Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną z rodzicami na uroczystą Mszę Świętą w dniu 2 września 2024 r. o godz. 8:00 w Kościele pod wezwaniem Świętego Józefa Robotnika w Starym Goździe.
Dla dzieci korzystających w tym dniu z autobusu szkolnego przygotowano następujący rozkład jazdy.
Harmonogram autobusu szkolnego w dniu 2 września 2024 r.:
Odjazdy z przystanków:
Trąbki, Grodzisko– godz. 7:05
Kadłubek Nowy, Podlas – godz. 7:15
Kadłubek Stary – godz.7:20
Stare Żdżary – godz. 7:40
7:50 – Kościół
Po zakończonej Mszy Świętej Wszyscy maszerujemy do szkoły, gdzie ok. godz. 9:00 na sali gimnastycznej nastąpi uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025.
Po zakończonej uroczystości w szkole odjazd autobusu szkolnego zaplanowany jest w następującej kolejności:
Kierunek - Żdżary – ok. godz. 11:00
Kierunek - Kadłubek – ok. godz. 11:10
Anna Ziomek
Dyrektor PSP w Starym Goździe
Dyrektor PSP w Starym Goździe Zarządzeniem Nr 243/2024/2025 z dnia 26 sierpnia 2024 roku ogłasza pisemny przetarg ofertowy nieograniczony na sprzedaż poszczególnych elementów pochodzących z rozbiórki placu zabaw w związku z jego modernizacją.
W załącznikach nr 1, 2 i 3 znajdują się szczególłowe informacje dotyczące przetargu. Zapraszamy do składania ofert do 30 sierpnia 2024 r. do godz. 10:00 w Urzędzie Gminy w Starej Błotnicy - pokój nr 7.
Zarządzenie nr 243/2024/2025 Dyrektora PSP im. M. Konopickiej z dnia 26 sierpnia 2024 r. w sprawie ogłoszenia pisemnego przetargu (...)
Załącznik nr 1 - Ogłoszenie przetarguZalacznik_nr_1_-_Ogloszenie_przetargu.pdf
Załącznik nr 2 - OfertaZalacznik_nr_2_-_OFERTA.pdf
Załącznik nr 3 - Oświadczenie RODO Zalacznik_nr_3_-_Oswidczenie_RODO.pdf
Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną z rodzicami na uroczystą Mszę Świętą w dniu 21 czerwca 2024 r. o godz. 8:00 w Kościele pod wezwaniem Świętego Józefa Robotnika w Starym Goździe.
Dla dzieci korzystających w tym dniu z autobusu szkolnego przygotowano następujący rozkład jazdy.
Harmonogram autobusu szkolnego w dniu 21 czerwca 2024 r.:
Odjazdy z przystanków:
Trąbki, Grodzisko– godz. 7:05
Kadłubek Nowy, Podlas – godz. 7:15
Kadłubek Stary – godz.7:20
Stare Żdżary – godz. 7:40
7:50 – Kościół
Po zakończonej Mszy Świętej Wszyscy maszerujemy do szkoły, gdzie ok. godz. 9:00 na sali gimnastycznej nastąpi uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024.
Po zakończonej uroczystości w szkole odjazd autobusu szkolnego zaplanowany jest w następującej kolejności:
Kierunek - Żdżary – ok. godz. 11:00
Kierunek - Kadłubek – ok. godz. 11:10
Anna Ziomek
Dyrektor PSP w Starym Goździe
Gala Oskarowa w Szkole Podstawowej? Czemu nie! Zwłaszcza, gdy ósmą klasę kończy wyjątkowych - ośmiu wspaniałych!
Wychowawczyni pani Agnieszka Suś wraz z zespołem nauczycieli zadbała o to, by tego wieczoru uroczyście pożegnać wychowawnków. Wieczór rozpoczął się tradycyjnym, przepięknie odtańczonym polonezem, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych. Dzięki wytrwałości partnerek (uczennic z klasy siódmej) oraz pani Katarzyny Jakubowskiej, która poświęciła każdą wolną chwilę na próby skomplikowanego układu tanecznego, wszyscy chłopcy wypadli wspaniale.
Absolwenci przekazali młodszym koleżankom i kolegom sztandar szkoły oraz złożyli ślubowanie, że nigdy nie zapomną wartości, jakie wpajano im tutaj od najmłodszych lat. Głos zabrała również pani Dyrektor Anna Ziomek, która wyraziła uznanie dla młodzieży i ich opiekunów. Nie zabrakło wzruszających słów wychowawczyni, która wspominała wspólnie spędzone lata. Na dowód barwnego szkolnego życia chłopaków, można było podziwiać fotografie z ich aktywności. Jednak to nie koniec atrakcji...
