGNIESZKA SOBIERAJ (Błotnica)
III miejsce: WIKTORIA SOBIERAJ (Gózd), ZUZANNA SKOMOROWSKA (Siekluki), JULIA RODEK (Błotnica).
WYRÓŻNIENIA z naszej szkoły otrzymali: KACPER GÓRSKI oraz KACPER GACZYŃSKI
Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu. Wszyscy laureaci otrzymają nagrody i dyplomy.
Święta Wielkanocne są okazją do radosnego świętowania. W atmosferze wiosennego przebudzenia i odradzającego się życia świętowali uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej Szkoły oraz zaproszeni goście.
Uroczystość rozpoczęła część poświęcona obrzędom i zwyczajom wielkanocnym. Uczniowie biorący udział w akademii wspaniale recytowali wiersze i przypomnieli wszystkim o sensie tego wielkiego święta. Nie zabrakło również barwnych elementów scenografii. W tym roku królowały żółte kurczaki, kaczuszki oraz zające z koszykami pełnymi pisanek, a to wszystko na ukwieconej, kolorowej łące. Na scenie pojawili się również chłopcy z ludowym wózkiem, kogucikiem, palmami, by „chodzić po dyngusie”. Nie mogło obyć się oczywiście bez tradycyjnego polewania wodą, z którego to najbardziej ucieszyli się najmłodsi widzowie z pierwszych rzędów. Całości dopełniły piękne wielkanocne piosenki.
Druga część akademii poświęcona została obchodom 12 rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II. Młodzież przypomniała sylwetkę wielkiego świętego. Uczczono jego pamięć również poprzez śpiew ukochanej „Barki” oraz innych utworów w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego Oa.
Końcową częścią uroczystości było złożenie życzeń i podziękowań za przygotowanie akademii przez Księdza Proboszcza Janusza Kurka oraz panią Dyrektor Annę Ziomek. Następnie poświęcone zostały wielkanocne jajka, którymi dzielono się w radosnej i przyjaznej atmosferze.
Fotorelacja z tego wydarzenia w Albumie fotograficznym. Wesołego Alleluja!