Ach, co to była za uroczystość! Druga część zaskoczyła zebranych... Podczas wspaniałej Gali Oskarów 2024 – na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej - wręczono nauczycielom i pracownikom naszej szkoły pamiątkowe statuetki i dyplomy. Za sprawą czerwonego dywanu, niezwykle eleganckiej dekoracji pełnej gwiazd, elementów filmowych i wręczenia popularnych statuetek, można się było poczuć jak w Hollywood.
Gala dostarczyła wiele emocji i śmiechu, ponieważ kategorie przyznanych nagród były wesołe, ale – jak wszyscy słusznie zauważyli – bardzo trafne. Laureaci kroczyli w świetle reflektorów i oku kamery niczym gwiazdy po czerwonym dywanie, odbierali statuetki, a następnie zapozowali fotografom do pamiątkowego zdjęcia – zupełnie jak na prawdziwej gali wręczenia Oscarów. Muzyka filmowa, która towarzyszyła rozdawaniu nagród, budowała klimat i nastrój.
Swoje pięć minut mieli także uczniowie klasy siódmej, którzy pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Joanny Kościelniak, pożegnali starszych kolegów. Nie zabrakło humorystycznych akcentów z ich wspólnego, szkolnego życia.
Zakończenie uroczystości było bardzo wzruszające Absolwenci w pięknych słowach podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz rodzicom za wszystkie lata nauki, opieki i troski, a następnie wręczyli im bukiety kwiatów
W tym wyjątkowym momencie pragniemy również podziękować raz jeszcze naszym Absolwentom za lata spędzone w naszej szkole i za wszystkie niezapomniane chwile, które razem tworzyliśmy. Życzymy Wam wielu sukcesów. Spełniajcie swoje marzenia. Pamiętajcie, że zawsze będziecie częścią naszej szkolnej społeczności i z niecierpliwością będziemy śledzić Wasze przyszłe osiągnięcia
POWODZENIA!
Dużo przygotowań, kilka testów próbnych- to wszystko po to żeby dnia 14 czerwca z pewnością przystąpić do egzaminu na kartę rowerową. Przystąpiło do niego 27 uczniów z klasy czwartej- wszyscy zdali go doskonale. Młodym rowerzystom, posiadaczom "małego" prawa jady - karty rowerowej, życzymy rozwagi, szerokiej i szczęśliwej drogi!
W sobotę 8 czerwca w Warszawie w dzielnicy Targówek uczniowie nasi po raz pierwszy uczestniczyli w 69 Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar red. Strzałkowskiego. Występ ich nie można zaliczyć do udanych, ale doświadczenie którego nabrali z pewnością im się przyda podczas dalszej rywalizacji sportowej w tenisie stołowym. W zawodach uczestniczyli: Hanna Barszcz, Julia Barszcz, Kacper Majcher, Nina Karolak, Zuzia Zimińska, Julia Górka i Basia Karolak.
Kolejny turniej przeprowadzony przez naszą szkołę za nami. Wyłoniliśmy zawodników, którzy będą reprezentowali rejon radomski w najbliższą sobotę w Warszawie w 69 Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar red. Janusza Strzałkowskiego. Poniżej publikujemy wyniki oraz fotki z turnieju. Szerzej w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.
28 maja w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny. Było to święto wszystkich dzieci oraz ich rodziców. Uroczystość zgromadziła na terenie szkoły całe rodziny.
Impreza rozpoczęła się od występów najmłodszych - przedszkolaków i uczniów klas I - III. W pięknych wierszach, piosenkach i układach tanecznych pokazali jak wiele dobrych i pozytywnych uczuć mają w swoich sercach dla rodziców.
Ten dzień był również okazją do wspólnego spędzenia czasu. Rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu, malowania twarzy, wykonania tauażu, zagrania w szachy. Dodatkową atrakcją była loteria fantowa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na wszystkich czekała darmowa kiełbaska z grilla, cukrowa wata i popcorn. W trakcie festynu odbył się także konkurs plastyczny "Moja Rodzina" oraz pokaz "Mam talent". Najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanych zamków, które również uatrakcyjniły całą imprezę. Na zakończenie odbył się mecz, w którym wzięli udział rodzice, nauczyciele i uczniowie.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich, wydarzenie odnisło ogromy sukces! Informacja o naszej zabawie została również zamieszczona w internetowym wydaniu Echa Dnia.
W tym roku mija 182 rocznica urodzin Patronki naszej Szkoły - Marii Konopnickiej. Z tej okazji, rok rocznie, celebrujemy dzień jej urodzin, który przypada 23 maja.
W klasach i na korytarzach szkolnych pojawiły się i w tym roku gazetki ścienne, które przypominają życie i twórczość poetki. Nie zabrakło również uroczystego apelu, którego koordynatorką była p. Monika Małachowska. Uczniowie szkolnej zerówki oraz klas I - IV zaprezentowali monataż słowno - muzyczny, który przybliżył uczniom sylwetkę Patronki. Pod hasłem Co słonko wdziało... recytowano utwory o tematyce dziecięcej. Całości dopełniła piękna dekoracja, która przeniosła wszystkich w klimat z utworów z przełomu XIX i XX wieku. Młodzi artyści zadbali także o to, by odpowiednio dobrać strój i rekwizyty do wierszy.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w świętowanie tych niezwykłych urodzin.
20 maja odbył się w naszej szkole, po raz pierwszy, Kiermasz Książek Używanych. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Można było wybrać dla siebie coś odpowiedniego spośród pozycji, które wcześniej zostały zgromadzone przez całą społeczność szkolną. Tym sposobem książki używane, już przeczytane, znalazły nowych właścicieli.
Takie działania pomagają chronić środowisko, nadając rzeczom „kolejne życie”. Uczą szanować książki, gdyż ktoś inny może z nich jeszcze z chęcią skorzystać. Pozwala to też zaoszczędzić pieniądze i uczy mądrego nimi gospodarowania. Dbajmy o książki, szanujmy je i przekazujmy dalej.
Życzymy miłej lektury 😊
Pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty za nami. Przed naszymi uczniami jeszcze dwa dni zmagań.
Trzymamy kciuki, żeby takie same uśmiechy jak dziś, towarzyszyły naszym przyszłym absolwentom w lipcu podczas odbierania wyników!
Powodzenia!
10 maja klasa szósta wzięła udział w zajęciach organizowanych przez Ministra Edukacji i Ministra Obrony Narodowej w ramach programu pt. Edukacja z wojskiem.
3-godzinne spotkanie (część teoretyczna i praktyczna) zostało zrealizowane w obecności naszych nauczycieli przez żołnierzy z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Prowadzący zwrócili uwagę na potrzebę bezpieczeństwa. Mówili o sytuacjach, w których należy reagować, jednocześnie zachowując spokój. Uczniowie dowiedzieli się wielu przydatnych rzeczy. Zagadnienia zostały poszerzone o kurs pierwszej pomocy oraz o próbną ewakuację pod kierunkiem wychowawczyni. Nie zabrakło również informacji o tym, co powinno być zawartościa plecaka ratunkowego czy jak reagować na hejt w Internecie.
Z bagażem przydatnych wiadomości uczniowie będą mogli szybciej i skuteczniej reagować w sytuacjach zagrożenia. Bycie świadomym jest ważne!
#NieDajSieZaskoczyc
Początek maja, oprócz dni wolnych, przyniósł uczniom klas V -VII okazję do odwiedzenia jednego z najpiękniejszych miast Polski - Torunia.
Wczesnym rankiem uczestnicy wycieczki wyruszyli w długą podróż. Ich celem było poznanie zabytków oraz historii Torunia. Na miejscu czekała na nich Pani przewodnik, która opowiedziała im wiele ciekawostek o zwiedzanych obiektach. Ich uwaga skupiła się na rynku z pomnikiem Mikołaja Kopernika, Krzywej Wieży, murach obronnych miasta, Pomniku Flisaka, piernikowej Aleja Gwiazd, Bulwarze Filadelfijskim nad Wisłą, Zamku Krzyżackim, Baszcie Koci Łeb oraz Katedrze Świętych Janów.
Następnie młodzież miała okazję własnoręcznie wykonać pierniki w Żywym Muzeum Piernika oraz stać się bohaterami opowieści w Domu Legend Toruńskich. Radości i śmiechu nie było końca! Po obfitej obiadokolacji oraz zakwaterowaniu w luksusowym hotelu, wszyscy udali się na wieczorny spacer po Starym i Nowym Mieście. Największa furorę zrobił pokaz świateł przy miejskich fontannach oraz czas na integrację w hotelu :)
Rankiem uczniowie udali się do Grębocina, gdzie nauczyli się czerpać papier, pisać gęsim piórem oraz zwiedzali Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa. Otrzymali także imienne certyfikaty, zaświadczające o ukończeniu kursu drukarstwa. Następną atrakcją był pokaz filmu "Poza Horyzontem" w toruńskim Planetarium. Nie zabrakło także urokliwego rejsu statkiem Wanda po Wiśle i wysłuchania dodatkowej porcji informacji o mieście.
Uczniowie pod opieką wychowawczyń wrócili do domów w fantastycznych humorach.
Majowe święta są okazją do pokazania swojego patriotyzmu. W dzisiejszych czasach nie jest on czynnym oporem wobec władzy, ale radosnym upamiętnieniem ważnych dla nas dni.
Uczniowie - w odświętnych strojach, ozdobionych kotylionami w narodowych barwach, pokazali, że dla młodych ludzi nadal liczy się Polska. W przepięknej scenerii, pod wymownym hasłem, przypomnieli, że w 1791 roku zaczęła obowiązywać w naszym kraju pierwsza w Europie i druga na świecie konstytucja.
W wystąpieniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich oddziałów przedszkolnych oraz każdej z klas. Jedni recytowali wiersze, inni śpiewali, że "polska flaga wolność w sobie ma" i że "czekamy na demokrację, w której można żyć". Nie obyło się bez przypomnienia o Święcie Pracy oraz o Święcie Flagi. Całość połączyły wyjątkowo trafnie dobrane piosenki i pieśni patriotyczne.
Dziękujemy uczniom za piękny występ oraz p. Jolancie Buras, p. Karolinie Czarneckiej, p. Agnieszce Suś, p. Joannie Kościelniak, p. Ani Nobis, p. Mariuszowi Barszczowi oraz wszystkim Wychowawczyniom za przygotowanie ich do uroczystej akademii.
Uczniowie klasy czwartej, w tym roku, obchodzili Święto Ziemi pod powierzchnią ziemi, na głębokości 135 m. A wszystko dlatego, że pojechali w tym czasie, z wychowawczynią i panią Dominiką, na dwudniową, bardzo atrakcyjną wycieczkę.
Rozpoczęli ją pobytem w nowoczesnym Centrum Edukacji Medialnej w Kielcach. Dowiedzieli się tam wiele ciekawych rzeczy o mediach, sposobach ich działania, metodach wykrywania manipulacji. Nauczyli się krytycznego sposobu podejścia do każdego komunikatu. Następnie pojechali do Kopalni Soli w Wieliczce. Idąc Trasą Turystyczną pokonali dzielnie 800 schodów i 3 km krętych korytarzy. Zobaczyli wykute w soli, piękne komory, podziemne jeziora, konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Obiad, zjedzony w restauracji w kopalni, smakował szczególnie. Po wyjściu z kopalni, uczniowie weszli do baszty przy Zamku Żupnym w Wieliczce, zakupili pamiątki i udali się na kolację do hotelu, w którym byli zakwaterowani. Następnego dnia zwiedzaliśmy Kraków, spacerując od Wzgórza Wawelskiego w kierunku Rynku Głównego, obok Smoka Wawelskiego, przez smoczą jamę, Plantami, aż zatrzymaliśmy się przy ul. Franciszkańskiej 3, by popatrzeć na okno papieskie. W kościele franciszkanów zobaczyliśmy secesyjny witraż Stanisława Wyspiańskiego „Bóg Ojciec”. Następnie udaliśmy się do Pałacu Krzysztofory, gdzie przewodnik przekazał wiele ciekawych informacji o historii Krakowa. Zwiedziliśmy Rynek Główny, Sukiennice, weszliśmy do Bazyliki Mariackiej, by w chwili wyciszenia podziwiać Ołtarz Wita Stwosza. Na koniec udaliśmy się pieszo, spacerując, ulicą Floriańską, przez Bramę Floriańską, obok Barbakanu, Plantami, do Żywego Muzeum Obwarzanka. Tam była okazja poznać historię i tradycję wypieku krakowskich obwarzanków oraz każdy miał możliwość samemu wykonać taki obwarzanek i zabrać go ze sobą do domu.
Jak wiemy, wszystko, co dobre, szybko się kończy, wycieczka również, ale w pamięci pozostanie bogata wiedza i miłe wspomnienia 😊